Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az óvónőknek évvégén ajándékot adni olyan, mint orvosnak hálapénzt?

Figyelt kérdés
Mindkettő megkapja a fizetését. Ballagásnál más a helyzet persze, de csak úgy sima év végén olvastam hogy különleges bonbon meg ez az.
2015. jún. 3. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
93%
Próbálj meg műtét után beállítani az orvoshoz egy Milka csokival meg egy szál virággal - azonnal érzékelni fogod a különbséget!! Mellesleg ha nem érzed úgy, hogy szívesen megköszönnéd az óvónőnek egy 1000 forint összértékű jelképes ajándékkal az egész évi munkáját, amit adott esetben a kötelező dolgokon felül megtett, akkor ne vigyél semmit, nem fog történni semmi. Ha meg úgy érzed, hogy kéne, de mégsem teszed, na akkor ugózzál a kérdésen itt a gyékán...
2015. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen igazad van. Úgy érzem kéne, de nem azért mert megérdemlik, hanem azért mert egyesek kinyalják a seggüket az óvónőknek, ezért az én gyerekem hátrányban van. Csak úgy, mint szülésnél az ügyeletes, aki nem kapott semmit "csak" a fizuját, ezért goromba velem. De gondolom logikát nem találtok ebben, könnyebb nyalni ezerrel, és nem sóhernek lenni. Én azt az 1000ft-ot inkább a gyerekre költöm, mert ő TÉNYLEG megérdemli. Ennyi...
2015. jún. 4. 10:29
 33/83 anonim ***** válasza:
86%
Te tényleg ennyire korlátolt vagy? Ha a ti óvónőitek ilyenek, akkor ne vigyél nekik. A mieink nem azért kedvesek a gyerekkel, mert bármit kapnak. Az utolsó cigánygyerekkel ugyanúgy bánnak mint az enyémmel. Amúgy nem hiszem hogy azért nem kedvesek veled mert nem viszel semmit, hanem mert egy arrogáns bunkó vagy.
2015. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
92%

Nyalni... érdekes felfogásod van.


Te szimplán sajnálod tőlük, nem akarsz adni, nem tudom, mit pörögsz ezen a témán. Akkor nem adsz. Más meg ad. Tortát se vigyenek mások szülinapra, mert esetleg te nem tudsz, nem akarsz vinni?


Mindenki eldönti, mit miért tesz.


Én örülök neki, hogy szuper a viszony az óvónők és köztem.

2015. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ne adj, ha nem szívből adod. Én nem örülnék egy muszájból adott ajándéknak senkitől se. Amúgy sem hiszem, hogy földhoz veri az óvónőt, ha nem visz haza még egy csokor virágot. (Egyébként 200 forintért vásárolható egy szál virág, ha nincs kertetek.) Ha olyan minősíthetetlen pedagógusok vannak nálatok, hogy emiatt hátrányt szenved a gyereked, vidd el másik csoportba. A többi szülő nem fog megváltozni a kedvedért, ennyi bizonyos, úgyhogy neked kel alkalmazkodnod és kihoznod a helyzetből, amit tudsz.


Mindjuk mindjárt itt is egy megoldási javaslat: arra nem gondoltál, hogy pár színespapír-fecniből vagy egy rajzlapból pár színes ceruza segítségével magatok készítsetek egy pici apró köszönetkártyát a gyerekkel bruttó 3 forint bekerülési értéken? Ezzel megkímélnéd magad a kiadástól de megadnád az óvónőnek a köszönetet. HA és amennyiben szerinted jár köszönönet az óvónőnek. De gondolom, nem. Hisz ott a fizetése...

2015. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 A kérdező kommentje:
Tortát szoktam vinni, mert abból a gyerekem is kap, és ugyebár ő megérdemli, mert ő az enyém. De az óvónő senkim.
2015. jún. 4. 11:16
 37/83 A kérdező kommentje:
33, ha te így látatlanban le arrógáns bunkózól egy ismeretlen embert, akkor te mi vagy? Okos? Neeem :D
2015. jún. 4. 11:17
 38/83 A kérdező kommentje:
Nemrég volt itt egy kérdés az óvónőknek hogy ő minek örülne. Érdemes lenne elolvasni. Ez nem jó, az nem jó, amaz nemjó... még válogatnak is, mert a nyalakodó anyukák elkényeztették őket.
2015. jún. 4. 11:19
 39/83 anonim ***** válasza:
100%

Egy élmény lehet veled gyereket nevelnie az óvónőnek. Amiből a te gyereked nem kap, abból más se kapjon. Szuper. Ez a felfogás asszem az, amelyik előbbre viszi a világot.


Én speciel nem úgy tekintek az óvónőkre, hogy senkijeim, hanem mint azokra a személyekre, akik vigyáznak a gyerekemre, tanítják és nevelik, sőt szeretik őt, amíg én nem vagyok vele, és akikkel együttműködve, közösen dolgozunk egy közös célért, ami nem más, mint egy kiegyensúlyozott, tetileg-lelkileg egészséges, jól nevelt és a világban a helyét megtaláló gyerek (illetve a későbbiekben felnőtt). De hát nem vagyunk egyformák, mindenki másképp fogja fel...

2015. jún. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigylem az óvónőket akik kénytelenek elviselni téged. Te nem tudnál akkora ajándékot adni nekik, hogy ezt megháláld. Remélem a gyereked inkább tőlük tanul emberséget.
2015. jún. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!