Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is így félti a gyerekét...

Más is így félti a gyerekét az ovikezdéstől?

Figyelt kérdés

Leírom mi a gond tulajdonképpen el vagyok veszve mert a kisfiam most fogja kezdeni az ovit a kislányom meg az ovit meg van egy 10 hónapos öcsi is!!

Félek elengedni a lányzót mert sokmindent nem tud , nem tud kenyeret enni csak katonázva , nem iszik pohárból!

Nem tudja még rendesen kifejezni magát!!

De mégis úgy látom hogy teljesen tele van energiaval és kell az ovi!!

De ugyanakkor ha nen lesz ügyelet a suliba kb fél 7 től akkor apa nem tudja bevinni iskolaba a fiamat vagyis mind a 3 gyereket vihetem èn hóba fagyban szóval nem szeretnék kikészülni !!

Ki van meg ilyen helyzetben ?

Kérem irja le hogy fogja csinálni


2015. júl. 15. 15:17
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
82%

Nem sértésnek szánom, de:

Én is három gyereket cipeltem busszal szeptember óta, a kicsi akkor volt egy éves. Elvittem a legnagyobbat az oviba, a középsőt a bölcsibe, a kicsivel meg csináltuk a dolgunkat otthon, majd délután ugyanez. Kapaszkodj meg, a kicsi még most sincs ugye két éves, de már jó ideje egyedül iszik pohárból és képes kanállal még levest is több kevésbé megenni. Szóval egy ovis korútól igazán elvárható dolgok ezek. Meg az anyukájuktól is, hogy csinálja a dolgát :). A beszédfejlődés meg egyéni adottságokon kívül bizony függ attól is, hogy mennyi és milyen inger éri a gyereket.

2015. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
89%

Üssetek agyon, de tényleg nem értem.

Ha mondjuk lesz ügyelet és apa viszi a fiad, akkor az ovis lányod akkor is neked kell vinni, nem?

2015. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
95%
Már bocsi, de te a saját kényelmed miatt bevágnád a fiad fél hétkor a suliba? Még jó hogy nincs ügyelet. Basszus télen keltenéd fél hatkor, azért hogy neked könnyebb legyen? Az meg hogy nem tud a gyereked pohárból inni, meg normálisan enni szintén szülői hiba. Korrigáld, és ne picsogj hülyeségeken. Vagy esetleg lehetett volna akkor gondolkodni, mikor kis korkülönbséggel bevállaltál 3 gyereket.
2015. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%

Azon, hogy nem szeretnél kikészülni, valóban hamarabb kellett volna gondolkozni. Semmi bajod nem lesz még hóban fagyban sem, meg fogod tudni csinálni, mert muszáj. Csak szoktál mostanában is közlekedni a 3 gyerekkel egyszerre!

Szeptemberig meg még rengeteg időd van, hogy a lányodat az említett esetekben felkészítsd. Ha meg mégsem, akkor az oviban nagy valószínűséggel hamar beletanul. De a fiad már volt ovis, csak van tapasztalatod, nem kell kétségbeesni.

2015. júl. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Ha nincs ügyelet úgyis fel kell kerekedni 3 gyerekkel mindenképp. Akkor már egyúttal oviba is elmehettek ha nekiindultatok. Aztán otthon majd csak egy gyerek lesz veled, jobban tudsz erőt gyűjteni mint hárommal.

Az ivás problémát mi úgy oldottuk meg a 2 évesemnél, hogy elkezdtünk koccintani mindennel.Utána ő is elkezdte emelni a poharát, hogy ő is akar és szépen megtanult inni. Próbáljátok ki, ha rájön hogy pohárból sokkal hatékonyabb inni, már a koccintást is el fogja hagyni.

2015. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
93%
Hát nekem is az ütötte meg a szemem, hogy inkább legyen bent fél 7re szegény kisfiú, mint hogy te vidd. Ez nekem magas ne haragudj.
2015. júl. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
93%
Te nem a gyereket félted az ovikezdéstől, hanem magadat.
2015. júl. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
71%
Nem a nagymamáknak kell szülni! Oldd meg!
2015. júl. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
93%

esküszöm nem értem, hogy ha valakinek ekkora nyűg, hogy iskolába kell vinni a gyerekét és ezért képes nem vinni a másikat oviba, akkor minek 3 gyerek? értem én, hogy sok a 3, de gondolom nem most jöttél rá, hogy iskolába, oviba kell hordani őket. tényleg azért, hogy ne kelljen 3 gyerekkel menned, ezért bevitetnéd f7re??? ügyeletbe, miközben te otthon alszol? :O


az ovival meg nyilván az a baj, hogy ha a férjed el is viszi a nagyot suliba, akkor még ki kell mozdulnod meg fel kell kelned. borzasztó :(


egyébként azért nem tud pohárból inni mert nem tanítottad meg. de persze kifogásnak jó, de nem ártana energiát is belefeccölni, mert a gyerekednek lesz nehezebb. esti fürdésnél adj a kezébe egy pohár vizet, így takarítanod se kell ha kiönti...

2015. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is nagyon kényelmes nő vagy.

Nekem is 3 gyerekem van, nekem még jogsim sincs, ergo 1 autónk van, amit párom használ munkába járáshoz.

Legnagyobb 5 éves múlt, középső 4 éves múlt legkisebb 17 hónapos.

A story: tavaly szeptemberben már a 2 nagyobb oviba ment. Annyi könnyebbségem volt, hogy a párom fél nyolckor autóval eldobott engem és a 3 gyereket az oviba. De ő már nem jött be az oviba, csak odáig elvitt. A 2 nagyobb gyereket bevittem az oviba, a kisebbel meg mentem ugye intézni a vásárlást, háztartást és egyéb dolgokat. Majd gyalog mentem vissza értük fél 3 körül. Mivel igen, ott aludtak, ehhez ragaszkodtam, mivel a nagyobbik szeretett is volna ott aludni és sokszor volt délelőtt, hogy 10-10:30r-a értem haza, ha több fele kellett mennem a kicsivel és hát külvárosban lakunk nem belvárosban. De, ha 2-3 év múlva a nagyobbak mennek suliba, a kicsi meg oviba, akkor is viszem őket, független az időjárástól.

Sőt, jövő februárban lejár gyedem és megyek vissza dolgozni és mindezt munka mellett kell megoldjam. Ergo 2 nagyobb ovi, kicsi bölcsi. Plusz, a kicsit csak a legközelebbi szomszéd falu bölcsije vette fel, mert ahol mi lakunk, ott nincs bölcsi, a belvárosi bölcsik meg tele vannak, körzeten kívülinek esélye sincs, ha nincs protekció. Most akkor sírjak? Nem, megoldom úgy, hogy lerakom a jogsit és részmunkaidőben megyek vissza.

Ne haragudj, de te vállaltál 3 gyereket és gondolom otthon is vagy velük. Plusz, ha még gyetre is mész majd, akkor meg pláne ne nyavalyogj, hiszen nem nagyon vagy időhöz kötve, neked ez a munkád, hogy a 3 gyereket ellásd. Vagy menj el dolgozni és fogadjatok bébiszittert, aki helyetted gondozza a gyerekeid.

Na, meg komolyan bevitetnéd a 6-7 éves gyereked fél hétre a suliba, hogy másfél órát ott üljön 8 óráig, hogy neked kevesebb legyen a dolgod és hamarabb tudj körmöt festeni?

Olyan szinten szégyelld magad, hogy nagyon és a többit azért nem írom le, mert valszeg kitiltanának, de legalábbis megbüntetne az oldal üzemeltetője.

Gondolkodj egy kicsit. Sajnálom a gyerekeid.

2015. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!