Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szégyenkeznem kellene a...

Szégyenkeznem kellene a lányom miatt? Vagy mit mondjak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az ovit. A félnapos családi napközinek köszönhetően gyorsan beilleszkedett, 3. nap már ott is aludt.

Minden elfogultság nélkül mondom, hogy egy roppant szeretni való, kommunikatív, poénos kislányról van szó.


Nos, ugye két hónap eltelt az oviból, tudja az összes csoporttársának a nevét(vezetéknevet is), jelét is. HA összefutunk a gyerekekkel az ovin kívül, mindenkinek ügyesen köszön, már messziről "szia, Lilike"...stb..

akivel már többet játszott, jobban ismeri 1-2 gyerek az visszaköszön, a többi néz bambán, már bocsánat, és a szülőkben sincs annyi, hogy rászóljanak, tessék köszönni.

tudom,hogy az én gyerekem a túl barátkozós kategória, de nem szólhatok rá, hogy ne köszönj neki,mert úgysem fog visszaköszönni. Ilyenkor szomorúan megjegyzi,hogy "anya, nézd, ott van xy, és nem köszönt,pedig mindig köszönni kell :( "

Általában jön a biztos nem vett észre, vagy halkan köszönt válaszom, de ezekre hogyan lehet értelmesen reagálni???


2013. okt. 28. 13:27
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Jajj, most ezt ne úgy értsétek,hogy átkiabál az egyik oldalról a másikra!! Csak ha meglátja, akkor köszön, ma pl a boltban összefutottunk az egyik kis csoporttársával, és kb két méterről már boldogan integetett és köszönt neki, ez a kislány viszonozta, és még le is álltak beszélgetni :)
2013. okt. 28. 14:12
 12/34 anonim ***** válasza:
95%
Van gyerek, aki már messziről köszön, a másik meg akkor se, ha rászólnak, mert szégyenlősködik, elbambul, éppen mérges, dacos stb. Nem hiszem, hogy ebből ügyet kell csinálni. Még kicsik, és ha a nagy átlagot vesszük, azért az a jellemző, hogy megtanulnak köszönni. Én nem sértődöm meg, ha egy ovis nem köszön, és nem tartom neveletlennek, és a szülőt sem bunkónak, mert van már annyi tapasztalatom, és gyerekkori emlékem, hogy tudjam, ez nem nagy ügy.
2013. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
53%
Persze, mundenképpen szégyenkezz a lányod miatt, mert tud köszönni. Ez a logikus reakció.
2013. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
Számomra szomorú, hogy hova halad a világ, tényleg néha azt érzem,hogy elfelejtenek az emberek kommunikálni, és úgy néznek a másikra,mint valami földönkívülire. Én büszke vagyok rá, még ha túlságosan nyitott is!!!
2013. okt. 28. 14:24
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Biztos van olyan szülő, aki nem is foglalkozik ezzel, de nem szabad alapjáraton olyan szigorúan venni ezt a dolgot.

Nem is érdemes általánosítani, hogy aki nem köszön vissza abból aztán milyen gyerek lesz meg hova halad a világ. Természetesen te most büszke vagy, hiszen a lányod tud és köszön is. De hidd el, van ám másik véglet is.

Én pl elfogadom, hogy a fiam érzékenyebb, visszafogottabb. Ő pl nyílt utcán nem köszön vissza, ha köszönnek én köszönök a szülőnek is és a gyerekének is vagy csak egyszerűen "sziasztok" és megyünk tovább. Semmi értelme letorkollnom ott az utcán a gyerekem, hogy már megint nem köszöntél.. ellenben az oviban köszön, integet, vannak kis barátai. Kialakul ez még, hiszen mint írod ezek a gyerekek most kezdték az ovit. Lehet van olyan gyerek, akinek trauma volt akár az ovikezdés is.. Mutatni kell a példát, dicsérni, ösztönözni, aztán meglesz az eredménye, valóban mint ahogy az egyik hozzászóló írta, a bilizésnél is.


(kicsit más, de ha belegondolunk, minden ember más és más, különböző személyiségek, ezt mi, a felnőttek tudhatnánk igazán)

2013. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
33%

Nem divat ma köszönni. Olvasd el a kommenteket, te neveled rosszul a gyerekedet, mert megtanítottad köszönni(:. Sajnos sok gyerek még iskolás korára sem tanul meg köszönni, mert otthon nem tanítják meg!!

Szégyenlős, vagy nem szégyenlős egy gyerek, egész pici korától tanítani kellene a köszönést, egy idő után rögzül, és a jól szoktatott gyerek számára természetes lesz, hogy ismerősnek köszönni illik. Természetesen, ha a szülők ezzel nem foglalkoznak, ha nem nevelik a gyereküket, magától szegény nem fogja tudni,hogy hogyan illik viselkedni.

2013. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
49%
Először is légy nagyon büszke okos, barátságos kislányodra! Én azt mondom ilyen helyzetben: Igen, ő nem köszönt, de ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy Te ilyen okos vagy.
2013. okt. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 zabmester ***** válasza:
36%
Most azt komolyan gondolják itt néhányan, hogy az a gyerek, amelyik köszön a másiknak, az nyomulós? Tényleg annak kell védekeznie, aki a szituációnak megfelelően viselkedik?
2013. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
95%
Nem feltétlenül az a gyerek nyomulós, aki köszön, szerintem ez inkább csak visszavágás volt arra a feltételezésre, hogy amelyik gyerek szégyenlős, az feltétlenül rosszul is van nevelve. Nem baj, ha egy kisgyerek hangosan köszön, de az sem jellemhiba, ha 3 évesen még nem szereti az ilyesmit.
2013. okt. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!!

Érdekes amit írtatok, és látom jól le lett pontozva (nem általam) mindenki aki egyetértett velem, vagy kinyilvánította véleményét, hogy köszönni márpedig illik, és kell viszonozni azt.


Nem mondanám,hogy jellemhiba, ha 3 évesen nem köszön egy gyermek, de igenis tudatosítani kell bennük,hogy bizony köszönni kell.


Nekem is van ismerős/rokon/utcabeli, akit nem szívlelek mégis fogadom és viszonzom a köszönését.

2013. okt. 29. 09:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!