Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikröl beszéljek az ovipszicho...

Mikröl beszéljek az ovipszichologussal, ha nem a negativ nézetét szeretném erösiteni?

Figyelt kérdés

A gyermek logopediai fejlesztest kap, es ugy talàltàk, a koncentràcios idejét sem àrtana növelni. Nem hiperaktiv, csak szerintük pl a 10.feladatozàs utàn ha a gyermek màr nyügös, akkor szerintük hamar fàrad. Mondhatni mondvacsinàlt indokkal kap logopedian felül plusz foglalkozàst kiscsoportos létére...

Magàt a vizsgàlat hosszàt amugy en sem birtam...


Màr megismerkedett a gyermekkel, kialakult bizalom, megkezdödtek az oràk, es csak most javasoltak idöpontot, hogy velem is beszélnek..


Alapbol engem irritàl az egesz:

1. Szàmomra vadidegen foglalkozik vele

2.Nem is ismeri a gyermekem, es nem szeretném ha visszahuznà pl elvenné a kedvét az eröszakos fejlesztessel barmitöl

3.Lehet a gyermek tul van terhelve, enelkul is rengeteg szabàly van az oviban, ahova joformàn még be sem szokott..

4.a szakszolgàlatos pszichologus semmit nem értett a gyerekhez, ö pozitiv töltessel ment, felkeszitettem, hogy jatszunk, beszélgetunk, de jo lesz, erre a pszichologus meg arrol papolt hogy nem kell félni, ekkor kezdett megijedni a gyerekem...


Szoval mivel engem KIZÀRNAK az oviban a gyerekkel valo foglalkozast egyszersem làthattam, a szakembert megitelni sem tudom, annyiban sem, nem e pedofil..., mégis miröl beszéljek az ilyennel???


2017. okt. 26. 18:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Én pl azzal kezdeném, hogy mit gondol a gyerekemről.

Lehet, hogy csak a pénz miatt csinálják, de az is lehet, hogy valóban kell a fejlesztés, csak te nem értesz hozzá, így nem tudod helyesen megítélni.

2017. okt. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
56%
Logopédusból óriási hiány van. Azoknak is alig tudjak biztosítani a fejlesztést, akiknek nagyon szükségük van ra, így ha a fiadnak nem kellene, nem erőltetnék, ebben biztos lehetsz.
2017. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
35%

Én eddig 4 fejlesztőpedagógusnál voltam a gyerekkel felmérésen.


Ebből 2 ellenszenvesen és rosszul kezelte a kicsit. Rövid barátkozás, majd közölte, hogy az ő érdéke, hogy belenyomjuk az ikeás forgatható székbe és megpörgessük. Ez volt az első tapasztalatom, segítettem beleerőszakolni a síró tekergő gyereket, majd minden ellenkezése ellenére végigkényszeríttettem vele a felmérő foglalkozást a hamarosan doktoráló gyógypeddel. Ráadásul jónevű magánintézménybe vittem, ahova a legbarátságosabb kommenteket írták.


Másodikre teljesen az ellentéte volt, a gyerekkel csak kapcsolatot próbált teremteni az új nő, játszottak, hagyta, hogy a gyerek vezessen, és amikor magától nyúlt egy karikás toronyért, játszott vele. Elmondtam a korábbi tapasztalataimat, és közölte, hogy az első helyen borzasztóan bántak a gyerekkel, semmit sem szabad ráerőltetni.


Harmadik helyen szintén egy nagyon rendes fejlesztőnél voltunk felmérésen a bizottságnál, úgy csinálta a dolgait, mint a második.


Az intèzménybe, ahova járunk, még csak távolról volt szerencsém a fejleszzőgyógypedhez, de láttam, ahogy erővel kényszerített egy gyereket a wcre.


Én nem hagyom magam kizárni a dologból, az első foglalkozásokon ott leszek, utána pedig ottmaradok majd megnézni, hogy szívesen megy e a gyerek be a fejlesztőszobába. Ha nem, magánúton fogom megoldani a fejlesztést, amit szükségesnek találtak.


Egyébként tudom nem sokat nyom a latban, de akkor voltak korrektek a fejlesztők, mikor többen voltak a szobában. Az itteni gyógypedet megleptem az ajtónyitással, az elsőnél meg csak ketten voltunk.


Szóval igen, én is tartok attól, hogy hogy viselkedik valaki, mikor kettesben van a beszélni alig tudó gyerekemmel.


Ezt csak az érti meg, akinek a gyereke nem tudja elmondani rendesen, hogy mi is történt. Ha be nem állna a szája és mindent tisztán értenék abból, mit mond, nem lennének ilyen gondolataim a tapasztalataim ellenére sem. Hisz az első alkalom után úgy is kiderül, ha nincs rendben, teszek ellene.


Egyébként a gyerek szereti az iskolás füzeteket, és nem akad ki, ha nem sikerül, pedig csak 3 éves.


Pl simán megtalálja az elrejtett tárgyakat a képeken, ő nézi magától, ha ahhoz van kedve, pont annyira szereti, mint a rajzolást vagy a kirakózást.

2017. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy itt írta már valaki, 3 éveseket eleve nem fejlesztenek logopédussal, hanem legkorábban 5 éves kortól javasolt, olyankor is csak ha feltétlen indokolt (4 éve esetén viszonylag ritka esetben indokolt).


Írasd át másik óvodába, mert többet ártanak a gyerekednek egyes "szakemberek" ott, mint amennyire esetlegesen használ a hozzáállásuk, melyről írtál.

2017. okt. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kapásból azt sem értem, miért nem fogadott személyes beszélgetésre, mindig csak üzengetett az óvonökkel, hogy még nem ismerte ki a gyereket, majd késöbb.

Kialakitott egy bizalmat, már orákat is ad (a gyerekkel van kettesben)es most adott csak idöpontot személyes beszelgetesre. Azt sem tudom hogy néz ki..


Olyan érzésem van, ha ki is akarnám venni a gyereket, az idöt huznák csak pl nezzunk meg még egy honapot, es a gyerekemmel peldáloznának, hogy neki lenne rossz ha megkavarnám..szoval a gyermek érdekeivel fognak szembe állitani. Ez az aduászuk..


Nagyon alaposan minden szot át kell gondolnom a beszelgetes elött, plane ha birosági vonzata is van a fejlesztés megtagadásának. A szulonek joga van ujabb vizsgalathoz csak epp azt birosagi uton kerheti..azt sem szeretném, ha a végén a gyermekemen töltenék ki a koztunk levo nezeteltéreseket..

Ugy erzem kezükben a gyerekem.

2017. okt. 27. 18:46
 16/24 anonim ***** válasza:
33%
Te miért vagy ennyire elképesztően negatív?
2017. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Mitől lennék pozitív?

Csak az aggodás van bennem.

Mert nem tudom mi zajlik a gyerek körül, hogy érzi magát, teljesitménykényszert pakolnak e rá, vagy roncsolják az önbizalmát, stb

2017. okt. 27. 21:37
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Én annyit tudt a fiunk logopédusáról, hogy szomszéd városból jár ide és egyszer futva bemutatkoztunk egymásnak. Szakember, tudja, hogy mit csinál. Fél falut ő fejlesztette, fejleszti. Nem kerítettem neki nagy feneket. Fiunk szépen belejött a beszédbe. Amíg nincs valahol problema, addig nem keresek és nem aggódok rajta.
2017. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Kapásból azt sem értem, miért nem fogadott személyes beszélgetésre, mindig csak üzengetett az óvonökkel, hogy még nem ismerte ki a gyereket, majd késöbb."

A kérdésed ben eleve benne a válasz, plusz icipici gondolkodással arra is rajohetnel, hogy nincs ideje idegbeteg anyucira, mert a gyerekekkel foglalkozik.


"Kialakitott egy bizalmat, már orákat is ad (a gyerekkel van kettesben)es most adott csak idöpontot személyes beszelgetesre. Azt sem tudom hogy néz ki.. "

Aztán az miért lényeges, hogy hogy néz ki? Brad Pitt jobb logopédus lenne szerinted, mint John Malkovich?


"Olyan érzésem van, ha ki is akarnám venni a gyereket, az idöt huznák csak pl nezzunk meg még egy honapot, es a gyerekemmel peldáloznának, hogy neki lenne rossz ha megkavarnám..szoval a gyermek érdekeivel fognak szembe állitani. Ez az aduászuk.."

Legalább valaki a gyereked érdekét nézi, ha neked nem sikerül. Ha nem akarod, nem kell vinni, le lehet mondani, már írtam párszor.  


"Nagyon alaposan minden szot át kell gondolnom a beszelgetes elött, plane ha birosági vonzata is van a fejlesztés megtagadásának."

Milyen bírósági vonzata? A fejlesztés nem kötelező.


"A szulonek joga van ujabb vizsgalathoz csak epp azt birosagi uton kerheti..azt sem szeretném, ha a végén a gyermekemen töltenék ki a koztunk levo nezeteltéreseket.. 

Ugy erzem kezükben a gyerekem."

Te valami krimit nézel? Semmi bírósági út nincs ebben a kérdésben. Nevelési tanácsadó az, aki illetékes ekkora gyereknél, később meg majd a tanulási képességét vizsgáló bizottság.

2017. okt. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
31%

Látom itt mindenki lazán kettesbenhagyná a gyerekét egy ismeretlennel, csak azért, mert az összehozott egy vagy két diplomát.


Annyira jellemző, hogy azt hiszik az emberek, hogy egy diplomás csak szent lehet és zseni..


A ti szakmátokban nincsenek hozzánemértő nemszimpatikua emberek?


Kíváncsi vagyok ki építtetné a házát ismeretlen kőművessel úgy, hogy nem lát rá a munkájára, csak reménykedik, hogy jó anyagokat használ és mindent korrektül csinál.


Pedig az csak egy ház, nem egy gyerek!


Az meg teljesen jogosan aggódik, akinek rossz tapasztalatai voltak korábban. Nekem is volt egy csomó. Az anyuka csak tudni szeretné ki van kettesben a gyerekével és pontosan mit csinál vele az az ember, mert a gyerektől nem fogja megtudni.


Amúgy amikor először beiratkoztunk az intézménybe, velem elbeszélgetett a gyógyped a gyerek képességeiről és amíg nem kerül ittani fejlesztés alá, addig összeírt nekünk egy tsmt tornafeladatlapot, már csak azt nem tudom, hogy bánik egy gyerekkel kettesben.



Amúgy gondolom a falusi válaszoló azért érzi, hogy egész más olyanban megbízni, akiről egy rakás jó referenciát sikerült beszerezni ismerősöktől, mint egy idegenről.


Állj ki magadért kérdező, akár vegyél ki egy szabit és kapd el a gyógypedet egy bemutatkozásra, ha időpontot nem sikerült vele eddig egyeztetni egy ismerkedő bemutatkozó beszélgetésre. Jogod van tudni, ki van a gyerekeddel és hogy mit csinálnak vele.


De ez a bíróságosdi tényleg gáz, meg hogy úgy érzed nincs hatalmad a gyerek felett. Szerintem rosszul kommunikálsz és ebből akadnak a problémáid.


Ez egy ovi, ők vannak érted, nem te értük. Ha van határozat a gyerek fejlesztéséről, azt magánúton is megoldhatnád, az ovi csak köteles biztosítani, ha igényled. Ha nem tartod be, amit a bizottság meghatározott, akkor lehet gond, de azt, hogy hol fejlesztik és hova járatod a gyereked, azt te választhatod meg.


Legyél határozott, hétfőn kérd meg a vezetőséget, hogy egyeztessenek egy beszélgetést a fejlesztőpeddel, te rugalmas vagy és akármikor ráérsz, vagy adják oda a számát, hogy beszélhess vele, edetleg mondják meg melyik nap dolgozik, megvárod bent, mert zavar, hogy egy számodra idegen van a gyerekeddel. Ha meg felhozzák, hogy ne zavarjon, szépen megmondod, hogy de engem akkor is zavar, tudni szeretném ki van a gyerekemmel, de könnyen orvosolható egy találkozással a dolog, szóval nem érted, miért jelent ez problémát nekik.

Az ovit te választottad, szépen megmondod, hogy mikor választottad úgy láttad, hogy együttműködőbbek, és igazán nem érted, miért nagy kérés, hogy találkozhass egy náluk/velük dolgozó pedagógussal.


Ha nem segítenek bemész az oviba és vársz, amíg fel nem bukkan. Ha nehezményezik ovit kell váltani. Olyan nincs, hogy idiótának állítják be a szülőt, mert az nem hagyja a gyerekét kettesben egy ismeretlennel. Ha nem együttműködőek szépen kiiratod a gyereket, a jegyzővel pedig majd megoldod a dolgot.

2017. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!