Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha otthon leszek a kicsivel,...

Ha otthon leszek a kicsivel, kötelezhetnek rá hogy délben elhozzam a nagyot oviból?

Figyelt kérdés

Van erre valami törvényi szabályozás amire hivatkozhat az óvóda?


Ha nincs és mégis erre "utasítanak", mit tudok tenni?


2015. júl. 23. 11:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
59%
Attól,h az ötéves gyerekem nem hozom el délben az oviból,csak mert kistesó született,nem tartom magam lepasszolósnak,ahogy az egyik kedves hozzászóló írta!!!
2015. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
0%
és megkérdezhetem miért nem? Miért jobb a gyereknek egy zsúfolt teremben aludnia, 20-30 másik gyerekkel, mint otthon a saját ágyában? Ja hogy az anyukának így nem könnyebb? És? Ki kényszerítette hogy több gyereket vállaljon ha nem bír velük foglalkozni? Ugyanis az ovi a dolgozó szülők gyerekeinek lett kitalálva, akik közül sokan nem kerülhetnek be mert a kedves, otthon kistesót nevelő szülők gyerekei elfoglalják a helyet. Aztán meg anyuka csodálkozik, ha a gyerek nem akar már vele időt tölteni.
2015. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

32: ha a gyerek csak délelőtt van bent, akkor hogy foglalna más elől helyett? Gondolod hogy vesznek fel valakit csak délutánra?


Te eldöntötd, hogy a te gyerkednek mi a legjobb. Én meg azt, hogy az enyémeknek mi. Nem kell, hogy ez ugyanaz legyen. Én pl mindig irigy voltam azokra, akik részt vettek a délutáni foglalkozásokon, mert nekünk nem volt rá pénzünk. Most én is sajnáljam le a te gyerked mert olyan önző vagy hogy inkább a szoknyád mellett tartod ahelyett, hgoy kipróbálná ezeket a dolgokat?


És igenis úgy gondolom, hogy MIND A KÉT gyerekemnek így lesz jobb.

2015. júl. 24. 14:59
 34/36 anonim ***** válasza:
70%

Sejtettem, hogy előbb-utóbb valaki előhozza, hogy minek akarunk gyereket vàllalni, ha lepasszoljuk, vagy ha intézményben "neveltetjük". Egy 3-6 évesnek aki elegendő ingert tud adni úgy, hogy mellette hàztartàst vezet, meg éjszakàzik, az erőn felül teljesìt. Hosszú tàvon sem fizikailag, sem szellemileg nem bìrható, egyszerűen strapàs.


Én nem vagyok hajlandó kicsinàlni magam, csakhogy elmondhassam, hogy bezzeg én elhozom délben az oviból, ha kell ha nem. De ugye a bezzeganyàknak ez nem gond, sőt, üdìtő feladat, az egész gyereknevelés rózsaszìn vattacukor minden nap. Kivéve amikor nem.

2015. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
10%

31-es vagyok, akit számonkértek...

Rajtunk kívül 3 csoporttársnak született kistesója, egyik sem hozza ezért el délben a nagyot. Hogy miért? mert a mi gyerekeink szeretnek ott lenni,délután is: az udvaron uzsizhatnak, festhetnek, krétázhatnak, homokozhtnak akkor, mikor kedvük tartja. Nagy, füves-fás udvar... Mind a négyönk családja 10emeletes panelban lakik. Nem tudnám neki biztosítani egész délután azt az inger és foglalkozás gazdag környezet, amit az ovi délután négyig igen.És azzal,hogy itthon vagyok a kicsivel, a nagynak pedig kötelező az ovi,mértis venném el bárki helyét az oviban???? ha nem ismerjük egy másik család életét és dolgait, ne mondjunk már se véleményt, se kritikát.

2015. júl. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
1 évig elhoztam ebéd után (ez nálunk 13 óra,de ha csúszott,akkor volt hogy csak 13.20-ra értem ki a kapun a gyerekkel) eredmény: 3 évesen teljesen leszokott a délutáni alvásról,viszont az oviba igazán be se szokott,folyamatosan ment a hiszti,hogy nem akar menni.Mostani évtől ott fog aludni,meglátjuk (igaz most már csak így tudom megoldani) nálunk több kisbabás szülő megy a gyerekért ebéd után,mondjuk én mindig csodálkoztam,hogy a déli alvást hogy oldják így meg a kicsivel,de akkor azok biztos később alszanak.Én ha a lányomat veszem alapul,és kistesója születne,biztos nem tudnék érte menni ebédig,mert annak a kicsi látná kárást.
2015. aug. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!