Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit rosszalkodott a gyerek,...

Mit rosszalkodott a gyerek, amiért a legnagyobb fenekelést kapta tőletek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 10:43
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
63%

sose fenekeltem el, ma (hétfőn) 20 é s 23,5 évesek.

Két-két pofon volt tizenévesen.

2010. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
100%
Panelbba lakunk, és az én kicsi lányom mikor indultuk valahova, eltült az ajtóból. Össze-vissza kerestem, már a földre néztem (3.-on lakunk).Mire kiderült, hogy ő előre futott a lifthez, ami az épület túloldalán van. Majdnem rohamot kaptam. Na ezért rávertem a fenekére,mérges voltam rá, és nagyon megijedtem!
2010. júl. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
33%

Legnagyobb fenekelés... Ez a kifejezés kicsit megijeszt.


Sokszór a gyermek olyat tesz, ami a szülőt megijeszti vagy bűntudatot kelt benne: pl eltűnik a ház elől, és elmegy a parkba anélkül, hogy szóljon. És a szülő őrülten keresi és nem találja és gyűl benne a feszültség, gyomorideg. Úristen, hogy a gyermek, ha jobban figyeltem volna, ha tudnám, hol van, nincs sehol, milesz. És akkor megtalálja a szomszéd néni a parkban kicsi Robikát, szól a szülőnek, aki a lehető legnagyobb sebességgel elmegy a parkba, meglátja a gyermeket: hol voltál te, nem megmondtam százszór, hogy ha elmész mondd meg nekem. És levezeti az egész felgyülemlett feszültséget a gyermeken. Jól megpüfföli, hogy "tanuljon" a leckéből, pedig a saját bűntudatát veri bele. Na az ilyen megleckéztetések hasznossága közelít a semmihez, és mindennek ellentmondanak amiben én hiszek, mint pedagógus szakember.


Azt hiszem túl kevesen szoktak arra gondolni, vajon milyen lenne, ha egy 3szor akkora ember, mint mi, jól megverne azért, mert elfelejtettük kifizetni időben a fogyasztást, elkéstünk munkából, megégettük az ebédet.

2010. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim válasza:
74%
Ugyancsak előző hozzászóló: egyszer mikor kicsi voltam apum istenesen seggbe rugott, mert megfeledkeztem magamról, és később értem haza, mint kellett volna. Nem felejtettem el.
2010. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
98%
Én 13 éves vagyok, lány. Emlékeim szerint sosem kaptam ki a szüleimtől. Elváltak, már 7 éve. Anyukámmal élek, akit nagyon szeretek, Ő biztosan sosem ütött meg. Egyszer apa azt mondta, hogy úgy szájbaváglak, hogy kiesik az összes fogad! Na, ezen Anya jól kiakadt, arra emlékszem! Végül persze nem vágott szájba, megvannak a fogaim :-)
2010. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%

Különben szoktam vigyázni a szomszéd gyerekekre (5/L, 3/F) őket többször megverik, amit nagyon nem szeretek, ilyenkor, lehet, hogy neveletlenség, de rászólok az Édesanyjukra. Persze a gyerekek jönnek akkor az ölembe, és puszilgatni, nyugtatgatni kell Őket! Volt, hogy a kisfiúnak jött a foga.

Sírt. Mondtam neki, hogy mi a baj, kicsikém?

Erre azt mondja a nagyapja - akiről inkább nem írom le a véleményemet - hogy jól megverem, akkor majd tudja, hogy miért sír?! És a nagymama még rosszabb! Nagyon sajnálom Őket, ha én felnőtt leszek, sosem fogom megütni a gyerekemet, és senkinek sem engedem. Nálunk az oviban volt egy "Gondolkodószék", aki rosszat csinált, oda leült, és elgondolkozott, hogy miért ül ott? Ha tudta, és elmondta a óvónéniknek, és bocsánatot kért, akkor felkelhetett. Szerintem ez jobb ötlet, mint a verés.

13/L

2010. júl. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
68%
Jó, és ha majd a fiad lemotorozik a villamos elé, akkor is ültesd le a gondolkodószékbe, oké?
2010. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
44%
IGEN OKE! Kepzeld el, hogy az eroszak nem megoldas! Kulonben is a te hibad az egesz, mert nem figyeltel. Soha nem utnem meg a gyerekemet, mindenre van megoldas. Sokkal jobban tanul a "gondolkodoszekbol" mint a veresbol.
2010. júl. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
62%

Lehet, hogy pórázt kellett volna raknom rá...Mivel kismilliószor értelmesen megbeszéltük és a kishúga babakocsija mellett motorozott, arra számítottam, talán felfogja, hogy nem fogok tudni utána nyargalni ha meggondolja magát. Rosszul számítottam, de hidd el a s.ggreverésből már értett.

13 évesen pedig túl fiatal vagy ahhoz, hogy életed végéig szóló fogadalmakat tegyél (és utána szülőket oktass ki) arra, hogy te majd sose csinálsz ilyesmit krízis helyzetben.

2010. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
88%

Az hogy kap a fenekére a gyerek egyet, attől még nem vered agyon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

13 évesen biztos felneveltél már egy két gyereket, ja és hoztál életre szóló döntéseket amikért te vagy a felelelős minden következményeiért. Gondolkodó szék nálunk is van. Olyankor tényleg ér valamit amikor 5 ször kértem hogy ne piszkálja a húgát és még is megteszi. De ez nem egyenértékű azzal amikor elszökik mellőled, vagy lemegy az útra vagy esetleg belenyúl a konektorba és még sorolhatnám.

2010. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!