Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a megoldás? Szófogadatlan,...

Mi a megoldás? Szófogadatlan, értetlen a gyerekem.

Figyelt kérdés
3,5 éves lesz a lányom és egyszerűen nem lehet vele sehova elmenni, mert képtelen szót fogadni. MIndig következetesen volt nevelve, a NEM az Nem volt 5 perc múlva is. Minden szépen el van neki magyarázva, mit miért nem engedünk meg neki, mi a következménye, ha azt mégis megteszi. Baleset éri, fáj a másik kisgyereknek, ha véletlenül homok megy a szemébe stb. Mégis mindezek ellenére, nem és nem és nem. Jönnek a kifogásk, de anya én ezt szeretném, de így, de úgy, de amúgy. S vége-hossza nincs az elmagyarázásnak, megértetésnek felé. Egy séta, egy kirándulás, egy játszóterezés csak abból áll, hogy nem szabad, vigyázz. Ami persze normális egy gyerek-szülő kapcsolatnál, hogy anya-apa óva inti, tanítja. Csak a megértéssel vannak problémák. Mit tehetnék még, hogy értse és be is tartsa a "szabályokat" a gyerek. Pokol így elmenni bárhova, mert nem fogad szót egy percig sem. Mát rongyos a szám a magyarázástól. Ötleteket, segítséget várok. Kioktató gúnyolódók kerüljék a válaszadást.
2010. júl. 29. 22:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
A "nem mehetsz"-ről meg annyit, hogy akkor is megy, mi meg futunk utána.............
2010. júl. 29. 23:10
 12/76 anonim ***** válasza:
42%
Akkor a gyerek természete ilyen és kész.Mi a csillagjegye?Olvass utána és neveld aszerint amilyen.Én nagyon hiszek a csillagjegyek általános jellemzésében,hogy ki milyen jó vagy rossz tulajdonságokkal rendelkezik,milyen temperamentumú,stb.Jó időtöltés olvasgatni,és mindig találok összefüggéseket:)Van baba,gyerek,kamasz,szülő...mindenféle horoszkóp és van alapja.Szerintem.Próbáld ki.Ez csak egyik módja annak,hogy kiderítsd miért viselkedik úgy ahogy.
2010. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
64%

OFF a csillagjegyekkel kapcsolatban:3 gyerekem azonos csillagjegyben született,ebből ketten ikrek.Teljesen más mindhárom.:)))Hát kb ennyire igaz a csillagjegyek hatása.:))ON

Az előbb ugyan feszegettem,de lehet,h átsiklottál fölötte.Van következménye a viselkedésének,vagy csak beszélsz neki tovább?Pl amikor az utcán a megbeszélés ellenére előrerohan,akkor visszafordultok és hazamentek?(Már ha olyan a szitu,pl játszótérre menet.)

2010. júl. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
70%
2 ember valóban nincs egyforma.De
2010. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
53%
folytatás:alapvető vonásaikban csak hasonlítanak?
2010. júl. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
86%

Az én gyerekeim is elég önfejűek,tesznek a veszélyekre. A legyen következménye a viselkedésének-ez jó.Mindíg felajánlom a választás lehetőségét.Pl:Ha 2lépésnél távolabb mész,végig fogni fogom a kezed, ha strandon,játszótéren,bárhol nem tartod be azt az egy-két alapszabályt,megyünk haza,és nem is jövünk újra sokáig.

Ha durva vagy másokkal,szintén nem maradunk,és hasonlók. Őket még tényleg nem érdekli,hogy megsérülhetnek,vagyis inkább nem tűnik valóságos lehetőségnek,hisz ANYA,a mindenható, vigyáz rájuk. Erre szoktam mondani,ha nincs a közelemben,nem fogad szót,nem tudom megvédeni.

Nálunk ezek váltak be,mostmár mindenki betartja a legalapvetőbb szabályokat. Csak ne legyen belőle túl sok,és apránként tudatosítsd benne,mert egyszerre úgysem tudja megjegyezni. És ha nem tartja be,tényleg vidd haza,és néhány napig ne is menjetek vissza. Ha mégis menne,mond el ,hogy a szófogadatlansága miatt nem lehet,de ha majd látod hogy igyekszik jónak lenni,megpróbáljátok újra.

3 gyerekes anyuka

2010. júl. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:
Bizony megteszem, hogy visszafordulunk, mert nem fogad szót. Pl. múltkor elmentünk sétálni, s át akartam menni vele az úton. Ő belül ment az ovi mellett, mert ott van egy híd, és azon szokott átmenni. Én kívül mentem a babakocsival. Kértem jöjjön oda, megyünk át az úton. Erre elszaladt az ellenkező irányba. Hátraarc, irány haza. Persze sírt, hogy most miért megyünk haza. Elmagyaráztam neki röviden, tömören, hogy miért. Máskor tessék anyára figyelni, mert veszélyes az útnál össze-vissza rohangálni. Tehát igen, van következménye, ha nem fogad szót. Szerintem ezek egyszerű és betartható szabályok lennének, egyébként meg szabadon játszhat stb. Nincs tiltva mindentől, de mégis olyan önfejű és saját életét veszélyezteti ezzel:( a butasággal.
2010. júl. 30. 08:11
 18/76 A kérdező kommentje:

Szeretnénk egyszer úgy elmenni valahova, hogy ne abból álljon az egész családi program, hogy a életveszélytől óvóm, mert meg sem hallja, amit mondunk. Pl. tegnap elmentünk B.füredre, német vendégek meghívására. Egy kiülős étterembe hívtak el minket. Gondoltam magamban, hogy ezt az én lányom nem fogja díjjazni, mert 1 percig nem tud megülni a fenekének, de mivel mi voltunk a vendégek, nem én irányítottam a dolgokat....

Persze a gyerek közölte, hogy nem ül le, s kicsit távolabb tőlünk jött-ment, hirdetőoszlopba kapaszkodva pörgött stb. Persze próbáltam odahívni kedvesen, hogy vendégségbe vagyunk, jöjjön igyon egy üdítőt, meg barátkozzon össze a német kislánnyal. Nagyon szereti a gyerekeket, gyorsan köt barátságot, de most mégis durcázott. Odajött, de aztán megint visszament nézelődni. Szemmel tartottam, de aztán kavicsokkal kezdett játszani, meg szórni és a szálló por, hát nem igazán jó, ha más kajájába beleszáll, ugyebár. Elvittek kezet mosni, aztán magam mellé ültettem, de nem sokáig maradt ott. Meglátta a szemközti játszóteret és közölte, hogy ő oda akar menni. Próbálunk mindig kompromisszumot kötni vele, úgy hogy mindenkinek jó legyen. Együnk, aztán mehetünk a játszóra. Persze nem volt jó neki, és ő szépen elindult egyedül!!! Apja utána, de nem volt hajlandó vele visszajönni, ment tovább, én meg irány utánuk.....

Tehát gondol egyet, aztán minden tiltás ellenére megy....... Jó ez nem életveszély, de később meg fogta magát, aztán elszaladt az étterem mellett hátra a Balaton fele. Secc-perc alatt eltűnt. Talált valami emeleti teraszt, oda ment fel. Hát ez sem veszélytelen, nemigaz? CSak hajoljon ki, aztán már meg is van a baj. A vizet meg imádja, nem véletlen, hisz halak csillagjegyű............. Szóval hiába a következetesség, tiltás-dícséret, a szófogadatlansággal nem jutok előrébb. Már nem tudom mit tegyek, ezért írtam ki a kérdést, hátha van valaki jó ötlete.

2010. júl. 30. 08:23
 19/76 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon segíteni nem tudok,de hasonló cipőben vagyunk mi is a 2 éves kisfiammal.Dettó ugyan ilyen csak kicsibe.Játszótér,bármilyen gyerekekkel közös program gyomorgörccsel indul nálunk,mert ő is veszélyes a többi gyerekre nézve és abból áll egy ilyen program,hogy azt lessük(kell figyelnünk),hogy nehogy agyon üssön valakit.Nem igazán kedves és barátságos,sőt...akaratos,irigy és verekedős.Tőlünk is mindig azt kérdezik,hogy miért ilyen és miért nem érti meg.Nem tudom,pedig szeretetteljes család veszi körül.Talán túlságosan szeretjük...nem tudom...de már most fárasztó ez a 24 órás készenlét.Én csak abban reménykedek,hogy kinövi-mindenki ezzel vigasztal-.Jó,tényleg ismerek olyan gyerekeket,akik ilyen "értetlen" csibészek voltak kiskorukban,aztán illedelmes lenyugodott nagyobbak lettek.Nem tudom már én is mindenen agyaltam.Az én kisfiam koraszülött is volt és olvastam,hogy ebből adódóan lehetnek viselkedési zavarok.Már gondolkoztam azon is,hogy szakemberhez el kellene vinnem,talán az tudna adni valami hasznos tanácsot erre a viselkedésre.Kitartást.
2010. júl. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
39%

Náhány tanács.

még használsz babakocsit? Amyg én a nagyfiammal használtam az volt a szabály,ohgy ha nem jön oda mikor pl az úton megyünk át akkor odaviszem és bele kell ülni addíg míg átmegyünk az úton. De akkor is úgy mnetem át,hogy nézd most körülnézünk.. stb

Miért nem fogdo a kezét ha sétáltok? minek a kocsi? Tesója ül benne?

Szörnyen viselkedtetek vendégségben és nem a lnáyod tehet róla:

Nekem 2 és 6 évesek a fiaim és étterembe járunk velük.. pedig ők sem ülnek meg egy heylben.. sétálgatnak az asztalok koözt, ha vna az étteremnek terasza akkor ott játszhatnak viszek kisautót ilyesmit és megbeszéljük,hogy ahol nem ül senki és nme jár a pincér elmehetnek oda. Ha vna játszótér oda engedem őket.

Miért ne mehetett volna el a játszóra a lányod amíg kihozzák az ételt? Apával.. te minke pattogsz utánuk? vNeked a vendégekkle kellett volna maradni és ellnézést kéri, illetve megkérdezni,ohgy nem menne-e el anémet kislány is?

Olyan heyílzeteket vázolsz amiket viszonylag eszerűen lehet kezelni némi rugalmassággal és szoktatással. De én egyfolytában azt érzem benned,ohgy idegesít a gyereked.. és nem a mostani szituk miatt hanem úgy általában.

Próbáld meg más szemszögből nézni és követekezetesn vezess be új szabálíyokat következmányeket.. Még most változtass

Ne az legyne a bünti,ha az uton elszalad, ohgy megyünk haza.. mert így tényleg nem jutsz sehova.. ha még kell a kcoist akkor megmondod neki,hogy ha nem fogad szót egséz úton ülhet benne nem engeded ki csak ha pl a játszóra értetek mikor már végzetetek. Ilyenek meg foghja tnaulni,hogy mit lehert és mit nme.

2010. júl. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!