Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha otthon leszek a kicsivel,...

Ha otthon leszek a kicsivel, kötelezhetnek rá hogy délben elhozzam a nagyot oviból?

Figyelt kérdés

Van erre valami törvényi szabályozás amire hivatkozhat az óvóda?


Ha nincs és mégis erre "utasítanak", mit tudok tenni?


2015. júl. 23. 11:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
26%
mert nagycsoportban kötelező legalább délelőtt ott lennie.
2015. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
54%
Nem kötelezhetnek rá. Nálunk pl. nem is vált be. 2,5 évesen vittem családi napközibe a lányunkat, de akkor fél évig még tudtam (volna) menni érte délben. Először így is csináltam, de nagyon rossz volt. Eltelt egy csomó idő mire hazaértünk, kicsit még kért enni, inni, így leghamarabb fél 2-kor tudtam lefektetni, de volt hogy még később. Át is esett a holtponton, alig tudott elaludni és az lett az eredménye, hogy vagy nem aludt és akkor egész délután és este nem lehetett vele bírni, vagy nagyon későn aludt és nagyon sokáig fennt volt éjszaka, ami reggel bosszulta meg magát. 2 hónap szenvedés után inkább hagytam, hogy a csanában aludjon nyugodtan déltől és negyed 4-re mentem érte uzsonna után. Mi így sokkal több időt tudtunk tartalmasan eltölteni, mint amikor ebéd után hoztam haza.
2015. júl. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Nem kötelező, a jegyző engedélyezi ha kéred.
2015. júl. 23. 16:07
 24/36 anonim ***** válasza:
0%
voltam bent, a nagycsoport kötelező, mivel ott már iskola felkészítés folyik, és csak így mehet iskolába. akkor adhat a jegyző felmentést, ha 3 évesen nem akarod beadni.
2015. júl. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
57%

Nàlunk a kisbabàs anyukàk is akkor mennek az ovisért, mikor mindenki màs. Falusi, 4 csoportos ovi.

A gyerek itthon unatkozik, és nem eszik, ott meg elvan. Nem hoznàm haza délben. A kicsinek is kell a figyelem, nekem meg a pihenés, legalàbb délutàn 4-ig.

2015. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
68%
A màrtìranyàk megjelentek lepontozni.
2015. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

Nálunk is megy a próbálkozás hogy hozd el délben a gyereket. Én itthon vagyok, még csak kis tesó sincs. Suliba járok, ezt tudják az óvónők is, de délután.

Én első nap kerek perec megmondtam hogy nekem úgy jobb ha ott alszik, meg azt szeretném ha a gyerek is azt szokja meg, mert ha mégis elmegyek dolgozni akkor nehezen szokja meg hogy ott kell aludnia, mikor addig eljött délben. Egy szót nem szóltak, megértették.


Persze rugalmas vagyok, van hogy előre szolnak hogy kevés az óvónő, össze vonva altatnak hozzam el, volt olyan is hogy 11-kor hívott fel az óvónő hogy nem-e tudnék délbe menni a fiamért, mert kevesen vannak akkor nem mondok nemet. De nem élnek vissza ezzel sem, tényleg csak akkor kérik ha valóban szükséges.

2015. júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

óvónő vagyok-sosem kértünk ilyet,és a saját,nagyobbat sem tudtam elhozni,mert a kicsi ilyenkor evett-aludt.

törvényi szabályozás nincs erre,nem is kérhető,megköszönjük,ha megteszik.

olyan eset előfordul,ha pl beteg az óvónő,nehéz a helyettesitést megoldani,akkor kérünk ilyet,-de akkor sem kötelezhetnek erre senkit

egyébként ez is gyerekfüggő.valaki annyira elfárad délelött,hogy jobb neki,ha elviszik,otthon pihen,és nem alkalmazkodik egész nap,de van olyan kiscsoportos,aki nem akar hazamenni délután.

az viszi haza,aki megteheti,igy találja jónak-és meg tudja oldani.

ha te nem is tudod,és értelme sincs,minek tennéd

2015. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
59%
28. Az jó, ha nálatok nincs ilyen. Én egy éve szembesültem vele, mindjárt a legelső szülőin (augusztus elején) elhangzott, hogy ugyan nem kötelezhetnek rá, DE (nyomatékosítva) ugye mindenki tudja, hogy mennyivel jobb a gyereknek otthon és vigyük már haza ebéd után. Sajnos ilyen is van :(
2015. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
80%

Ha annyival jobb a gyereknek otthon, akkor miért is kötelező az óvoda 3 éves kortól? Vagy fordítva, ha már kötelező az óvoda, akkor legyne olyan, hogy ne kelljen a szülőket azzal rémisztgetni, hogy a gyereknek sokkal jobb helye van otthon, mint ott, ahová kötelező beadni.


Persze, hogy mindenkinek a szerettei körében a legjobb. De csak akkor szerintem, ha minőségi az otthon együtt töltött idő. Ha közben anyukának tanulnia kell, vagy íróasztal mellett dolgoznia otthon, egy újszülöttet kell ellátnia, stb. akkor nem tud minőségi időben együtt lenni a gyerekével, hiába van otthon. Míg késő délután már apuka is otthon van, meg tudják osztani a feladatokat, és tényleg mindenkinek jó lehet úgy.


Szerintem nem az a jellemző, hogy anyuka otthon körmöt reszel, és ezért hagyja délutánig az óvoában a gyerekét. Ha ennyi idő alatt csak a háztartást vágja rendbe és mire mindenki hazaér, már csak melegíteni kell a vacsorát, és nem kell azt mondani a gyereknek, hogy most nem tudok veled játszani, mert főzök, vasalok, porszívózom, stb., a gyerek pedig ez idő alatt jól érzi magát az oviban, amikor pedig hazaér, tényleg érdemben tudnak vele foglalkozni, akor szerintme ez a jó megoldás.

2015. júl. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!