Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szégyenkeznem kellene a...

Szégyenkeznem kellene a lányom miatt? Vagy mit mondjak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az ovit. A félnapos családi napközinek köszönhetően gyorsan beilleszkedett, 3. nap már ott is aludt.

Minden elfogultság nélkül mondom, hogy egy roppant szeretni való, kommunikatív, poénos kislányról van szó.


Nos, ugye két hónap eltelt az oviból, tudja az összes csoporttársának a nevét(vezetéknevet is), jelét is. HA összefutunk a gyerekekkel az ovin kívül, mindenkinek ügyesen köszön, már messziről "szia, Lilike"...stb..

akivel már többet játszott, jobban ismeri 1-2 gyerek az visszaköszön, a többi néz bambán, már bocsánat, és a szülőkben sincs annyi, hogy rászóljanak, tessék köszönni.

tudom,hogy az én gyerekem a túl barátkozós kategória, de nem szólhatok rá, hogy ne köszönj neki,mert úgysem fog visszaköszönni. Ilyenkor szomorúan megjegyzi,hogy "anya, nézd, ott van xy, és nem köszönt,pedig mindig köszönni kell :( "

Általában jön a biztos nem vett észre, vagy halkan köszönt válaszom, de ezekre hogyan lehet értelmesen reagálni???


2013. okt. 28. 13:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem közül a legidösebb mostmár köszön majdnem mindenkinek középsö csak barátainknak ,legkisebb a kislányom mindenkinek ,bár volt olyanja hogy senkinek nem köszönt ,most épen mindenkinek köszön ,én mindenkinek köszönök akiket ismerek vagy rámköszönek .
2013. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Akkor az én lányom is ilyen messzirős köszöntgetős lesz. Köszön a busznak ha leszállunk,köszön a vonatnak.(1 órát vonatoztunk a héten,leszálltunk s ő köszönt a vonatnak.)Elmegyünk akár 7végén az ovi mellett és köszön hogy sziasztok gyerekek... Nagyon édes..
2013. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim eddig akkor se erőltették meg magukat,ha rájuk szóltam... És amikor köszönnek,köszönök,rájuk szólok,az ismerősöktől azt hallani,h "nem baj,még kicsik,majd köszönnek" -ezt hallva sokszor persze h nem fognak köszönni,nekem meg már kellemetlen szólni a gyerekeknek,mert lassan ott tartunk,h. mindig rájuk szólok,micsoda szülő vagyok,h nem hagyom,h a gyerekek gyerekek legyenek..... ezért sokszor csak akkor jártatom a számat nekik,ha azt az illető már nem hallja
2013. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van olyan gyerek is, akit nem tanítanak meg köszönni, én ezt nem vitatom. De ne ítélj rögtön elsőre! Elmondom milyen az én lányom. Borzasztóan visszahúzódó, szégyenlős. Hiába mondom neki, hogy köszönjön, nem vagy csak nagyon halkan mer. De Ő nem neveletlen, hanem félénk. Ráadásul nem fogok rászólni a többi ember előtt, hogy ha köszönnek, illik visszaköszönni, mert már nagyon zavarban tud lenni, ha olyat mondanék, amit ő nem szeretné, hogy más is halljon. Szerintem amúgy tilos is így megszégyeníteni a gyereket, hogy valaki ledorongolja mások előtt. Négyszemközt meg szoktam vele beszélni, meg is érti, ennek ellenére, nehezen és nagyon halkan köszön, de van olyan is, hogy elmarad. Szóval arra kérlek, hogy ne ítélkezz rögtön, hogy biztosan azért nem köszön valaki, mert neveletlen. 5,5 éves kislány anyukája.
2013. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!