Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis veszekedésből konfliktus...

Ovis veszekedésből konfliktus a szülőkkel. Hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kisfiam most nagycsoportban szerelmes lett az egyik kislányba a csoportban. Nem tulajdonítottam nagy jelentőséget a dolognak. Már azzal voltak problémák, hogy a kislány családja ennek kapcsán próbált ránk akaszkodni, de finoman értésükre adtuk, hogy a gyerekek játszhatnak együtt, de a felnőttekkel nem szeretnénk összejárni.

A hét elején úgy alakult, hogy egy másik kislány lett a nagy szerelme. Őszintén megmondom, még egy kicsit örültem is neki, mert ez a lányka sokkal jól neveltebb, kedvesebb gyerek. Tegnap a fiam elmesélte, hogy a "régi" kislány megtépte, és megverte az új barátnőt. Állítólag az óvónőknek kellett kifejteni a kezéből a haját, és riherongynak nevezte. Ma reggel pedig nekem esett az anyja (a volt "barátnőé"), hogy ilyet nem lehet csinálni, hogy csak úgy másik lányba szerelmes a fiam, meg hogy biztos én beszéltem tele a fejét, és mire tanítom a gyereket, hogy csak így át lehet gázolni másokon.

Én köpni-nyelni nem tudtam, csak annyit mondtam végül, hogy nem kéne ennyire komolyan venni az ilyen érzelmeket, hiszen ők sem gondolhatták komolyan, hogy ez örökké fog tartani, aztán igyekeztem lelépni amilyen gyorsan csak tudok.

Most hívott az óvodavezető, hogy anyuka bepanaszolt minket, hogy rasszisták vagyunk, és ha az óvoda eltűri, hogy így neveljük a gyerekünket, akkor majd ők tesznek róla, hogy ország-világ megtudja.

Teljesen el vagyok keseredve. Nem hiszem, hogy emiatt valóban elmarasztalnának, az óvónők is tudják, hogy szó sincs rasszizmusról, de azért félek, hogy bajunk lesz ebből. Ti mit tennétek? Egyáltalán előfordulhat, hogy tényleg nagyobb balhét csinálnak? Mit tennétek a helyemben?



2013. ápr. 18. 12:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

majd leestem a székről :DDDD

szégyellje magát a fiad, hogy 6 évesen csak úgy váltogatja a barátnőket!!! még ilyet!! :DDDDD


azért nem irigyellek, tényleg jobb távol tartani magunkat az ilyen emberektől, bármi is lesz, te csak mosolyogjál, azzal nem tudnak mit kezdeni :)

2013. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Én sem értem miért kell ilyen komolyan venni ezt a szerelem témát náluk. Bár én már ott kiakadtam, hogy a kislány megverte az új barátnőt. De ez, hogy bepanaszolnak a vezetőnőnek... Olyan kellemetlen, hogy azt sem tudom hova süllyedjek szégyenemben. Komolyan, hogy pont velünk kell az ilyennek megesnie. :( :(

Tényleg félek attól, hogy tovább fogják ütni a tamtamot. Oké, hogy magukat járatják le elsősorban, de azért ez nekünk is nagyon kellemetlen helyzet.

2013. ápr. 18. 12:50
 13/25 anonim ***** válasza:
83%
A cigányoknak más dolguk sincs csak mindenkit rasszistának nevezni. Nekik nincs gondjuk álláskereséssel, továbbképzéssel stb..
2013. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%
:D nefélj nemtudnak semmi olyat csináni ,amibol nektek bajotok lessz. Ilyenek a kisgyerekek ,mindenki tudni fogja h ez nem rasszizmus. :)
2013. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%
Ne érezd magad kellemetlenül miattuk. Érdekes egy faj a cigány, aki nem utálja őket, azzal is megutáltatják magukat. Ráérnek balhézni, de az a szerencse, hogy lusták hozzá, hamar ráunnak, ha nem veszed fel a dolgot. Az óvóda vezetők, óvónők is tudják, hogy mi a helyzet, csak ők nem beszélhetnek róla őszintén, mert bár a te esetedben egyáltalán nem lenne büntetendő a rasszizmus, akkor sem ha kerek perec megmondanád az óvóda kellős közepén a fiadnak, hogy "vele ne barátkozz, mert ő cigány", az óvónők elveszíthetik a munkájukat ha hangot adnak a rasszizmusuknak, attól függetlenül, hogy nem bánnak máshogy a roma gyerekekkel sem! Sajnos ez egy ilyen ország!
2013. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
87%

Na ezért utálom a cigányokat.

Mondhatják rám hogy rasszista vagyok, mind ugyanolyan, gusztustalan egy nép, kivétel nélkül.

2013. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Na,az ilyenekre mondom azt,hogy nem normálisok.

Most mit vártak,elveszi egyből a gyereked a leányt?

2013. ápr. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

:D Ez súlyos. :D

Ezek után azon se csodálkoztam volna, ha a roma szülők elvárták volna, h 6 éves kisfiad gyereket csináljon a 6 éves kislányuknak. :D Mi az, h 6 évesen még nem ivarérett?? Hogyan lesz így nagycsaládos, ha még nem kezdi e la gyerekcsinálást??

;-)))


Ettől függetlenül együtt érzek a kérdezővel.


Egyébként bizonyos beírásokra annyit: nem reális, ha általánosítunk. Ismerek jó fel, kulturált, intelligens cigányokat is, sőt, rendes diplomásokat szintén.

2013. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Elírtam. Jó fej-t akartam írni.
2013. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%

Tipikus cigány reakció. És még csodálkoznak, hogy a társadalom nem tudja őket elfogadni. Én vállalom, utálom őket és igen, félnék a bosszújuktól, kiszámíthatatlanok, primitívek, arrogánsak, öntörvényűek.

Legközelebb a gyerekednek erre hívd fel a figyelmét, már most jó, ha tudja, hogy vannak ilyen típusú embercsoportok is!

2013. máj. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!