Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a megoldás? Szófogadatlan,...

Mi a megoldás? Szófogadatlan, értetlen a gyerekem.

Figyelt kérdés
3,5 éves lesz a lányom és egyszerűen nem lehet vele sehova elmenni, mert képtelen szót fogadni. MIndig következetesen volt nevelve, a NEM az Nem volt 5 perc múlva is. Minden szépen el van neki magyarázva, mit miért nem engedünk meg neki, mi a következménye, ha azt mégis megteszi. Baleset éri, fáj a másik kisgyereknek, ha véletlenül homok megy a szemébe stb. Mégis mindezek ellenére, nem és nem és nem. Jönnek a kifogásk, de anya én ezt szeretném, de így, de úgy, de amúgy. S vége-hossza nincs az elmagyarázásnak, megértetésnek felé. Egy séta, egy kirándulás, egy játszóterezés csak abból áll, hogy nem szabad, vigyázz. Ami persze normális egy gyerek-szülő kapcsolatnál, hogy anya-apa óva inti, tanítja. Csak a megértéssel vannak problémák. Mit tehetnék még, hogy értse és be is tartsa a "szabályokat" a gyerek. Pokol így elmenni bárhova, mert nem fogad szót egy percig sem. Mát rongyos a szám a magyarázástól. Ötleteket, segítséget várok. Kioktató gúnyolódók kerüljék a válaszadást.
2010. júl. 29. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
85%

Végig olvastam a kommenteket és válaszokat.

Amit én leszűrtem az az,hogy a kettőtök viszonyában az alapokkal van a gond.Hiába fordítasz sok időt a helyes magatartás megbeszélésére,ha ez nem jut el a gyerekhez.(egyik fülén be-másikon ki)

Egyszerűen nem veszi komolyan amit mondasz.Türelmesebbnek,és rugalmasabbnak kell lenned.

Úgy vettem észre,hogy elindultok a játszótérre,de te már előre feldúl vagy,mondod a magadét,a gyerek nem hallgat rád,visszafordultok,vagy ha odaértek már mentek is haza,mert folyton valami gubanc történik...

Először is keresd meg a saját jellemedben azt ami folyton feszülté tesz.Tedd fel a kérdést,hogy mi okozza azt,hogy nem tudok türelmesebb lenni?Háztartás,fásultság,anyagi gondok,párkapcsolati problémák,bezártság érzése,stb,stb...Hidd el ez nem butaság,valami feszülté,és türelmetlenné tesz.Keresd az okot és küszöböld ki.A te érzéseid tükröződnek a gyerekben,ha te kiegyensúlyozott,türelmes,és rugalmas vagy,akkor a gyermeked is az lesz.

A cél az,hogy a gyermeked azt gondolja,hogy anyukám jó fej,szeret engem,türelmes hozzám,nem mond semmit ok nélkül,hát akkor szót fogadok neki.

Jelenleg nem ezt gondolja.

Ez a saját tapasztalatom.Légy nyugodt,és gördülékenyebb lesz az életetek.

Hidd el nem lehetetlen,én az életem átszervezésével 2 hónap alatt,idegbeteg ordibáló tyúkból,jófej anyuka lettem.Olyan komolyan vesznek a gyerekeim,hogy vigyáznom kell mit mondok.:)

2010. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó vagyok.Hogy jobban értsd mire gondolok:

2 hónappal ezelőttig 3 éves lányom volt,a legtöbb bosszúságom forrása.Tört,zúzott,maga körül,PL:könnyű szívvel leszaggatta,vagy összefirkálta a tapétát,az úton elszaladgált,ellenkezett,szinte kereste az alkalmat,hogy összetűzésbe kerüljön velem.Minden napot csak "túlélni" lehetett vele,mert hiába magyaráztam,büntettem,nem érdekelte.

Na ez a kislány tegnap beledobta a félig megrágott almáját a lépcsőházi szemetesbe.Megállt,és nézett rám,várta a magyarázatom,hogy helyesen tette-e,vagy sem.De sok minden mással is így vagyunk mostanában.Elkezdett hallgatni rám.

De én semmit nem csináltam vele,csak magamat tettem helyre,és az én lelkiállapotom tükröződik benne.

2010. júl. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
72%

És ne mond,hogy elég türelmes,és nyugodt vagy,mert ennél a kérdésnél is az első 3 válasz után felhúztad magad,mert nem azt a csodát kaptad rögtön amit elképzeltél!

Ez a te bajod.

2010. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 A kérdező kommentje:

Ma 9.24-nek! Honnan tudtam volna, hogy a német vendégek étterembe visznek minket? Egyszerű találkozó lett megbeszélve. Azért mentem a gyerek után a játszótérre, mert kihozták a kaját. Egyébként a játszótér 150-200 méterre volt az étteremtől. Miért kellett volna odaengednem? Hogy vigyázzak rá onnan a francból az én szeleburdi kislányomra? És nagyon rosszul látod a dolgokat. Engem nem idegesít a lányom, mert akkor nem vinném magammal kirándulni, hanem mint más kényelmes szülő lepasszolnám a nagyszülőknek. De miért is töltse lakásban a gyerek azt az időt is, ha kirándulhat? Mennyivel kényelmesebb lenne, nem igaz? Akkor viszont soha nem tanulja meg az illendő viselkedést. Egyáltalán nem viselkedtünk csúnyán, mindenki megértő volt a vendéglátók közül, mivel az ő lányuk is ilyen jövök-megyek-féle, csak ő már 9 éves és meg tud ülni a fenekén.

És amint látom nem értetted meg azt, hogy hiába kötnénk kompromisszumot a gyerekkel (játékvitel ide-oda), nem enged a 220-ból. Minden szépen el lett neki mondva, s azt is megengedtem, ha a közelünkbe marad, nézelődhet nyugodtan. De ez nem elég neki, elszaladt a Kukutyinban lévő játszótérre. Te biztos elengedted volna egyedül, én nem, mert bármi baja esik, én vagyok érte a felelős. Egyébként meg bárki elrángathatná magával, aztán se híre, se hamva neki. Te ettől nem félsz?

2010. júl. 30. 10:56
 25/76 A kérdező kommentje:
A babakocsiban a testvére ül, nem ő. 3 és fél éves , óvodába készülő gyereket nem ültetek babakocsiba. Te igen?
2010. júl. 30. 11:01
 26/76 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező, csupa jó válasz született itt előttem 2-3 beírással, ne vedd támadásnak őket!


Valóban az lehet az ok, amit a pszichológiában önbeteljesítő jóslatnak mondanak: ha sokáig mondogatsz valakinek valamit, ha nem is úgy volt, akkor is úgy csinálja (ne legyél rossz! ---> előbb utóbb az lesz, mégha eszébe sem jutott volna korábban).

A gyereked mozgékony, érdeklődő és ez nagyon jó, megpróbálhatod "kifárasztani" is, mielőtt elindultok valahova, és akkor kevesebb energiája lesz. Sőt: minél inkább kerülitek a társas/játszóteres szituációkat, annál nehezebb lesz, mert annál több energiája gyűlik fel. Amikor meg kezelhetetlennek tűnik, akkor ne azt mondd neki, hogy mit NE csináljon, hanem, hogy mit Igen. Kell neki az elfoglaltság, ha Tőletek nem kap, keres magának, mert okos! Az intelligens gyerekek általában kilógnak a sorból, és hát nehezebb is a szülőknek :)

2010. júl. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 A kérdező kommentje:
Ez utóbbinak köszönöm a hasznos választ. Nem,nem! Nem kerülöm a társas helyeket, sokat járunk el, de én úgy gondolom, ha az ilyen viselkedésnek nincs következménye, akkor bármit megenged majd magának. Sokmindent megkap, cserébe csak azt a minimális dolgot kértük tőle, hogy hallgasson ránk. Otthon nincs vele gond, de ha "kiszabadul", akkor aztán vége mindennek. Se lát, se hall. Okos gyerek egyébként, meg igazán szeretni való, kedves kis lény és a gyerekeket is imádja meg a kishúgát is. Jó feje van, ennyi idősen kívülről fújja az Öreg néne őzikéjét, Zengő ABC-t, énekeket, mondókákat. Könnyen meg tudom tanítani ezekre a dolgokra, kirakózáshoz is nagyon jó feje van. De ez a szófogadatlanság odakint, hát kissé tehetetlennek érzem magam ilyenkor, mert már nem tudom mivel fogjam meg.
2010. júl. 30. 12:33
 28/76 anonim ***** válasza:
84%

"Tehetetlennek érzem magam ilyenkor, mert már nem tudom mivel fogjam meg."

Ha nyugodt,és kiegyensúlyozott vagy,akkor nem azzal kell foglalkoznod,hogy mit tegyek,ha már kialakult a zűrös helyzet,hanem valahogy ösztönből menni fog az,hogy azt is el tudod kerülni,hogy kialakuljon.

Mintha magam látnám,jövünk haza a suliból,az egyik gyerek 15 m-re előttem,a másik 15 m-re mögöttem jön.Egyiknek ordítok,hogy állj,meg,állj meg,a másiknak meg:gyere már,gyere már.Csak felhúzom magam,és már nem tudok jól kijönni a szituból.

Mióta vigyázok arra,hogy nyugodt maradjak,azóta megfogom az egyik kezét,megígérem,hogy megállunk virágot szedni,ha odaérünk,a másikkal meg elkezdek beszélgetni,hogy mi volt a suliban.Sétálunk hazafelé,csak türelem kérdése az egész.

2010. júl. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
44%

Mi az,hogy a gyerek nem enged a 220-ból? Nem te vagy az anyja és nem Te mondod meg neki ,ohgy NEm és következetesen nem. S ne azt beszélt már meg vele,hogy ha ide megyünk ezt-meg ezt meg ezt nem lehet. Azt mond el neki,hogy ide megyünk itt ezt.és ezt lehet cisánlni. Sokkal jöbb lesz.

De előre arra készülkj,hogy minden katasztrófa lesz ahogy előttem írtálk. Neked is engednned kell sokkal kiegyensúlyozottabb legyél. Nem mindneben a gyerekkel vna a bja.

Mi lesz veled ha a tesó is elinusl meg fogsz őrülni?

SD annyi van szád miért nme kérded meg a vendéglátot hova mentek?

2010. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok segíteni.. csak csodálkozom.. voltatok pszichológusnál?

Nekem egy 6 éves hiperaktív fiam van és ilyen gondjaink nincsenek.. sőt jól kezeljük az ilyen szitukat. Soha nem, hisztizett a boltban, hogy kel valami, soha nem szaladt ki az útra, ha kértem fogta és fogja a kezem.. az öccse sem ilyen. Passz .

Úgy érzem alapvetően türelmetlen vagy vele s azt várod el tőle,hogy a szóból értsen. Hol ott egy 3,5 éves még nem ért mindent a szóból . Felfogja meg minden.. de muszáj sok-sok türelemmel lenned és igen is következetesen cselekedned. Ha azt mondod az úton megyünk át fogd a kezem és elszalad nem haza viszem , hanem utána megyek ha elszaladt megmondom,hogy fogod a kezem és kész. Aztán ha átmentetek megdicséred. Mert ha ez elmarad semmi sem lesz.

Illetve még valami mindig legyen valami jutalom ha az nap szófogadó volt valamiben. Mindig dicsérd meg érte. Mert bizony ilyen felállással a húga is a fejedre fog nőni... Nem magyarázni és tiltani kell mesélni és dicsérni jutalmazni se felejts el. Sokkal többre mész vele. Bocs bele kotyogtam.

még valami vegyél testvér fellépőt a kocsihoz, ha fáradt vagy nem arra megy amerre akarod oda felülhet. Nekem bizony a 4 éves fiam felállt a babakocsira oviból hazamenet és úgy vittem az akkor 4 hónapos tesójával haza. Mindenre van megoldás csak türelem kell sok.

2010. júl. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!