Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhet-e az óvoda arra,...

Kötelezhet-e az óvoda arra, hogy családi haláleset kapcsán a gyerekkel elbeszélgessen egy pszichológus, akár rendszeresen is?

Figyelt kérdés
Viselkedési zavara nincs a gyereknek. Csak ötletelnek az óvodában vagy van olyan szabály, ami alapján erre kötelezhetnek?

2015. nov. 16. 19:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
24%

Aki szerint teljesen normális, hogy az óvoda arra kötelezi a szülőt, hogy pszichológushoz vigye a gyereket, az szerint az is normális lenne, ha megszabnák az óvónénik, hogy

- a gyerek csak piros ruhát hordhat, mert attól vidámabb lesz,

- a gyerek legyen vega, mert az egészségesebb,

- a gyerek járjon kötéltánc órára, mert attól majd biztos elmúlik a tériszonya,

- a gyerek kötelezően hordjon mondjuk ext ruhákat,

- a gyerek haját kötelezően be kell festeni, mert a fekete színű haj depresszióra utal?


csak mert ez pont ilyen kategória...a gyerek gondviselője a szülő, a szülő hivatott eldönteni, hogy jár-e a gyerek pszichológushoz. A szülő joga akár az is, hogy rossz döntést hozzon. Ettől a jogától a szülőt csak a bíróság foszthatja meg.

2015. nov. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
55%

Nem, épp nem ez a kategória, utolsó, ne is haragudj, de buta vagy mint a tök, ha egyáltalán felmerul benned, mint hasonlat.

Az óvodában diplomás ovodapedagogusok dolgoznak, akik több éven keresztül tanulnak gyermeklelektant és pszichologiat is. Kizart dolog, hogy Kati ovoneni hétfőn reggel a hasára csap és azt mondja : úgy döntöttem, Pistikenek holnaptól pszichológushoz kell járnia, mert csak.

Látja a gyereket, látja a megváltozott viskekedest, segiteni szeretne. Egy gyerek egészen máshogy képes viselkedni közösségben, mint otthon. Pláne, ha nincs minden rendben. Lehet, hogy a gyerek nem agresszív, de mondjuk egész nap temetoset játszik, vagy magába roskadva ül a sarokban és nem kommunikal.

Divat lett manapság a legrosszabbat feltételezni a pedagogusokrol, pedig a nagy többség jó szakember, jó tanácsokat ad, csak a sok onerzetes szülő képzeli azt, hogy bála jobban senki nem tud semmit, merthat "az én gyerekem".

Nem tudom mitől fél a kérdező, mi derülhet ki, mert úgy tűnik, valamit nagyon titkolni akar

2015. nov. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
36%
De ugyanaz a kategória, és bármennyire jó pedagógus Kati néni, akkor sem hatóság és nem kötelezheti a szülőt semmire, mert nincs hozzá joga. De a lepontozók nyugodtan mutassák be a jogszabályt, ami szerint igen.
2015. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
73%

Senkinek mondta, hogyan ovoneni kotelezheti. Az ovoneni tesz egy javaslatot a szülőnek,az meg vagy elfogadja, vagy nem. Ha nem, akkor az ovononek joga van a gyermekvedelemhez fordulni, ők pedig gyamhivatali határozattal kotelezhetik a szülőt.

Továbbra sem értem, miért ellenkezik ennyire -veled együtt, vagy te vagy a kerdezo is? - amikor a gyereknek csak hasznára válhat. Mitől fél, ki derülhet ki?

2015. nov. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
40%

nem lehet kötelezni,-de az óvónő javasolhatja,ha úgy érzi,szükség van rá.a folyamatos beszélgetés nem történhet szülői engedély nélkül-erről irásos dokumentum is készül.(ma már mindent le kell papirozni)

Olyan szokott történni,hogy bejön a pszichológus,és megnéz egy gyermeket,ha kéri az óvónő,de mint emlitettem ,szülői engedély kell a folyamatos kapcsolattartáshoz.

egyébként kára nem származna szerintem belőle

(egy óvónéni)

2015. nov. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
48%

Aki szerint ugyanaz, mintha piros ruhában járásra köteleznék, az hüye.


Nem, de ha szerintük segítene, miről beszélünk?

A pszichológus nem nyaggatja, hanem játszik vele, stb.

2015. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
59%

Nos én sem értem miért ellenkezel. Gondolom volt/van valami az oviban és ezért javasolják.

Elmondom nálunk mi volt. A párom nagymamája (vagyis a kisfiam dédije) tavasszal meghalt. Nagyon szoros volt a kapcsolatuk, tulajdonképpen napi szintű. Amikor meghalt ő épp oviban volt és direkt nem mondtuk neki hazafelé, hogy mi történt, viszont valamit megérzett, mert attól a naptól kezdve nem beszélt, kérdezett róla 2 hétig. Ha felhoztad, ő természetes módon közölte, hogy dédi ott van mamáéknál (mivel már ők gondozták), ha ott volt mamiéknál közölte, hogy dédi a szobájában van és kész.

Szóval egyrészt beszélni sem volt hajlandó róla, és a feldolgozás sem ment neki. Itthon azon kívül, hogy nem beszélt róla nem volt változás viszont az oviban rendszeresen "bántotta" a többi gyereket. Pl szaladgáltak és ő hátulról direkt ellökte őket vagy csak odament és meglökte. Szerencsére mi szóltak az óvónőknek és a vezetőnek is, hogy most ez a helyzet és ha van valami szóljanak, esetleg hogy ha tudnak segítsenek neki feldolgozni. Én már 1 hét után azon gondolkodtam, hogy beszélni kellene a pszichológussal ő hogy látja. Szerencsére aztán nekünk nem lett rá szükség, mert kb 2 hét után megnyílt. Lehetett vele róla beszélgetni és elkezdődött nála az elfogadás, hogy dédi nincs többé. Bár ugye ő 3 évesen nem érti igazán ezt a fogalmat, hogy soha többé. És ezzel el is maradtak a "fura" viselkedései. Persze azóta is sokszor eszébe jut, gyújtunk neki gyertyát stb.

Szóval inkább tudni kéne mi van a háttérben ami miatt javasolták.

És ahogy már írták, ha az óvónő úgy látja szükséges lehet és te nem egyezel bele, jelenti.

2015. nov. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
8/17-es hány gyereked van?
2015. nov. 17. 11:06
 19/29 anonim ***** válasza:
71%
Egy van, bár nem értem miért lényeges a gyerekeim száma. Ha érdekel, azt is leírom, hogy gyerekekkel foglalkozom a munkám során,
2015. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
27%
"Senkinek mondta, hogyan ovoneni kotelezheti. " úgy látszik, sok itt a funkcionális analfabéta, mert, ugye, a kérdező pont az érdekli, hogy kötelezheti-e az óvoda....
2015. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!