Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha otthon leszek a kicsivel,...

Ha otthon leszek a kicsivel, kötelezhetnek rá hogy délben elhozzam a nagyot oviból?

Figyelt kérdés

Van erre valami törvényi szabályozás amire hivatkozhat az óvóda?


Ha nincs és mégis erre "utasítanak", mit tudok tenni?


2015. júl. 23. 11:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
71%

Kedve sutolsó válaszoló, teljesne megértelek, hogy nem akarsz balhét, főleg a gyereked miatt nem.


DE azért az sincs rendben, hogy ide vonatkozó rendelet nélkül az óvónők azért hazaküldik az ilyen gyerekeket, hogy a saját dolgukat megkönnyítsék, miközben az óvoda felveszi a teljes egész napos létszámra járó pénzt. Másrészt úgy gondolom, hogy mivel az óvoda nem egy szociális intézmény, ahová szívességből vezsik be a ygerekeket, ezért nincs joguk eldönteni, hogy kinek a gyereke meddig maradhat. Az egészen más helyzet, ha a családnak nem gond vagy kifejezetten jó, ha otthon van a gyerek már déltől, de pont kisgyerek mellett szerintem nagy könnyebbség az anyukának, ha legalább a déli alvásra még az oviban lehet hagyni a kicsit.


Én magamból indulok ki: imádom a fiam, de ő is nagyon nehezen alszik itthon, hatalmas cirkuszok árán, és van, hogy ha délben elkezdjük a tortúrát, három óra is van, már elalszik. Ha megszületik a kistestvére, egyikünknek sem lesz jó ezt végigcsinálni. Szégyen vagy nem, nagy könnyebbség, amikor az oviban alszik (ahol persze csak magára húzza a takarót és már durmol is).

2015. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
50%
8-as, téged sem köteleznek arra, hogy elhozd, hanem megkérnek rá (ami szintén szabálytalan) és te birka módon azt csinálod, amit mondanak. Nagyon egyszerű a megoldás, ha nem akarsz nem mész érte délben, csak délután 4-kor. Az más kérdés, hogy a pedagógus nagyon lusta és bosszúálló fajta, így vagy úgy, de el fogja érni, hogy minél kevesebb gyerek legyen bennt és neki minél kevesebbet kelljen dolgozni.
2015. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

9: nem, nem purcan ki :-) Ovi után általában megyünk játszótérre, simán végigtombolja az egészet :-)

Meg ezek nyilván a koruknak megfelelő foglalkozások. A lányom heti 2x fog néptáncra járni és heti 1x "énekórára" - ez utóbbi olyan, hogy a kerületi zenetagozátos iskolából jönnek tanárok és diákok és bemutatják nekik a hangszreket.

2015. júl. 23. 12:32
 14/36 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is mondták,hogy csak délig lehet a fiam az oviban, én elmentem a polgármesterhez,hogy ki szeretném venni a gyereket az oviból,mert még neki nem kötelező,én viszont nem tudom megoldani,hogy délben elhozzam,mert messze lakunk. Felhívta az ovodavezetőt, mondta neki ha van ilyen törvény keresse meg,ha nincs akkor a gyerek ott fog aludni. Nem talált semmilyen törvényt,hogy ilyen esetben el kell hozni délben. Ha erre utasítanak,megmondod,hogy márpedig ott alszik,vagy keresel másik ovit, ahol ezen nem problémáznak.
2015. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%

Igen ha van vmi extra foglalkozás délután, pl. néptánc (ami nem kötelező egyébként, csak aki beiratja rá a gyerekét), arra visszaviszik , de ez nem inden nap van.


12-es: de hiszen te is írod hogy sok ember, pedagógus ilyen "bosszúálló" fajta, nem tudom hogy ilyen áron is megéri-e kiharcolni hogy ott alhasson a gyerek.

Mindenesetre én szeptemberben beszélni fogok az óvónőkkel, hogy hadd aludjon a gyerek ott, én alvás után közvetlen hoznám el, még az uzsit sem kéne megvárnia, azt meg nem értem az mért fájna nekik ha 1 ággyal több van...

2015. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
66%
Ja a 8-as voltam
2015. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Az óvónőben bízok annyira, hogy nem fogja megbosszulni a gyereken.

Ha pedig nekem beszólogat, azt elengedem a fülem mellett.


Tudom, hogy nem kötelezőek a foglalkozások, de szeretne menni (látta év közben a nagyokat, már nagyon izgatott hogy ő is mehet) és mi is támogatjuk benne. Próbáljon ki több dolgot, ha nem tetszik akkor persze nem kötelező. De maradjon ki ezekből a lehetőségekből mert kistestvére születik?

2015. júl. 23. 12:49
 18/36 anonim ***** válasza:
A lányom középsős és nemrég Tesó született.Csupán pénteken hoztam el délben, de akkor sem azért,mert bárki kötelezett volna rá!Sőt, jobb neki az oviban,hiszen a kicsi gyakran cicizett (én nem szoktam kinn szoptatni),így többet lehetett kinn az oviban a levegőn,barátnőkkel,stb.
2015. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
9%
Nekem eszembe se jutott bent altatni mikor otthon voltam, és meglep hogy van olyan szülő aki inkább az oviban hagyja a gyerekét minthogy vele lenne otthon. Én vállaltam a két gyereket, tudtam mivel jár, de eszembe se volt lepasszolni a nagyobbat csak mert kistestvére született.
2015. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
19:akkor minek passzoltad le délelőttre?
2015. júl. 23. 15:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!