Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szégyenkeznem kellene a...

Szégyenkeznem kellene a lányom miatt? Vagy mit mondjak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdte az ovit. A félnapos családi napközinek köszönhetően gyorsan beilleszkedett, 3. nap már ott is aludt.

Minden elfogultság nélkül mondom, hogy egy roppant szeretni való, kommunikatív, poénos kislányról van szó.


Nos, ugye két hónap eltelt az oviból, tudja az összes csoporttársának a nevét(vezetéknevet is), jelét is. HA összefutunk a gyerekekkel az ovin kívül, mindenkinek ügyesen köszön, már messziről "szia, Lilike"...stb..

akivel már többet játszott, jobban ismeri 1-2 gyerek az visszaköszön, a többi néz bambán, már bocsánat, és a szülőkben sincs annyi, hogy rászóljanak, tessék köszönni.

tudom,hogy az én gyerekem a túl barátkozós kategória, de nem szólhatok rá, hogy ne köszönj neki,mert úgysem fog visszaköszönni. Ilyenkor szomorúan megjegyzi,hogy "anya, nézd, ott van xy, és nem köszönt,pedig mindig köszönni kell :( "

Általában jön a biztos nem vett észre, vagy halkan köszönt válaszom, de ezekre hogyan lehet értelmesen reagálni???


2013. okt. 28. 13:27
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
77%

Én is úgy gondolom, hogy illik köszönni, főleg, hogy faluban lakunk, ahol szinte mindenki ismer mindenkit. Hát a lányom ezt 5 éves kora körülig abszolút nem így gondolta. Amint közeledett felé valaki, akinek esetleg köszönni kellett volna, azonnal megkukult. Persze mindeig megbeszéltük, hogy köszönni kell, végülis azzal sikerült elérnem, hogy ezt meg is tegye, hogy minden köszönés után matricát kapott, majd 10 v 20 matrica után valami apróságot. És először az idegeneknek kezdett köszönni, a a leges-legjobb barátnőinek, akivel az oviban órákat eljátszottak, kb 5,5-6 évesen köszönt, mikor az utcán találkoztunk. Nem tudom, miért, és persze utána mindig megbeszéltük, de nem a barátnője előtt kezdtem el neki mondani. Azóta már 7 éves, a köszönés most sem az erőssége, ha van lehetősége, elsumákolja, de a barátnőivel találkozunk, akkor meg is ölelik egymást. :) Szerintem csak mondd azt a kislányodnak, hogy tudod, vannak félénkebb gyerekek, akik nehezebben kezdenek játszani, és megnyílni, ezért nem köszönt. Te ügyes vagy nagyon, és ő is meg fogja ezt tanulni, de kell még egy kis idő neki.

Ja a fiam 3 éves lesz, mindenkire ráköszön, és ki is faggatja a közeli céljairól ("szia xy! te hová mész? mit csinálsz? én megyek a bölcsibe!"). Ezt sem sokkal könnyebb szabályozni, mint a másik végletet. :) Azért örülök, hogy nála nincs gond a köszönéssel, ő nagyon közvetlen barátkozós típus.

2013. okt. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
29%

Ahogy neked nem kell szégyenkezned a kislányod ügyessége miatt, ugyanúgy nem szabad megítélned más kisgyereket, aki meg biztosan másban ügyes. Az én kislányom sem köszön magától sem az óvónéniknek, sem a szomszédoknak, sem az ovis társainak. Én szoktam szépen "figyelmeztetni", de egyáltalán nem szidom le, ha ennek ellenére sem köszön. Bőven van ideje megtanulni, nem kell mindent 3 évesen tudnia.

Én azt mondanám a kislányomnak, hogy a másik kisgyereknek most nem volt kedve köszönni, de nem baj, mi azért köszönjünk.

2013. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
75%

Ügyes a kislányod, hogy ilyen nyitott, szégyenkezned miatta biztosan nem kell.

Magad miatt már annál inkább, hogy "lebambázod" más gyerekét mert nem köszön.

Biztos vagyok benne, hogy nincs olyan szülő aki arra tanítaná a gyerekét, hogy ne köszönjön!!

Majd ha nagyobb lesz a tiéd és a suliban vagy máshol valamiben rosszabb lesz a többinél, jusson eszedbe, hogy milyen bamba mert pl. nem tud szépen olvasni...

2013. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Minden gyerek más, de ne haragudjatok, azért az nekem kicsit fura,hogy 3-4-5 éves gyerekekről van szó, a többség azért kisebb, köszön nekik valaki, és csak néznek...
2013. okt. 29. 14:06
 25/34 anonim ***** válasza:
89%
Furcsa vagy nem furcsa, de előfordul. Ha lesz még gyereked, könnyen előfordulhat, hogy fog még ő is meglepetést okozni.
2013. okt. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Van egy 14 hónaposom is :) Hidd el, elég meglepetés ős a nagyhoz képest, dacol, hisztizik már most, és bizony semmi nem érdekli, se játék,se könyv se semmi.
2013. okt. 29. 14:23
 27/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem te csak azt akarod hallani, hogy a te lányod milyen szuperokos, jólnevelt, überalles. Többen is elmondták, hogy mit válaszolj a lányodnak, de te akkor is csak azon lovagolsz, hogy szerinted a többiek gyereke bunkó vagy buta, mert hiába tanítják, nem köszön. Tudod mit, ti vagytok a francia ettikett mintapéldányai :)
2013. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
81%
És bamba vagyok, elírtam az etikettet.
2013. okt. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Megköszöntem mindenkinek, mint írtam én is ilyesmiket szoktam neki mondani.

Nem azt akarom hallani,hogy über okos stb.. jól nevelt?? Igen, jól nevelt, és igen, ha tetszik neki, ha nem köszönni illik. Nem dorgálom le, nem szidom meg, ha véletlen nem köszön, de elmondom neki,hogy neki is rosszul esik,ha valaki nem köszön, ezért tegye meg,hogy szépen köszön. Ennyi


De úgy látom,neked pedig azt nehéz elfogadni,hogy bizony vannak olyan gyerekek, akik ebben jobbak, és tudnak köszönni

2013. okt. 29. 15:14
 30/34 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem nehéz elfogadnom, higy vannak, akik ebben jobbak. Nyilván a te lányod az. Ezt nem is vitattam sehol sem. Viszont te egyáltalán nem tudod elfogadni, hogy nem mindenki olyan, mint a te lányod, de ettől még nem bamba.
2013. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!