Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha szenzoros zavart diagnoszti...

Ha szenzoros zavart diagnosztizálnak, muszáj "kezeltetni"?

Figyelt kérdés

A gyerekemre jelenleg ezt a címkét próbálja ráragasztani a gyerekorvosa. Én viszont nem látok rajta semmi extrát, sőt úgy látom, hogy exponenciálisan fog fejlődni, most éppen egy nagy nekirugaszkodási időszakban van. Az apja, meg én is ilyenek vagyunk. Addig nem nyilvánulunk meg, amíg úgyis csak bénáznánk. 1,5 éves, még nem nagyon beszél, viszont szinte mindent, ami hétköznapi téma itthon, megért. Vannak kényeskedései, dehát kislány...nehogy már tilos legyen. Úgy vagyok vele, hogy bizonyos határokon belül akkor kezd el beszélni, amikor neki tetszik. Azzal se értek egyet, hogy minden gyerek legyen egyforma, és ha kicsit is eltér, akkor passzírozgassuk vissza az "egyenes" útra. Nem igazán szeretnék benne betegségtudatot kialakítani sem, mindenféle terápiákra hordozgatni, egyáltalán ezzel foglalkozni. Én megértem, hogy van, amikor tényleg lépni kell. De jelenleg azt érzem, hogy nem hagynak minket élni, mert ennek az egész intézményi gépezetnek kell a saját maguk által kreált munka. Annyira jó, hogy én még abban a korban nőhettem fel, amikor nem volt divat minden mukkanásáért már betegnek kikiáltani egy gyereket...

A kérdésem az lenne, hogy ha tényleg megkapja ezt a diagnózist, én köteles vagyok kezelésekre hordani, ha az orvos javasolja?


2022. ápr. 28. 15:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 A kérdező kommentje:
De ha úgy ítéli meg, hogy ilyen, akkor kötelező mennünk neurológushoz/pszichiáterhez az ő diagnózisa alapján pedig kötelező kezelésekre vinnem? Csak mert ha nagyon erőlteti, akkor orvost váltunk. Csak ha már kiírja szakorvoshoz, és akkor már késő, akkor most kell váltanunk.
2022. ápr. 28. 17:03
 12/73 anonim ***** válasza:
94%

Nem kötelező, de ha meg mégis kellett volna menni, te meg nem mentél, akkor a gyerekeddel egy életre kicseszel.

Keres egy jó szakembert, szánjál rá pár tízezer forintot és pontosan megfogja mondani hogy van-e gond vagy se.

2022. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 anonim ***** válasza:
90%
Első fázis a tagadás: Az én gyerekemnek semmi baja, nem beteg, csak belebeszélik, tévednek, túloznak, nem hagynak élni, csinálják nekünk a felesleges programokat, stb, stb..
2022. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/73 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, egy ember aki közel egy évtizeden keresztül tanulta azt amit csinál, azt mondja hogy valami nem oké a gyerekeddel.

Elhiszed, hogy az orvos nem azért talál ki ilyeneket, mert unatkozik, vagy mert a kollégáinak kevés a munkája?

2022. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem kötelező külön terápiára vinned.

Ha majd koznevelesbe kerül ott viszont eloirhatnak neki kötelező vizsgálatokat és kötelező fejlesztést de mivel úgy sincs rá ember kb fele elmarad majd meg amúgy is csak játszanak vele, mintha az ovoneni külön foglalkozna vele.

A mai magyar viszonyok között óvoda előtt nem érdemes vizsgáltatni. Persze elkolthetsz egy csomó pénzt magán hokuszpokusz tornákra...

2022. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom te milyen kezelést képzelsz el. Szenzoros zavart dszit, ayres terápiával szokták kezelni. A dszit-tel nekem pont az volt a bajom, hogy azért fizettem, hogy, a gyogytornásszal gyurmázzon, vagy csak fusson körbe a teremben. Semmi különbség nem volt eközött és a sima játék között. Másfél éves szerintem amúgyis túl fiatal ehhez és a diagnózishoz is. Nem tudom a doki mit látott rajta. Esetleg elviheted felmérésre, nevtanba, vagy magán helyre.
2022. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 A kérdező kommentje:

14,

nem, nem hiszem el, ezért írtam ki ezt a kérdést. Nem feltétlen azért gondolom ezt, mert nincs elég munkája, az is lehet, hogy valamilyen téves megrögződését szeretné igazolva látni. Volt már ilyenre is sok példa.

13,

talán nem véletlen alakult ez így ki az emberi gondolkodásban, hogy ne kapjon fel rögtön mindent kritika nélkül, ami éri. Ha nem győződöm meg róla, hogy baj van a gyerekemmel, márpedig egyelőre úgy néz ki, akkor továbbra is tagadom, és igenis értékesebb az időm is annál mint hogy ilyen bohóckodásokra járjak.

2022. ápr. 28. 21:06
 18/73 anonim ***** válasza:
68%
Csak ha tényleg gond van a gyerekkel, és szüksége lenne a fejlesztésre, s csak későn kerültök szakemberhez, annál több "bohóckodás" kell ahhoz, hogy ne bélyegezzék meg az elkövetkezendő 12 évre, amit a közoktatásban kell majd eltöltenie. De érted, ez ugyanolyan, minthogyha valami komolyabb betegséget gyanítana az orvos: akkor sem viszed tovább laborra, szakorvoshoz a gyereket?
2022. ápr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
78%

Jajj hagyjuk már ezt az orvos egy szent szöveget. Az is szakma, ott is van mindenféle szakember és egyáltalán nem látják egyformán a dolgokat, pláne ilyen szubjektív dolognál, mint a pszichés problémák.


Semmi baja nem lesz a neurológustól, semmit sem fog felírni meg ilyesmi, max halolajat.


Én elvinném, úgysem fog semmit megállapítani, mert ez nem neurológus szint, hanem pszichiáteri, de mielőtt odaküldenek, elküldenek x különböző helyre.


Szerintem ez semmi extra egyébként. Irányítható?

2022. ápr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
83%

“ és igenis értékesebb az időm is annál mint hogy ilyen bohóckodásokra járjak.”


Mi dolog lehet fontosabb a gyerek egészségénél?

De figyelj, ha tenyleg gond van, az később tanulási nehézségeket eredményez. Na, majd ha az esetleg bekövetkezik, ott lesz 12 év olyan pokoljárás, amit az ellenségednek se kivansz.

2022. ápr. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!