Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhet-e az óvoda arra,...

Kötelezhet-e az óvoda arra, hogy családi haláleset kapcsán a gyerekkel elbeszélgessen egy pszichológus, akár rendszeresen is?

Figyelt kérdés
Viselkedési zavara nincs a gyereknek. Csak ötletelnek az óvodában vagy van olyan szabály, ami alapján erre kötelezhetnek?

2015. nov. 16. 19:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó!

Mindenki válaszolt is a kerdesre: az óvoda nem, ellenben kérhető a gyamugy segítségét, az pedig kotelezheti.

2015. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Az is érdekelne, hogy a szakértő óvónők közül hánynak van saját gyereke! A szóban forgó óvodában pont az óvónőknek nincs!!!

Könyvből meg nem lehet nevelni, és az nem elég, hogy egyszer mindenki volt gyerek és mindenkinek van anyja.


A gyámhivatallal meg szívesen vágnak vissza itt a fórumon, közben nekik saját szabályrendszerük van, indokolatlan esetben nem futnak ki a szülőkhöz. Itt nálunk nincs semmiféle indok arra, hogy megjelenjenek!

2015. nov. 18. 09:57
 23/29 anonim ***** válasza:
nekem 2 is van-mégis le lettem pontozva...
2015. nov. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%
Huh, kérdező, te tényleg ilyen buta Vagy? Ha valakinek nincs gyereke, nem ért a gyerekneveleshez? Ennyi erővel egy férfinek még v életlen se kellene nogyogyasznak mennie, ugye? Mellesleg egy pedagógus sokkal nagyobb tapasztalattal bír gyerekneveles területén, mint az átlag szülő, lévén egy óvodás csoportban minimum 20 gyerek van, az pedig minimum ugyanannyi különböző személyiség. Téged eszervekkel meggyozni nem lehet, nyilván ez az óvónő számára is kiderult. Majd meggyoz a hatóság. A gyerekedet így ismeretlenül is sajnálom nagyon
2015. nov. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
48%
Mellesleg a gyamhivatal pont hogy minden bejelentésre kiegyensúlyozott, az a dolga.
2015. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
69%

Honnan tudod, hogy nincs indokuk, nem válaszoltál arra, hogy miért akarja az óvónő pszichológushoz küldeni a gyerekedet, gondolom nem csak azért mert unatkozik és nincs jobb dolga, csak történt vele valami az oviban, vagy csinál valamit, ami miatt ezt gondolja. Az hogy otthon miként viselkedik megint más dolog.

A nevelésről meg annyit, hogy nem tudhatod miért nincs, nekem a mai napig a 2 legszeretőbb tanítóm nénim azok voltak, akiknek nem lehetett gyerekük. Imádtuk őket, és mai napig tartjuk a kapcsolatot. Nem volt gyerekük mégis tudtak velünk bánni.

2015. nov. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%

Nem kötelezhet, de érdemes meghallgatni.


Nekem tegnap szóltak, hogy a lanyom sokat sirdogal, es tobbet szeret olben lenni 2,5 eves bolcsis.

Kérdeztek hogy viseli hogy jon a Teso, este beszélgettünk es kiderült hogy az egyik gyerek azt mondta neki ot majd a kukába dobjuk mert o is igy járt.


Reggel mondtam a bolcsis néninek o meg ma a kistesokrol mesélt.


Remelem ez segit, ha tovabb küld továbbmegyek.


Orulok hogy ilyen viszonyban vagyunk mert az en gyerekem, de közösen neveljük mert az enyem pl 8,5 orat tolt s bolcsiben.

2015. nov. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, egyetlen kérdésre válaszolj: miért nem akarod elfogadni a segítséget? Tényleg nem értem. Nem lesz tőle baja a gyerekednek, és te, mint szülő, lehet, hogy más oldalát látod a gyereknek, mint egy pedagógus, hiszen máshogy viselkednek otthon, és máshogy az intézményben. És tök mindegy, hogy kinek van gyereke és kinek nincs, te sem lettél minden tudományok tudója, csak mert neked van. Miért elfogadhatatlan, hogy vannak dolgok, amiket azok tudnak jobban, akiknek a gyerekekkel való foglalkozás a szakmájuk, hivatásuk?
2015. nov. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Nem kötelezhetnek, de hasznos lehet a gyerekre nézve, akár egy alkalom is. Azt, hogy kell-e rendszeresen járnia, majd a pszichológus eldönti.
2015. dec. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!