Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a megoldás? Szófogadatlan,...

Mi a megoldás? Szófogadatlan, értetlen a gyerekem.

Figyelt kérdés
3,5 éves lesz a lányom és egyszerűen nem lehet vele sehova elmenni, mert képtelen szót fogadni. MIndig következetesen volt nevelve, a NEM az Nem volt 5 perc múlva is. Minden szépen el van neki magyarázva, mit miért nem engedünk meg neki, mi a következménye, ha azt mégis megteszi. Baleset éri, fáj a másik kisgyereknek, ha véletlenül homok megy a szemébe stb. Mégis mindezek ellenére, nem és nem és nem. Jönnek a kifogásk, de anya én ezt szeretném, de így, de úgy, de amúgy. S vége-hossza nincs az elmagyarázásnak, megértetésnek felé. Egy séta, egy kirándulás, egy játszóterezés csak abból áll, hogy nem szabad, vigyázz. Ami persze normális egy gyerek-szülő kapcsolatnál, hogy anya-apa óva inti, tanítja. Csak a megértéssel vannak problémák. Mit tehetnék még, hogy értse és be is tartsa a "szabályokat" a gyerek. Pokol így elmenni bárhova, mert nem fogad szót egy percig sem. Mát rongyos a szám a magyarázástól. Ötleteket, segítséget várok. Kioktató gúnyolódók kerüljék a válaszadást.
2010. júl. 29. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Remélem még olvasod, csak kommentet nem írsz. Végigolvastam az egészet. Sajnálom, hogy sokan csak a feszültségüket vezették le rajtad, gondolom egy percig sem veszed komolyan a buta anyukákat. Nem azokra gondolok, akik nem értettek veled egyet, de ezt "normális" stílusban közölték veled és még tanácsot is adtak, hanem azokra, akik ismeretlenül megírták itt, hogy te milyen is vagy valójában.(Látnoki képességük segítségével) :) Egymást lovalták bele... Szánalmas, sajnos.

Azért is írok, mert teljesen átérzem a helyzeted, az én másfél évesem is ilyen. Kiskorától ilyen volt, én már régóta érzem ezt, apróbb jeleből eleinte. Tulajdonképpen nem is bánom, maradjon meg ilyen öntörvényűnek, ne benevelt rabszolga legyen (szélsőséges esetben).

Tanácsot sajnos nem tudok adni, mert mi még nem tartunk ott, ahol ti, értelemszerűen.

Szerintem igaza volt annak, aki az önbeteljesítő jóslatról írt. Én is már most igyekszem pozitív irányba terelni a dolgokat, pl. nem azt möndom, hogy ezt ne rágd meg (papucs), hanem adok valami mást, hogy ezt lehet rágni. Próbálom a jó tulajdonságait hangsúlyozni. Sokat dicsérni, örülni mindennek, ami neki is örömet okoz. Nem tudom, mit írjak.... Csak bátorítani szeretnélek, szerintem nagyon jó anya lehetsz, ez a benyomásom. Remélem rendeződnek a problémáid!!!

2010. aug. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim válasza:
63%

Mi a jó fene folyik itt? Nyilvános kivégzés? Aki nem tud jó tanácsod adni, csak bírálni, az minek írogat ide? Tényleg igaz, fekvő emberbe még belerúgni! Húzzatok innen!


Szerintem is jó anya lehetsz. A gyerekek nem egyformák! Aki beírta a linkeket, azok jók, elolvastam. A gyereked jó képességű, jobb, mint a korához képest többi gyerek. Sok energiája van, le kell foglalni, sporttal, külön programokkat. De mint olvastam sok programot szerveztek neki. Ez jó. Az, hogy sokmindnet megkap a gyerek, gondolom a következetes nevelésből adódóan nem azt jelenti (bár már ezt is félremagyarázta egy tökéletes szülő), hogy babát kap és legyen jó. Hanem fordítva. Kap mondjuk egy kindercsokit, ha szeretne, de ahhoz előtte mondjuk a boltban jól kell viselkednie. S akkor megkaphajta. Ha nem jó, nem kap semmit. Biztos így lehet, ez a következetes nevelés. Sajnálom, hogy a sok szülő itt vezette le a felesleges idegességét. Én is sok kiírást elolvastam türelmetlen szülőkről. Ott aztán senki nem ír negatívat. Itt meg............


Kitartás, megoldod

2010. aug. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim válasza:
69%

Jah! Kivégzés. Ez találó! Nekem is ez az érzésem. Sok hülye még fel van háborodva, hogy bírálás után a szülő felkapja a vizet. Amúgy is rossz lehet a kedve, ha már rászánta magát a kérdés kiírására. Nah, meg a másfél éves gyerek megül az étterembe, mi? Meg könyvet is ír, ugye? Ide bármit leírhatsz, hogy tovább bánts valakit, aztán vagy igaz, vagy nem. Vagy elhisszük, vagy nem. Én nem hiszem el, hogy megül a gyerek másfél évesen, csak a gyerekülésben!

Egyébként teljes mértékben megértekel. Valóban, a gyerekek nem egyformák. A tied nagyon okos és fejlett lehet. Az Öreg néne őzikéje igen hosszú mese, s ha rövid idő alatt tanulta meg - gondolom, mert akkor nem "dicsekedtél" volna el vele - akkor tényleg jó feje van a gyereknek. Eleven és energikus, tényleg nincs más megoldás, le kell vezetnie a felesleges energiát. Egy kis testvérféltékenység is közrejátszhat attól függetlenül, hogy imádja a tesóját. Sok sikert a gyereknevelésben.

2010. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
10%

Ne ám ne tudjon leülni egy másféléves az ebédhez. Itthon is odaül a kisszékére meg az asztalához és úgy eszik. Nem látom a különbséget, étteremben is odaült az asztalhoz (a 3 és féléves bátyjával egyetemben)és ott ettek. Itthon is kapnak levest, másodikat- az étteremben is. Mikor végeztek az ebéddel pedig legoztak, könyvet nézegettek, pont mint itthon. Miért ne tudnának úgy viselkedni egy étteremben, vendégsében, mint itthon?

Mondjuk én soha életükben nem szíjaztam be sehova őket, lehet azért tudják, hogyan kell egy asztalnál ülni. A nagyobb etetőszékbe sem ült soha, a kicsi is csak azért, mert úgy éri fel az asztalt, de velünk eszik az asztalnál és nincs is szíj az etetőben.

És egyébként olyan játszótérre járunk ami körül egy parkoló van és autóút, kerítés nélküli kicsike játszótér, az anyukák ott ülnek a padon,a gyerekek pedig a játszótéren fociznak, motoroznak és egyik után sem kell rohangálni, folyamatosan fegyelmezni, pedig kis játszótér és egy gyereket sem láttam az úttesten szaladgálni. Én ebből indultam ki, mivel ott sok gyerek van és mind tud fegyelmezés nélkül viselkedni.

Azt meg már csak zárójelben a zengő ABC-t és az öreg néne őzikéjét is tudta másfél évesen. Úgyhogy ettől sem ájuldozom, hogy micsoda szellemi teljesítmény 3 és félévesen. Bocs.

2010. aug. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
60%

Drága utolsó!

Te milyen idilli világról beszélsz? Álmodtad?

Másfél évesen pedig általában beszélni sem tudnak a gyerekek, 0%-os válaszod alapján pedig mindenki hisz neked. Istenem.....

2010. aug. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
33%

Nézd, akiknek ilyen a gyerekük mint a kérdezőé és a gyerek viselkedését egy legyintéssel csintalangságnak minősítik, elhiszem, hogy egy jól nevelt, megfelelően szocializált, fegyelmezett, ÁTLAGOS intelligenciájú gyerek marsról pottyantnak tűnik. Meg könnyebb engem hiteltelennek nevezni, de mivel a kisfiam ovis csoportjában mind a 25! gyerek ez a kategória, én meg nem hiszem, hogy a kisfiam lenne egy kivételes tehetség, aki micsoda csoda másfél évesen beszél meg verset mond. (Én is mondtam meg a barátnőim is és ha közvéleménykutatást csinálnánk rengeteg anyuka gyereke)Itt írta egy anyuka, egy ennyi idős gyerek azt tudja, amit megtanítanak neki.

Gondolkozz egy kicsit és meglátod az összefüggést Picasso apja festő volt, Mozart apja kora legkíválóbb zenepedagógusa volt, Einstein szülei matematikusok-fizikusok voltak- semmi csoda nincs abban, hogy a kis Mozart 3-4 évesen zongorázott és komponált, Picasso meg festett ennyi idősen. Az én gyerekeim nyilván nem fognak, mivel nincs itthon zongoránk meg festőállványunk sem. De mivel én sokat olvastam neki a zengő ABC-t meg az öreg néne őzikéjét- nem meglepő, hogy tudta mindkettőt. A kicsi nem tudja pedig 2 éves, mert neki egyiket sem mondtam még el, valahogy kimaradt az ő életéből, de ő pedig tudja az ovis verseket. Ennyire egyszerű.

De zárjuk le itt a vitát, ő az én gyerekem és tudom milyen meg látok nap mint nap a játszótéren nagyon sok gyereket, de ilyen viselkedésűt, mint a kérdezőét még soha. Persze ez nem reprezentatív minta, lehet az a normális, átlagos gyerek, mint a kérdezőé. Én elismerem, hogy tévedtem. Mondjuk azért had örüljek, hogy a mi környezetünkben inkább a marsról pottyant idilli világ gyerekei vannak.

2010. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
30%
"De zárjuk le itt a vitát, ő az én gyerekem és tudom milyen..." Akkor ezt ne csak a saját gyerekedre vonatkoztasd, 65%-os.
2010. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim válasza:
0%
ÉN ILYENKOR OTTHON HAGYOM AZTÁN UTÁNA ELGONDOLKODIK RAJT HOGY LEGKÖZELEBB HOGY VISELKEDIK(4 LESZ SZEPTEMBERBEN)
2010. aug. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
48%

Na a verés tapasztalatból tudom, hogy nem megoldás. Anyukám elvert prszor, mert nem volt benne annyi, hogy leüljön, beszéljen velem vagy csak egyszerűen elmondja, hogy mi, miért van. És nem hitte el, hogy otthagyom és jó messzire megyek! Pedig ez lett a vége!!! 19 voltam.


Mondjuk ez neki még messze van, de a kicsit azért nem verjük meg, mert kicsi a nagyot azért, mert az meg megjegyzi egy életre! És nem használ a verés SEMMIT! Csak utálatot, dühöt vált ki a gyerekből, mert nem üthet vissza! TAPASZTALAT, tudom!

21/L

2010. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
67%

13:31-es vagyok!

Tartom a kapcsolatot, és így már helyreállt valamennyire a dolog. Foggalmam sincs milyen Neki, hogy elmentem otthonról, mert nem mondja el hiába kérdem. Biztos nem lehet jó. Kedves veréssel nevelők hajrá! Inkább nem vállalok gyermeket még ezt ki nem hevertem rendesen, nem akarom továbbvinni. Monjuk van időm!

21/L

2010. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!