Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikröl beszéljek az ovipszicho...

Mikröl beszéljek az ovipszichologussal, ha nem a negativ nézetét szeretném erösiteni?

Figyelt kérdés

A gyermek logopediai fejlesztest kap, es ugy talàltàk, a koncentràcios idejét sem àrtana növelni. Nem hiperaktiv, csak szerintük pl a 10.feladatozàs utàn ha a gyermek màr nyügös, akkor szerintük hamar fàrad. Mondhatni mondvacsinàlt indokkal kap logopedian felül plusz foglalkozàst kiscsoportos létére...

Magàt a vizsgàlat hosszàt amugy en sem birtam...


Màr megismerkedett a gyermekkel, kialakult bizalom, megkezdödtek az oràk, es csak most javasoltak idöpontot, hogy velem is beszélnek..


Alapbol engem irritàl az egesz:

1. Szàmomra vadidegen foglalkozik vele

2.Nem is ismeri a gyermekem, es nem szeretném ha visszahuznà pl elvenné a kedvét az eröszakos fejlesztessel barmitöl

3.Lehet a gyermek tul van terhelve, enelkul is rengeteg szabàly van az oviban, ahova joformàn még be sem szokott..

4.a szakszolgàlatos pszichologus semmit nem értett a gyerekhez, ö pozitiv töltessel ment, felkeszitettem, hogy jatszunk, beszélgetunk, de jo lesz, erre a pszichologus meg arrol papolt hogy nem kell félni, ekkor kezdett megijedni a gyerekem...


Szoval mivel engem KIZÀRNAK az oviban a gyerekkel valo foglalkozast egyszersem làthattam, a szakembert megitelni sem tudom, annyiban sem, nem e pedofil..., mégis miröl beszéljek az ilyennel???


2017. okt. 26. 18:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
67%

Pici intelligenciaval sikerülne felfogni a különbséget egy vadidegen ember és egy ismeretlen szakember között, utolsó. Az életben sokszor lesz olyan, hogy a gyerek nélküled találkozik ismeretlen emberekkel, akik majd nevelik, segítik, tanítják.

Mellesleg kimondottan megneheziti a szakember dolgát a szulo jelenléte, mert a gyerek egészen máshogyan viselkedik, ha minden lében kanál anyuka folyton beleszol mindenbe, de még akkor is, ha csak lathato közelségben van, mintha nélküle folyna a foglalkozás

2017. okt. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó mindenki szakember ám, az utolsó ács vagy eladó vagy gyárimunkás is.


Bizony az emberi léte pont ugyanolyan fontos, mint a szakmai hozzáértése. Ha alkalmazzák az nem lehet olyan vészes, de az emberi tényező akármikor elhasalhat.


És igen, a gyerekkel foglalkozni fog az, akiket a szülő jóváhagy. 10+éves koráig seholsem kötelező kettesben hagyni senkivel, még a szakértői bizottságos felmérésről sem küldhetnek ki, jogod van ottmaradni vele.


Másrészt hol írta akárki, hogy az anyuka ott akar lenni minden foglalkozáson? Ugyanúgy, ahogy az óvónőkre rábízza szimpátia esetén a gyerekét, rá fogja bízni a szakemberre is, ha az megfelel az elvárásainak.


Fogalmam sincs honnan szeded, hogy egy kisgyerek olyan emberekkel is szoros kapcsolatba fog kerülni, akiket a szülei nem is ismernek.


Valami nagyon félrecsúszott nálad. Az összes tanárt, különóraedzőt és a fejlesztő szakembereket is a szülő választja és jóváhagyja. Nincs olyan, hogy random bejön egy ember és x időt kettesben van a gyerekkel, mert ezt csak akkor szabad, ha a szülő jóváhagyta.


Egy 3 éves rosszul beszélő gyerekről beszélünk az istenért. Nem egy kamaszról, de még a kamaszok tanáraira is rálátása van a szülőknek, és akármelyik intézményből elviheti, ha az neki valamiért nem szimpatikus. Emberileg és szakmailag is kell választani a pedagógusokat, hisz megtehetjük, egyszerűen jogunk van hozzá, hogy megválasszuk ki foglalkozik a gyerekünkkel. Pláne akkor, ha még fizetünk is érte.


Nagyon el vagy szállva utolsó, biztos, hogy nincs gyereked, különben nagyon felelőtlen szülő lehetsz, ha ismeretlenül rábíznád valakire, csakmert az összekapart egy diplomát. Ez emberileg semmit sem árul el róla, aki pedig valaha tanult felsőoktatásban azt is tudja, hogy szakmailag sem mond róla semmit, hogy elvégezte a szakot.

2017. okt. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
87%
Állítólag összetett mondatokban beszél a gyerek és idegének is értik. Ezt írta a kérdező. Akkor hol van szó nehezen beszélő gyerekrol? Jó lenne, ha legalább ebben saját magaddal egyetértenél kérdező...
2017. okt. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
76%

"Utolsó mindenki szakember ám, az utolsó ács vagy eladó vagy gyárimunkás is. "

Valóban. Esélyes, hogy te Max segedmunkas vagy ennyi ésszel: a kérdés nem acsról, eladóról vagy gyarimunkasrol szólt.


"Bizony az emberi léte pont ugyanolyan fontos, mint a szakmai hozzáértése. Ha alkalmazzák az nem lehet olyan vészes, de az emberi tényező akármikor elhasalhat."

Így van. Itt konkrétan anyuka eleve a "biztos szemét pedofil állat " előítélettel indul neki az egésznek, esélytelen, hogy neki bárkinek megfeleljen.  


"És igen, a gyerekkel foglalkozni fog az, akiket a szülő jóváhagy."

Almodban. Egy állami intézetben az fog, akit erre kijelolnek. Ha neked ez nem tetszik, lehet menni máshova.


"10+éves koráig seholsem kötelező kettesben hagyni senkivel, még a szakértői bizottságos felmérésről sem küldhetnek ki, jogod van ottmaradni vele. "

14 az, és egészségügyi ellátásra vonatkozik, arra is csak addig, amíg a gyerekre a szulo jelenléte nem káros, illetve nem akadályozza az ellátást.


"Másrészt hol írta akárki, hogy az anyuka ott akar lenni minden foglalkozáson?"

Sehol, de ilyen hozzá állással esélyes, hogy ezt szeretné.


"Ugyanúgy, ahogy az óvónőkre rábízza szimpátia esetén a gyerekét, rá fogja bízni a szakemberre is, ha az megfelel az elvárásainak. "

Már látatlanban is a legrosszabbkor feltételezi, neki még Teréz Anya is maga lenne a megtestesult gonosz.


"Fogalmam sincs honnan szeded, hogy egy kisgyerek olyan emberekkel is szoros kapcsolatba fog kerülni, akiket a szülei nem is ismernek. "

Nem írtam sehol, hogy szoros kapcsolatba kell kerülnie. Nem mellesleg az, hogy a szulo ismer e valakit nincs összefüggésben azzal, hogy a gyereknek jó vagy rossz kapcsolata van e vele.


"Valami nagyon félrecsúszott nálad"

Nem, nem nálam


$Az összes tanárt, különóraedzőt és a fejlesztő szakembereket is a szülő választja és jóváhagyja."

Hol, baxus? Meseorszagban?


"Nincs olyan, hogy random bejön egy ember és x időt kettesben van a gyerekkel, mert ezt csak akkor szabad, ha a szülő jóváhagyta."

Nem is ez történt, csak te képzeled ezt az agyhianyoddal. 


"Egy 3 éves rosszul beszélő gyerekről beszélünk az istenért."

Valóban, akinek épp a szakember szeretne segíteni.


"Nem egy kamaszról, de még a kamaszok tanáraira is rálátása van a szülőknek, és akármelyik intézményből elviheti, ha az neki valamiért nem szimpatikus."

Vigye nyugodtan. Már írtam, hogy megteheti. Ha én lennék a kérdező gyerekenek az óvónője, már reg ezt tanácsoltam volna neki. Ilyen tudalekos, ellenséges nővel ne lehet egyuttmukodni


"Emberileg és szakmailag is kell választani a pedagógusokat, hisz megtehetjük, egyszerűen jogunk van hozzá, hogy megválasszuk ki foglalkozik a gyerekünkkel. Pláne akkor, ha még fizetünk is érte."

Nem fizet érte. Ha fizetne, magántőke járna az általa választott szakemberhez. Választhat pedagógust -aki mondhat nemet, sőt, az intézmény is mondhat nemet. Te valaszthatsz, nekik pedig nem kötelező téged elfogadni


"Nagyon el vagy szállva utolsó, biztos, hogy nincs gyereked, különben nagyon felelőtlen szülő lehetsz, ha ismeretlenül rábíznád valakire, csakmert az összekapart egy diplomát."

Van gyerekem és nem vagyok felelőtlen. Ha te össze tudsz kaparja egy orvosi vagy gyógypedagógusi diplomát, akkor leborulok előtted. De esélyes, hogy még az érettségi is nehezedre esett - ha egyáltalán sikerült.


"Ez emberileg semmit sem árul el róla, aki pedig valaha tanult felsőoktatásban azt is tudja, hogy szakmailag sem mond róla semmit, hogy elvégezte a szakot."

Valóban, emberileg nem. Szakmailag Igen, hiszen elvegezte, ergo meg van a szakmai tudása.

2017. okt. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!