Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is így félti a gyerekét...

Más is így félti a gyerekét az ovikezdéstől?

Figyelt kérdés

Leírom mi a gond tulajdonképpen el vagyok veszve mert a kisfiam most fogja kezdeni az ovit a kislányom meg az ovit meg van egy 10 hónapos öcsi is!!

Félek elengedni a lányzót mert sokmindent nem tud , nem tud kenyeret enni csak katonázva , nem iszik pohárból!

Nem tudja még rendesen kifejezni magát!!

De mégis úgy látom hogy teljesen tele van energiaval és kell az ovi!!

De ugyanakkor ha nen lesz ügyelet a suliba kb fél 7 től akkor apa nem tudja bevinni iskolaba a fiamat vagyis mind a 3 gyereket vihetem èn hóba fagyban szóval nem szeretnék kikészülni !!

Ki van meg ilyen helyzetben ?

Kérem irja le hogy fogja csinálni


2015. júl. 15. 15:17
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
10%

A régi ovinkba, volt szájhuzogatás, amikor 7 előtt beállitottunk a gyerekkel. 7-15ig dolgozom! Igy sem értem be. Az uj oviba nincs en szájhuzogatás. Sőt! Fél 7 után picivel érünk és már a sokadik gyerek a kisfiam. Van egy nagyfiu, most ballagott, hétfőn zár az ovi, lényeg, ő az első negyed 7kor. Nem tudom iskolába hogy oldják ezt meg!


Én ugy fogom, hogy 7 orásba átiratom magam és 8tol leszek 15ig. Ezt már emlitettem a főnökömnek. azt mondta ebből ne csináljak gondot, majd meglátjuk addig mi lesz!

2015. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
89%

Te nem vagy komplett, komolyan mondom. Persze, hogy apuka is vegye ki a részét (de könyörgöm, ne "segítsen"), de ha egyszer a férjed hétre jár dolgozni, akkor neked is be kellene látnod, hogy nem normális, ha ő viszi a legnagyobbat az iskolába, miközben te nem jársz sehova se, így annyi az össz dolgod, hogy reggel leszállítsd a két gyereket időre. Ha apa hétre jár dolgozni, akkor gondolom viszonylag időben végez. Miért nem inkább azt találod ki, hogy ő hozza haza őket? Annak több értelme lenne. De most komolyan, szerencsétlen gyereket beraknád fél hétre az iskolába, hogy ott üldögéljen nyolcig? Másfél órát mi a fenét kezdjen ott minden nap? Nekem most volt elsős a fiam, és rohadtul utálta a reggeli ügyeletet, mondjuk szerencsére nem is volt ott sokszor. Önként, pusztán kényelemből biztos nem vittem volna oda még tíz percre sem, nem ám másfél órára.

Egyébként sem értem, miért akkora fáradság neked elvinni őt is iskolába, aztán a hugit oviba.

2015. júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
74%
3 gyerekem van, a férjem szintén 7-re jár dolgozni. Soha az életben nem jutott eszembe, hogy ő vigye bármelyiket is hajnalok-hajnalán. Soha. Egyébként meg tárgytalan a kérdés, mert 7-nél előbb nincs ügyelet az iskolákban. De ha lenne is... hát szégyelld magad, lusta, önző nőszemély vagy, és nem érdemled meg a 3 gyermekedet. Lepontozhatsz, akkor is ez a véleményem.
2015. júl. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
82%

Kriszta1969

Más az, hogy azért viszed korán, mert te is dolgozol, meg teljesen más helyzet az is, hogy azért vinné a kérdező férje korán, mert a kérdező egy lusta dög.

2015. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
100%

Tudjátok mi a durva? Hogy még nekünk mondja a Kérdező, hogy gusztustalanok vagyunk, meg szemetek, meg ilyenek.

Szeretetet kapnak a gyerekeid v. foglalkozol velük otthon? Mert ebből amiket írogattál azt szűröm le, hogy a te saját igényeid sokkal fontosabbak, mint a gyerekeidé. Ha dolgoznod is kellene menni, akkor mi lenne, ha korán kell kelni? De tényleg, ahhoz, hogy a gyerek fél hétre beérjen a suliba, már fel kell kelteni reggel fél hatkor, mert gondolom ilyen korán nem üres hassal küldenéd el, hanem azért egy kicsit egyen, nem? Vagyis neked is fel kell kelni reggelit csinálni neki v. apa csinálja meg neki? Most komolyan átgondoltad te, hogy mit akarsz?

Nem azzal van a gond, hogy apa vinné a gyereket suliba, hanem hogy képes vagy azt megcsinálni egy 6-7 éves gyerekkel, hogy másfél órát üldögéljen a suliban 8 óráig.

Elviszed előbb a nagyot a suliba, majd a kicsit az oviba. Én nem is kértem volna felmentést a 3 éves gyerekednek, mert egy 3 évesnek kell a szocializálódás. Főleg a tiednek, ha még pohárból inni se tud. Komoly, hogy nem tud beleharapni a kenyérbe? Tudod én fogom a kezemben a kenyeret, a 16 hónapos fiam meg beleharap. Igaz, addig nem tudok semmit sem csinálni, mert szó szerint etetem, de tudja, mi az, hogy kenyérbe harapni és remélem 2 éves korára eléri azt, hogy megfogja a kenyeret és magától beleharapjon és egyen. Kanállal már kb. 3 hónapja próbál enni. Ő a 3. gyerekem és látja, hogy a nagyobbak mit csinálnak, hogy esznek, próbálja utánozni őket, ő is egyedül akarja. Igen, ha próbál egyedül enni, akkor takarítani kell utána, de ez van. Ha felkatonázod neki, akkor gondolom elérakod, ő meg elveszi magának, azt kész, te meg mehetsz a dolgodra. De 3 gyereked van, ne kelljen már elmondani, hogyan kell a gyereket tanítani. Az első gyerekednél hogy csináltad? Persze, nem egyformák a gyerekek, de az önállóságra rá kell vezetni őket. A lányodnak nagyon kell az óvoda és te is tudod, hogy az óvónők az önálló gyerekeket szeretik. Igazából nem az óvónők dolga megtanítani a gyereked pohárból inni v. kenyeret enni, de megfogják, ha nem megy a lányodnak, de valószínűleg szóvá fogják tenni fogadóórán.

Ja és igen viszed magaddal, az akkor már 1 éves öcsit is. Én viszem magammal mindenhova. Nagyobb 5 éves fiam fejlesztésekre hordom, BUSSZAL!!

Pl. heti kétszer TSMT tornára. Ez úgy néz ki, hogy 3 körül elmegyek a legkisebbel a 2 nagyért az oviba és onnan busszal bemegyünk a városba (külvárosban lakunk) és ott átszállunk másik buszra, ami a terapeuta házához megy, ez kb. busszal fél órás út. Ott a középső és a legkisebb gyerekem és én megvárjuk, míg vége van az órának ( 60 perces) és akkor haza. Igen, itt már jön értünk a párom, mivel pont akkor végez a munkával, mikor a tornának is vége és hazafele útba is esik neki. Ezt már idén január óta csinálom heti kétszer, akkor volt a legkisebb 11 hónapos. ÉS, januárban kezdtük, a hidegben! Annyi, hogy a nag multifunkciós babakocsim eladtam és vettem egy jobb sportkocsit, hogy könnyebben buszozzak. Ha neked is messze van a suli meg az ovi, akkor buszozz! Hidd el, nem esik le a karikagyűrű az ujjadról és a gyerekek még élvezni is fogják, a legtöbb gyerek, akit nem visznek minden sarokra autóval, még élvezik is a buszt. Plusz, erősödik az immunrendszerük. Csak pár év és felnőnek, addig bírd már ki!

2015. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Suliban nincs ügyelet 7 előtt. Így a férjed nem tudja bevinni. Ez van. Gyűjts lelki erőt valahonnan, mert muszály lesz hurcolásznod a gyerekeket.
2015. júl. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mostanában hogy van, de amikor én voltam iskolás, akkor volt napközis ügyelet 6-tol. Fel évig 6.30-ra vitt anyukám, és borzasztó volt ott eltölteni másfél órát, én voltam az egyedüli elsős, a legkisebb a gyűjtőben, senki sem szolt hozzam. Főleg télen volt rossz, amikor kint még sötét volt és vártam hogy "reggel legyen" és mehessek át az osztálytermunkbe a többiekhez. Majd később anyu atkerette magát 8-ra, mert tudta milyen rossz ez nekem. Mai napig emlékszem milyen megkönnyebbülés volt ez nekem.
2015. júl. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%

48!


Van olyan iskola, ahol 7-től van ügylet, van ahol csal fél 8kor nyitják az iskolát! De 6-tól már nem. A legtöbb bolt is márcsak 7kor nyit :D

2015. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Azért érdekes, hogy a Kérdező semmit sem reagált arra, hogy a gyerekét képes lenne fél hétre bevitetni az iskolába. Én kiváncsi lennék rá, hogy miért akarná bevitetni ilyen korán, ami nem normális dolog, ha nem dolgozik, hanem otthon van. Van más oka is, vagy csak az, hogy akkor neki kétfele kell menni?

Kérdező, nem sajnálnád a gyereked, hogy másfél órát kellene üldögéljen az iskolában 8 óráig? Gondolom 16-17 óra között mennél érte te v. a párod. Nem gondolod, hogy ez sok neki? Nem gondolod, hogy nagyon elfáradna, mennyire megterhelő lenne neki, főleg első osztályban, mikor minden új lesz még neki! Erre nem gondoltál? Nem gondolod, hogy a 6-7 éves fiadnak ez sok lenne és inkább, te, mint az ANYJA vállalsz kicsit többet és elviszed te a suliba? Így is korán kelne, hogy mindenhova időben odaérj, de mégse kellene legalább fél hatkor felkelnie, elég lenne fél hét-hét között kelnie. Egyáltalán nem írtál arról semmit, hogy milyen távolságokra van a suli és ovi a lakhelyetektől.

Amúgy meg azért vagy otthon, meg gondolom gyetre is mész majd, ezek után nem nézem ki belőled, hogy 3 gyerek mellett elmenj dolgozni, szóval azért vagy otthon, hogy ezeket megcsináld. Mi lenne, ha a párod is azt mondaná, hogy menj el dolgozni, mert az a te dolgod is, nemcsak a párodnak. Nem?

2015. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
S
2015. júl. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!