Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves fiam "nem beszél"? Miért?

3 éves fiam "nem beszél"? Miért?

Figyelt kérdés
3 éves fiam nem beszél.Vannak szavak amiket mond,meg kis mondatott, pl:Jó reggelt,tiszta kosz és sár.Hablatyól sokszor érthetetlenűl,meg máshogy mond tártyakat,pl:cumi helyett puti stb.3 évesen úgy gondolom már folyékonyan kéne beszélnie.Nagyon aggódom.Nem lehet vele beszélgetni.Este fürdéskor mindig azt mondja nátonná,az azt jelenti nála,hogy nem mosunk halyat?Én ezeket értem már de más melett már szégyellem magam,hogy nem beszél még.Mindent megcsinál amit mondok neki,nagyon ügyes sokszor,rendetrak,segít a takarításban,mindennek tudja hól a helye.Szóval nem győzöm dícsérni csak beszélni nem akar.Mit tegyek,meddig várja és mire.1 hónapja kezdtük az ovit ott nehezen illeszkedik be de lassan megyeget neki.Ovónőtől ma kérdeztem azt mondta olvassak neki mondokákat,verseket ha nem lessz változás logopédus.Ugye nincs komóly baj?
2011. okt. 21. 18:03
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Einsteinnel nem pèldálóznék....azért beszélt csak nègy évesen, mert autisztikus tünetei voltak, nem kicsit.
2011. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
88%
14.48-as, a kényszerített beszéltetés az egyik legrosszabb, amit egy beszélni nem tudó gyerekkel lehet tenni. Ezt pedagógus ismerőseim, gyerekorvos és logopédus mondja.
2011. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Pontosan. Kényszeríteni nem szabad.
2011. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Pedug most nagyon azt csinálom mostanába.Egyszerűen tudom,hogy ha akarna beszélne mert érzem de nem is akar.Mikor olyanja van kimondja azt a szót amit mondok neki de olyan jó neki így nem beszélni,hogy nem is beszél.Útálja az orvost.Lehet ezzel csak rosszabbat teszek vele de mostanába azt mondom neki,hogy ha ő magától nem tanúl meg beszélni akkor doktór bácsi fogja megtanítani beszélni.Erre aztán felfigyel és azt mondja nem!!Mondtam,hogy aki nem beszél az beteg és ha beteg akkor doktor bácsi megvizsgálja.A fiam olyan tipus,hogy őt a tények elé kell álítani ezt már megfigyeltem.Ez hatásos mindig nála.
2011. okt. 23. 15:33
 15/33 anonim ***** válasza:

14:48as vagyok. Tudom, hogy rossz, ha figyeltetek volna ezt le is írtam. Mindegy, nem ez a lényeg.

Ha látod rajta, hogy beszélne, akkor szerintem nincs nagy gond, csak lusta és feleslegesnek érzi a beszédet. Vidd társaságba, gyerekek közé, hátha ott megszólal.

2011. okt. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Igen.Köszi.Valami ilyesmire gondolok én is.
2011. okt. 24. 09:00
 17/33 anonim ***** válasza:

A keresztfiam is így van. Igaz, ő már 3,5 éves. Még mindig sok a karattyolás és kevesebb az érthető beszéd, de mindent megcsinál és mindent mond utánunk.


Most került szeptemberben óvodába, ahol egyelőre legtöbbször magában játszik, de a többieket is be szokta vonni a szerepjátékaiba.


A védőnő egy hete azt mondta, hogy szerinte vigyük valamerre, mert ő a debilitás jeleit véli felfedezni.


Szerintem hagyni kell játszani, sokat olvasni és beszélni neki. S mostmár kényszerítjük, hogy ne egyszóval kérjen bármit. Ne azt mondja, hogy "isz" vagy "kérek pohár", hanem mondja, hogy 'kérek szépen inni'.


Sokat kell nekik beszélni,rengeteget.

Kitartást hozzá!:)

2011. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Szia.Mi az a debilitás?Mik a jelei?
2011. okt. 24. 20:39
 19/33 anonim ***** válasza:

Feltétlen kell egy hallásvizsgálat,lehetőleg gyermekaudiológusnál. Ha ott minden rendben, beszédindításban jártas logopédust kell keresni. Ez nem ugyanaz, mint a nagycsoportos kori pöszeterápia. Lehet, hogy csak ritkábban találkoztok, viszont sok otthoni feladatot kaptok, amit a családtagoknak kell csinálniuk a gyerekkel.

Ha nem találtok szakembert, lehet a Beszédvizsgáló Országos Szakértői Bizottsághoz is fordulni, ők a gyereket is megvizsgálják, vagy talán logopédust is tudnak ajánlania környéketeken.

Ne erőltessétek a beszédet. Lehet, hogy semmi baja nem lenne tőle a gyereknek, de ha mégis, azt nehéz lesz visszafordítani. Ha te már tudod, mit jelent a "nátonná" ismételd el neki "magyarul", aztán nézz rá várakozóan. Ha utánad mondja, tényleg ne mosd meg a haját, ha nem, semmi baj, válaszolj saját magadnak a helyzetnek megfelelően "jó, ma nem mosunk hajat" vagy "de, ma muszáj hajat mosni" és kész. Valahányszor tudod, mit akar, vagy mit kéne mondania, mondd el helyette szó szerint az ő szövegét, és várj egy kicsit. Egyszer csak megpróbál majd utánozni.

Ha nem a gyerek értelmi képességeivel van gond, nem is autisztikus, (amit írtál róla, az alapján valószínűleg nem), és jól is hall, akkor ő egy "megkésett beszédfejlődésű" gyermek. Szerencsés esetben iskolába kerüléskor már semmi gond nem lesz vele, kevésbé szerencsésben lehet elhúzódó pöszeség, tovább fennmaradhatnak nyelvtani hibák a beszédében, diszlexia, diszgráfia veszélyeztetett is lehet, illetve ha igazán peches, ténylegesen is kialakulhat nála olvasás-írás zavar.

Szóval el kell kezdeni a kezelését, ezzel csökkentheted a kockázatot, aztán reméld a legjobbakat. Egyáltalán nem minden későn beszélő gyerekkel lesz komoly probléma nagy korában.

2011. okt. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírásodat.Mostanába úgy szokltam már én is csinálni,hogy leírtad.Csak lehet nem kéne az erőltetés még sem.Azt nyílván elhagyom.Már nagyon fáradt vagyok,hogy nem beszél lelkileg pedig lehet még csak most kezdődik igazán a neheze.:(Szomorú is vagyok mert csodálkozva figyelem más egykorú gyerek milyen szépen beszél és belegondolok a fiam még sehól se tart hozzájuk képest!:(Olyan jó lenne beszélgetni vele,tudnám az érzéseit,gondolatait.Így még mindig olyan mint egy kibaba számomra.Sokszor elfelejtem,hogy ő már nagyobbacska és hírtelen rádöbbenek,hogy ő már ért mindent,nyugodtan kérhetek tőlle bármi segítséget csak nem beszél.
2011. okt. 25. 09:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!