Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is így félti a gyerekét...

Más is így félti a gyerekét az ovikezdéstől?

Figyelt kérdés

Leírom mi a gond tulajdonképpen el vagyok veszve mert a kisfiam most fogja kezdeni az ovit a kislányom meg az ovit meg van egy 10 hónapos öcsi is!!

Félek elengedni a lányzót mert sokmindent nem tud , nem tud kenyeret enni csak katonázva , nem iszik pohárból!

Nem tudja még rendesen kifejezni magát!!

De mégis úgy látom hogy teljesen tele van energiaval és kell az ovi!!

De ugyanakkor ha nen lesz ügyelet a suliba kb fél 7 től akkor apa nem tudja bevinni iskolaba a fiamat vagyis mind a 3 gyereket vihetem èn hóba fagyban szóval nem szeretnék kikészülni !!

Ki van meg ilyen helyzetben ?

Kérem irja le hogy fogja csinálni


2015. júl. 15. 15:17
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
91%
Te beszélsz? Hiszen azt sem tudtad normálisan leírni mi a gondod. És értsd már meg, nem az a gond hogy apa vinné iskolába, hanem hogy ezt a tanítás kezdetet előtt 1,5 órával tenné, szimplán azért mert te lusta vagy. Szegény gyerek hulla fáradt lesz.
2015. júl. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%

Milyen messze van az iskola és az óvoda, hogy ennyire aggódsz elindulni? Mivel mentek? Gyalog, biciklivel, autóval, tömegközlekedéssel?


Nem kell tőle félni, belerázódnak hamar, megszokják a kicsik is a fél 7-7 órai kelést, és simán beértek az iskolába majd az óvodába.

Nem ettől kell tartani. Az időjárás ellen lehet védekezni az öltözködéssel, és az iskolást már nem kell annyira bekísérni sem, mint egy ovist.


Bár én csak kettőt koordinálok reggelente, de dolgozni is megyek, és meg tudom oldani, csak szervezés kérdése.

Akkor van inkább gond, amikor az egyik beteg, na, olyankor kell majd a férjed.


A kicsi még simán megtanulja a pohárból ivást és a rendes evést is, nem kell félteni, ha meg nem, akkor ott rázódik bele. A többiektől látja majd, ez a legjobb ösztönzés. Az önkifejezés sokaknak probléma ilyen idősen, ne tartsd emiatt otthon.

2015. júl. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor az egyik gyereked iskolás? Mert a kérdésben ovit írtál!

Az iskola neked hány perc otthonról? Egy irányban van az ovival, legalább nagyjából?

Ha az ovisod ígyis-úgyis viszed, akkor miért keltenéd fel a sulisodat korábban, hogy aztán 1,5 órát üljön a suliban????????? Inkább aludhatna többet, ráadásul du. 4-ig bente kell lennie, az 9,5 óra lenne, ami rengeteg!!!!!!

2015. júl. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
98%

Beíratad felveték ? Az oviba ,mert ha felmentést kértél és kaptál ,akkor nem járhat oviba ha akkarod sem mert a felmentésröl az ovi is tudni fog és más gyereket vetek föl a lányod helyére .enni rendesen neked kell megtanitani ,illetve inni is neked kellet volna megtanitani,

Nekem van 3 gyerekem és ha apa valamiért nem ért rá a kislányunkat elvini oviba akkor bizony nekem kelett elvini,elöbb elvitük a nagyokat suliba 45 perc tömegközlekedésel ,utána az oviba mentünk és semmi bajom,se nekem se egyik gyerekünk sem ,igaz ritka hogy 3 gyereket vigyem egyszere suliba,oviba,apa viszi lányt oviba 7-fél 8ra adig én fiukal utazok az iskoláig .

2015. júl. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem érthető. A 8 óra az mióta korán? Mi a gondod azzal, hogy neked kell vinni őket oviba-suliba, nem értem. Talán háromnapi járóföldre laktok az iskolától? Főleg miért lelki gond ez és mi a francért kellene ettől kikészülni?
2015. júl. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Ami lejön a kérdésből.... Tényleg ilyen korán bevitetnéd, az iskolást, csakhogy ne kelljen 2 felé menni? A másik! A kislány meg fogja tanulni az oviba az evés ivást, ha már te nem intézted neki! Szerintem 2 éves kortól add a kicsit bölcsibe! Mire oviba megy megtanul mindent :D Bocs, de elég hülye ügy és nálam is kiverte a biztositékot. Azt sem értem, hogy ha az iskolás ügyeletbe megy, akkor az ovist nem viszed? Ha felvették, vinned kell! Szigorodnak sz ovik is. Majd elveszik a csp-t! De ha nem fog hiányozni, vegyél fel valakit, aki elviszi reggel az iskolába és az oviba őket!
2015. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ez a probléma most merült fel, hogy suliba kell menni a naggyal és kérdéses hogy lesz-e ügyelet fel 7-kor. Eddig minden rendben volt amíg a kisfiú ovis volt és be lehetett b...ni akar 6-kor is az oviba, és anyuka alhatott otthon a többi gyerekkel. Úgyhogy nem az ovikérdés is a fő probléma, hanem mi lesz akkor ha nincs ügyelet az iskolába.
2015. júl. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
82%

kérdező, nem csak a tied a gyerek. de te azért vagy otthon, hogy ELLÁSD ŐKET! igen, ha az apa 7re megy dolgozni, akkor az otthon ülő/alvó anyának a kötelessége, hogy elvigye a gyereket iskolába!

majd megszokod, hogy nem otthon döglesz hanem 3 gyerekkel mész iskolába, nők milliói megoldják!


ha meg kértél a jegyzőtől felmentést és meg is kaptad, akkor nem tudom min gondolkodsz, hisz akkor nem mehet óvodába a gyereket, nincs felvéve ugye. ez nem egy kártya amit vagy használsz vagy nem, ezzel kiírattad. de elég baj, hisz pont olyan gyerekek miatt lett 3 éves kortól kötelező az óvoda, mint a tiéd, akinek nem tanítják meg otthon hogyan kell enni, inni, stb! nem is értem miért adták meg a felmentést....

2015. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
82%
Iskolában dolgoztam, 7 előtt nem volt ügyelet, tanár sem, csak portás, aki másik cég, így nem munkája figyelni a gyerekekre, ügyelet elvileg 7-től, értelme nem sok volt, mert az iskolába csak negyed 8-tól mehettek be a gyerekek, addig a 2 ajtó között ácsorogtak és ha kiment valaki a kapun nem mentünk utána. Egy elsőst biztos nem mernék így otthagyni, főleg ráérsz, elég odaérni 3/4 8-ra is vele.
2015. júl. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
62%

Ha ennyire lusta vagy, és így is bevállaltál 3 gyereket, miért nincs jogsid, meg kocsid???

Amúgy ennyire messze van egymástól az ovi meg a suli?

Szomszédomban 4 gyerek van, és szépen ellátta az anya egyedül, mert dolgozott a férje.

Neked most ez a munkád, miért akarod áthárítani a férjedre? És nem sajnálnád fél 6-kor felkelteni a gyereket? Vagy azt is megtenné apa, hogy te tudj még alukálni kicsit???

2015. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!