Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is így félti a gyerekét...

Más is így félti a gyerekét az ovikezdéstől?

Figyelt kérdés

Leírom mi a gond tulajdonképpen el vagyok veszve mert a kisfiam most fogja kezdeni az ovit a kislányom meg az ovit meg van egy 10 hónapos öcsi is!!

Félek elengedni a lányzót mert sokmindent nem tud , nem tud kenyeret enni csak katonázva , nem iszik pohárból!

Nem tudja még rendesen kifejezni magát!!

De mégis úgy látom hogy teljesen tele van energiaval és kell az ovi!!

De ugyanakkor ha nen lesz ügyelet a suliba kb fél 7 től akkor apa nem tudja bevinni iskolaba a fiamat vagyis mind a 3 gyereket vihetem èn hóba fagyban szóval nem szeretnék kikészülni !!

Ki van meg ilyen helyzetben ?

Kérem irja le hogy fogja csinálni


2015. júl. 15. 15:17
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
85%

Tudom, sovány vígasz lesz a válaszom...

De! Tavaly ősz óta jár a fiam az oviba, akkor még baba volt a kistesója. Igenis minden reggel felöltöztettem őket és lementünk. Igaz, ez csak két gyerek.

Kapaszkodj meg, van olyan kis társa, ahol három gyerkőc van, egy és két év különbséggel születtek. Mindig beérnek nyolcra, minden reggel összefutottunk. A nagyobbak vagy futóbiciklivel, vagy gyalog, a baba a mama hátán vagy babakocsiban. Délután ugyanígy vissza.

Sőt, mondok cifrábbat, vannak szomszédaim, ahol 4-5-6 gyerek van, anyuka mégis össze tudja logisztikázni, mindenki odaérjen az iskolába, oviba, ráadásul úgy, hogy nem egy rakáson vannak az intézmények.


A lelkiekhez csak annyit... neked kell eldöntened, menjen-e a lányod oviba. Tanítgasd inni, harapni, öltözni, mert egy három évesnek ezeket már (nem is tökéletesen), de tudnia kell. Az ovi nem bölcsi, ahol a nevelők türelmesen tanítgatják a piciket pohárkából inni és van bőven váltóruha, ha mégis leissza magát. Az oviban 25-30 gyerek mellett nem állhat ott valaki mindig a te lánykád mellett, hogy megitassa.

Beszoktatáskor úgyis látni fogod, hogyan viseli az ovit a kicsi, aztán menj érte ebéd után, ha ennyire gond elengedni a gyereket.

2015. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 A kérdező kommentje:

Édes istenem ne legyetek már hülyék de komolyan

a kérdés volt hogy lesz ügyelet nem kijelentés vagyis ha lesz akkor ok minden akkor apa viszi ès akkor én viszem a középsőt és a picit tehát egyből nem rám szakad 3 csak 2 gyerek!!

Köszönöm a marha hasznos válaszokat, kivéve aki normális választ adott!!

2015. júl. 15. 19:50
 23/51 anonim ***** válasza:
87%
Szegény gyerekek.
2015. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
90%
Csak a fiad sajnálom, te meg egy ritka lusta nőszemély vagy.
2015. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
86%
Egy roha...dt nő vagy. Szegény gyerekeid, komolyan üldögéljen a 6-7 éves másfél órát a suliban, mert te lusta vagy?
2015. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan a felmentés, akkor nem kell oviba vinned.

Nem tudom hol laktok, mifelénk vannak olyan bölcsődék, aminek van ún. játszócsoportja. ez délelőtti program, minden nap van, ha akarod és bírod anyagilag. Nem lehet ott hagyni a gyereket, a szülőknek is ott kell lenni, de azért mégiscsak szokja a gyerkőc a közösséget. Van tízórai és ebéd is, mint a rendes bölcsiseknek, és ha látja a kislányod, hogy a többiek is milyen ügyesen esznek/isznak, akkor ő is megpróbálja.

És egyébként hiába hurrogod le az elsőt, igaza van, gyakorolni kell.

2015. júl. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
83%

mennyi időre van tőletek gyalog az iskola és az óvoda?


délutánt hogy tervezed, akkor is apa oldja meg a nagy hazahozatalát, hogy ne neked kelljen?


nekem nem engedné a lelkiismeretem, hogy elengedjem az első osztályos gyerekemet 6körül, hogy ott üljön tök egyedül az iskolában csak mert nekem nyűg :(

2015. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
11%
Mintha azt irta volna, hogy 7 kor kezdodik a suli... es akkor igy szidni emiatt? Kicsit durva...hogy lehet ilyen szinten tamadni valakit, akinek az eletet nem is ismeritek? Senki nem tokeletes, ahogy te sem, o sem, en sem vagyok. Nezzunk mar magunkba kicsit!
2015. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
88%
Elnezest! Visszaolvastam. A ferj jar 7 re dolgozni. Hat igy mar en is durvanak tartom, hogy egy elsos fel hettol uljon a suliban. Valahogy oldd meg! En is azt mondom, mikor harmat vallaltal tudnod kellett, hogy elobb utobb iskola es ovoda lesz, ahova vinni kell oket.
2015. júl. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
86%
Remélem, hogy a férjed értelmesebb tőled és nem hajlandó elvinni a gyereket ha van ügyelet, ha nincs.
2015. júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!