Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az óvónőknek évvégén ajándékot adni olyan, mint orvosnak hálapénzt?

Figyelt kérdés
Mindkettő megkapja a fizetését. Ballagásnál más a helyzet persze, de csak úgy sima év végén olvastam hogy különleges bonbon meg ez az.
2015. jún. 3. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted ugyanaz köszönetből, hálából, szeretből adni egy szál virágot vagy egy csokit az óvónőnek, mint mikor az orvos 1oo ezret elkér egy szülésért? Érdekes nézeteid vannak...
2015. jún. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 A kérdező kommentje:

Utolsó, tudod mit jelent hálapénz? Nem úgy néz ki.


Ha felbéreled a dokit, és megmondja mennyit kell fizetned az más. De ha ügyeletesnek tömöd a zsebét, én arról beszélek.

2015. jún. 3. 15:10
 13/83 anonim ***** válasza:
91%

Az óvónőnek nem dolga szeretgetni a gyereket. A mogorva bunkó óvónők is elvégzik a munkájukat, meg a "tündérkeresztanya" hozzáállásúak is, és mindketten ugyanannyit pénzt kapnak érte.

Aki elégedett az óvónénivel, az miért ne kedveskedhetne neki?

2015. jún. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
45%
Miért lenne más? Az nem hálapénz? legalisan kéred fel szülésre? Adózik utána, ad számlát? Nem... Akkor hálapénz. És PÉNZ! Nem egy csoki vagy virág... Nem mindegy.
2015. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 piroska és a farkas ***** válasza:
96%
Egyébként az én anyukàm zenetanàr. Màr nyugdíjas. Minden évvégén egy kiskertnyi viràggal jött haza, csokikkal, kàvéval, és aprósàgokkal. Ezek az aprósàgok a gyerekek àltal készített kis dolgok, ügyetlen kis " Âgi néni" hímzések, elrontott de tiszta szívvel készìtett szinezés, akàrmike. Javarészük évről évre felkerül a karàcsonyfára, emlèkeztet egy hajdani, ma màr talàn édesanya tanítvàmyra. 40 év szeretete, 40 éévnyi visszajelzés arról, hogy jól csinàlja amit csinàl, hogy Èrtelme van. Nem egyenlő ez egy borítékkal, mert valójàban sokkal több annál. Èn reménykedem benne, h a sok megfàsult pedagógus mellett az én kislânyomnak majd egy szívèt- lelkét beleadó óvónéni jut, akit én boldogan fogok majd megerősìteni abban, h jól csinàlja ami csinàl. Hogy értelme van...
2015. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
85%
Én imádom a lányom óvónőit. Egy tündér mind a kettő, és a dadus is. Év közben is segítünk ha bármire szükség van. És karácsonykor, a névnapjukon, valamint év végén adunk egy kis jelképes apróságot, mert hálásak vagyunk hogy a gyerek szívesen megy, jól érzi magát, és odafigyelnek rá, a kötelező teendőkön kívívül is. Ez kb 3-4e Ft/év. Nem hiszem hogy ez olyan rengeteg.
2015. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
24%
Ugyan már, 16-os, szerinted miből nyaralnak az óvónők meg a pedagógusok minden évben a Bahamákon? ;)
2015. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
67%
Jaaa?! Mondasz valamit! Akkor nem is megyek ma bonbont venni. Nehommáá az én pénzemből süttesse a seggét. ;)
2015. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 anonim ***** válasza:
81%
4: én mindig ugyanahhoz a henteshez, pékségbe, virágboltba járok, és bizony szoktam nekik karácsonyra valamit vinni minden évben. Rohadtul nincsenek se megbecsülve, se megfizetve. Jólesik nekik.
2015. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az ilyen kicsinyes emberek miatt, akik ennyit sajnálnak egy óvónőtől, tart itt ez az ország....
2015. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!