Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is így félti a gyerekét...

Más is így félti a gyerekét az ovikezdéstől?

Figyelt kérdés

Leírom mi a gond tulajdonképpen el vagyok veszve mert a kisfiam most fogja kezdeni az ovit a kislányom meg az ovit meg van egy 10 hónapos öcsi is!!

Félek elengedni a lányzót mert sokmindent nem tud , nem tud kenyeret enni csak katonázva , nem iszik pohárból!

Nem tudja még rendesen kifejezni magát!!

De mégis úgy látom hogy teljesen tele van energiaval és kell az ovi!!

De ugyanakkor ha nen lesz ügyelet a suliba kb fél 7 től akkor apa nem tudja bevinni iskolaba a fiamat vagyis mind a 3 gyereket vihetem èn hóba fagyban szóval nem szeretnék kikészülni !!

Ki van meg ilyen helyzetben ?

Kérem irja le hogy fogja csinálni


2015. júl. 15. 15:17
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
90%
Őszig tanítsátok meg kenyeret enni és pohárból inni, ennyi idő elég lesz.
2015. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%

Majd az oviban megtanítják, ha minden kötél szakad, de tényleg jó lenne gyakorolni.

Vagy még nem adod oviba. A kicsivel úgyis otthon vagy!

2015. júl. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
Igen van már felmentésünk is a jegyzőtől de annyira látszik rajta hogy kéne neki a társaság!!De apával ugy gondoltuk mégis kéne neki az ovi!!
2015. júl. 15. 15:31
 4/51 anonim ***** válasza:
92%
Márpedig az elsőnek igaza van, plusz: se éhen- se szomjanhalni nem fog, ha szomjas lesz, fogadjunk, hogy inni fog pohárból. Hogy kell megtanítani pohárból inni: először megmutatod neki te, aztán odaemeled a szájához a poharat és mondod neki, hogy igyál szépen. Utána a kezébe adod és mondod: ja de ügyes vagy Rozika hát tuti egyedül is meg tudod csinálni! Amúgy olvasd már el a kérdésedet, alig lehet kivenni belőle, mi a problémád. Az egyik gyerek oviba meg a másik meg oviba, aha vili. És ha tele van energiával, azon miért segít az ovi? Meg ez a sok felkiálójel, ilyen ideges vagy ettől a témától? Fél 7-től nem lesz ügyelet? Akkor csak éjjel van ügyelet? Vagy este fél 7-ről beszélünk, vagy mivan? És hóban miért gond 3 gyerekkel menni iskolába, oviba, miért kellene ettől kikészülni? Amúgy is mennyit esik a hó egy évben, 3 napot?
2015. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Evés, ivás, beszéd: ezek a dolgok folyamatosan fejlődnek a gyereknél, ha foglalkozol vele. Próbálkozzatok!
2015. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

Igen de mint irtam összetettebb a problémám erre még senki nem válaszolt!

Az a kisebbik része hogy eszik , de a lelki gondok is jelen vannak hogy éppen ezért engedjem e vagy sem!!

2015. júl. 15. 15:59
 7/51 anonim ***** válasza:
91%

De mi a problémád??

Mert nem derül ki, akárhogy is ragozod!

2015. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

Azért mert minden áldott reggel én menjek a 3 gyerekkel mert ha reggel fél 7től nem lesz ügyelet a kisfiamnak az iskolába akkor apa már nem tudja őt elvinni kocsival, mivel ő 7 re jár!!

Tehát nekem kell korán vinni a gyerekeket és nekem is véges az erőm , semmi anyós após nagymama nagypapai segítségem nincsen!

Így már érthető a gondom!?

2015. júl. 15. 16:06
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem rossz szándékkal írtam, én is nyáron neveltem szobatisztaságra a fiamat, mert sajnos 3 évesen még sokszor bepisilt éjjel és délután. Ovi előtt jűliusban álltam neki a szobatisztaságra szoktatáshoz és szeptemberre siker volt. Mást te sem tudsz tenni, el kell kezdeni a normális evésre és ivásra való szoktatást.

Az már más kérdés, ha egyéb gond is van, én csak az elsőre válaszoltam.

2015. júl. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lelki problémáról van szó? Én se tudtam kihámozni a szövegből.
2015. júl. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!