Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves fiam "nem beszél"? Miért?

3 éves fiam "nem beszél"? Miért?

Figyelt kérdés
3 éves fiam nem beszél.Vannak szavak amiket mond,meg kis mondatott, pl:Jó reggelt,tiszta kosz és sár.Hablatyól sokszor érthetetlenűl,meg máshogy mond tártyakat,pl:cumi helyett puti stb.3 évesen úgy gondolom már folyékonyan kéne beszélnie.Nagyon aggódom.Nem lehet vele beszélgetni.Este fürdéskor mindig azt mondja nátonná,az azt jelenti nála,hogy nem mosunk halyat?Én ezeket értem már de más melett már szégyellem magam,hogy nem beszél még.Mindent megcsinál amit mondok neki,nagyon ügyes sokszor,rendetrak,segít a takarításban,mindennek tudja hól a helye.Szóval nem győzöm dícsérni csak beszélni nem akar.Mit tegyek,meddig várja és mire.1 hónapja kezdtük az ovit ott nehezen illeszkedik be de lassan megyeget neki.Ovónőtől ma kérdeztem azt mondta olvassak neki mondokákat,verseket ha nem lessz változás logopédus.Ugye nincs komóly baj?
2011. okt. 21. 18:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

kedves Kérdező!


te nem az én fiamról írsz véletlen??


ugyan ezt csinálja az én januárban betöltő 3. évét fiacskám...

egész nap mondókázunk, énekelünk dumálok hozzá.....


és egy teljes szó készletet talált ki magának amiből mondatokat is alkot.

pl.

papapa Dodo nyanya szal


magyarul:

Apa Dominik enni kér


vagy:

ia nana jeje szal


anya gyere inni kérek


de tud rendesen is beszélni amiot ő kara

pl.

baba, mama, öcsi (töcsi),papa, kuka, kaka, Kati

stb...


én el vitte, logopédushoz nem tud vele mit csinálni mert van szókincse csak passzívan, és nagyon okos volt.

viszont nem utánoz, semmit állatokat sem, minket sem semmit és ez nála a baj....


te fiad utánoz?

az én fiam mozgásban is el volt maradva 1 évesen kezdett csak mászni 1,5 évesen állt fel önállóan és majdnem 2 volt mikor elindult.

(gyógytornára is jártunk e miatt)


nagyon remélem hamar neki áll beszélni...

ja és ha sikerül valamit jól kimondania tök örül neki....

2011. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Szia.Hátt akkor ha elvinném logopédushoz a fiam nekem is ezt mondanák lehet.Szerintem utánoz a fiam.Nagyon nem figyeltem meg ezt de régebben 1 évesen vagy 6 állatott utánzott de elhagydta.Most szokott néha mikor nyávogok neki csak hülyeségből,hogy úgy csinál a cica,akkor ő is nyávog.Kutyát is szogta.A mozgásában szerintem nem volt elmaradva.10 hónaposan már szépen ment.Bár nagy baba volt és lusta volt későn fordúlt meg de behozdta a lemaradást.Nem tudom,hogy egyes gyerekeknél ha nincs semmi baj miért van ez,hogy 3 évesen még nem beszélnek rendesen.Adná már az isten,hogy beindúlna neki a beszéde rendesen.Akárki akármit mond én várok tavaszig.Mert nem beteg tudom,semmi baja,látom,olyan ügyes,rendes kisfiú hogy sok felnőtett meghazuttólna.Mindig meg tud lepni,hogy mit tud már,meg,hogy mennyire megfigyel dolgokat és utána ő is csinálja.Bár nem tudom más 3 éves mit tud de rajzólni még csak irkafirkákat csinál meg most kezdtük az ollót használni és még csak megyeget negi.Csak az a sok rokon akik gúnyosan kérdik,hogy még nem beszél a gyerek meg stb..az ne lenne.Az enyém már szavakat mond pedig csak 1 éves.Különben meg az enyém is 1 évesen mondott pár szót de elhagydta.Tudsz valamit mondani,hogy mit reagáljak azokra akikken látom,hogy lenézik a fiamat,hogy nem beszél.Isten tudja mik járhatnak a fejükbe meg miket mondanak otthon a fiamról.
2011. okt. 26. 09:57
 23/33 anonim ***** válasza:

Én már egyszer írtam neked...szerintem akkor se ártana megnézetned amiket írsz nálunk pont így volt (irkafirka meg ilyesmi) és hogy én úgy éreztem nincs szellemileg semmi baja, de akkor is szükség volt nála beszédindításra!! Egyszerűen vannak ilyen gyerekek, akikkel nincs semmi baj a szellemi képességeiket illetően, mégse indul be a beszédjük vagy egyes lépcsőket nem tudnak átlépni.

Ártani nem árthatsz vele ha elviszed...

2011. okt. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

szia


én vagyok akinek a fia szintén nem beszél.


én nem foglalkozom azokkal akik lenézik a gyerekem, mi jogon ??

mi közük van hozzá?

nálunk nem a családtagok hanem inkább idegnek, mondogatják még nem beszél?????


vagy pl. a boltos ha többen vagyunk a boltban másoknak mondja nézze meg mekkora és még nem akar beszélni...

mi köze van hozzá?


de tudom utálni ezt, emiatt is vittem logopédushoz de nem tud vele mit csinálni, az én fiam is már 8 hónaposan mondott szavak.... nem tudok én sem mit csinálni, ha egyszer a szakember sem tud akkor én??


én a helyedbe viccesen valami olyasmit mondanék a rokonoknak tud beszélni Ő beszélni, attól mert Ti nem értitek az a Ti bajotok (halkan meg jegyezném nem kéne hallásvizsgálatra menetek? mert nem értitek a beszédet? mert a gyerekem beszél))...

2011. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Pár hónap múlva leírom a helyzetünket,hogy mi lett velünk azoknak akik egyszer rátalálnak erre a topikra.Ugyan is én is szoktam rátalálni régi topikokra és jól esik olyat olvasni aminek van befejezése.Engem is érdekel,hogy mással mi lett ha kíváncsivá tesz.Remélem nem kell több hónap és hamarosan jelentkezem,hogy beszél a kisfiam.:)
2011. okt. 27. 16:06
 26/33 anonim ***** válasza:

A 3,5-éves kisfiú keresztanyja vagyok.


A debilitás jeleit úgy értette, hogy amikor a nevét mondjuk, akkor nem válaszol, nem figyel a nevére, nem veszi fel a szemkontaktust. (Amit egyébként a védőnő sem vett fel a beszélgetés közben a szülőkkel, tehát őt is lehetne devianciával jellemezni)


Sokszor sikít, ha el akarják venni a játékát az oviban és inkább magában játszik.


Igazából igen, ez a probléma, hogy nem figyel. De utánozni például utánoz elég sok mindent.


Néha kutya, ló, repülő, mikor mi. Sokszor én is ló leszek a kedvéért és ő a lovas a hátamon. Megisszuk a kávét, amit főz és a tortát megesszük, amit süt.


Tegnap egy zárt pisztáciára azt hitte, hogy mogyoró és megette. Mikor kiszedtük belőle, akkor bontottam neki egy csomag pisztáciát és megpucoltam. Mondtam neki, hogy ez pisztácia. Mire ő : pisziácica.


Akaratos, de nagyon. Én azt mondom, hogy amiatt nem beszél, mert hiányzott neki a kortárs társaság, de nem foghatom mindig erre.


Kaptunk egy telefonszámot, amit már kb. 1 hónapja próbálunk hívni, de a fejlesztőpedagógus csak fél12 és 12 között van bent, így nehéz elérni. Remélem fejlődik majd valamerre az ügy.

2011. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
A kisfiam figyel a nevére és felveszi a szemkontaktust hála istennek.
2011. okt. 31. 10:30
 28/33 anonim ***** válasza:

Örülök.


Remélem, hogy nálunk is változni fog a dolog. Nem mondom, hogy egyáltalán nem figyel, inkább azt, hogy 10-ből 7-re nem figyel.


El van magában, játszik, belemerül.

De mindenképp elvisszük valamerre, nehogy késő legyen utána.

2011. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Legyel turelemmel, a kisfiad beszelni fog.


Minden gyereknek

mas a fejlodesi uteme, badarsag osszehasonlitgatni.Semmi kovetkeztetest nem vonhatunk le a gyerek kesobbi kepessegeit illetoen abbol, mikor allt, ult fel, mikor beszelt.

Egy anya amugy is erzi azt ha baj van, anelkul hogy tudna mit csinal a szomszed gyereke ennyi idosen.

Te ugy erzed, rendben van minden, csak meg nem beszel..pedig mar beszelnie kellene azt mondjak. De kik is mondjak? Miert is kellene beszelnie? Elvegre Te az edesanyja sem szeretsz beszelni, ha meg a sajat gyerekedhez is alig beszeltel. Ugyan honnan is tanult volna meg beszelni veszo, meg akkor is ha tortenetesen nem rad hasonlit a beszed teren hanem mondjuk a beszedes nagyannyara? Amit kozolni akar megerteti veled ,erti amit mondasz, kell ennel tobb egyelore? Nem szabad eltulozni a jelentoseget es a vilagert sem szabad benne olyan erzest kelteni, hogy o lemaradt, vagy ilyesmi.

Meglasd minden kiegyenlitodik.

En ertem ezt, annak ellenere, hogy en bezzeg igen beszedes tipus vagyok. En mar akkor elkezdtem beszelni a fiamhoz amikor ereztem mozog a hasamban...szuletese utan pedig( szamomra termeszetesen)allandoan beszeltem hozza.Igy aztan nem csoda, hogy o mar 1,5 evesen tisztan beszelt. Nagyon vicces volt neha, mert nagyon picike termete volt, igy sokan gogicseltek hozza az utcan, mire o kristalytisztan ertelmesen valaszolt.

Van ilyen is, es van olyan is akinek kesobb jon el az ido bizonyos dolgokra. Szerintem ez igy termeszetes. Hibat csak azzal kovethetunk el, ha legbolkapott ( mert ugya hol van az kobe vesve) elvarasainkkal egyfajta "lemaradtalfiam" erzest valtunk ki eppen abbol az emberkebol akit lehet a vilagon a legjobban szeretunk. :)

2012. jan. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Azóta fejlemény???


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Itt egy link, ahol logopédus válaszol kedvesen a kérdéseinkre. Nyugodtan írj neki!

2012. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!