Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az én felfogásommal van a gond?

TKI Ibolya kérdése:

Az én felfogásommal van a gond?

Figyelt kérdés
Harmadikos lányomról lenne szó.Aranyos kedves gyermek de makacs.A tanító néni mondta hogy vagy beilleszkedik a gyerek a rendszerbe vagy szenvedni fog.Miért kell mindenkinek egyformának lenni?Miért kocka gyerekeket akarnak nevelni a pedagógusok.Én elhiszem hogy sokkal jobb egy kitűnő tanulóval foglalkozni mint egy közepes tanulóval de szerintem az nem dicsőség ha egy jó fejű gyereket tanítunk meg valamire.Akkor jó egy pedagógus ha a közepes tanulóval is eltud érni eredményt.Nem értem miért nem lehet elfogadni az embert olyannak amilyen és a saját határain belül a legjobbat kihozni belőle.Az szerintem egy gyereket sem inspirál ha állandóan azt hallja hogy nem jó amit csinál,meg tudod te ezt jobban is és semmi dicséret mellé.És különben is miért kell mindenkinek 5-ös tanulónak lenni?Ha valaki 3-4-es tanuló az már nem ember?
2011. dec. 2. 15:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el minden választ, leírom velem hogy volt, hátha segít...

20 éves lány vagyok most, azt hozzáteszem.

Elfogulatlanul, mindig is elég jó képességű gyerek voltam, nem azaz őszseni, csak jó voltam. De én szeretetben, békességben nőttem fel, engem a negatív környezet, az ordibálás, egy rossz pedagógus, tanár, vagy bármi hihetetlenül visszafogott.

Engem felvettek a budapesti városligeti kéttannyelvűbe, amibe már akkor is elképesztő nehéz volt bekerülni, és anyáék nagyon büszkék voltak rám. Az elsős tanárnőm egy idegbeteg barom volt, állandóan ordibált velünk és megalázott apróságok miatt (nem viccelek, komolyan), amiken lehet, hogy egy érettebb kamasz mondjuk röhög, nekem iszonyú durva lelki terror volt, és konkrétan gyűlöltem bemenni, nem is a tanulás miatt, hanem féltem a tanáromtól, meg mindentől.

Utána anyáék átvittek egy sokkal alacsonyabb színvonalú iskolába, pusztán azért, mert kedves volt a tanárnő. Egészen másmilyen volt, az egész tanulás játékos volt, mármint tanultunk, de szerettem, mert érdekelt, jó hangulata volt az egésznek. Nem tudom most milyen az általános suli, de annó én azért szerettem, mert nagyon kedves osztályfőnökünk volt, és megszerettette velünk az iskolát. Alig tanultunk valamit, és lehet kiakadna ezen bárki, de egy kisgyereknek az égvilágon semmi szüksége annyi anyagra, mint amennyit beleszuszakolnak.

5.-ben átmentem egy 8 osztályos gimibe, mivel anyáék azt akarták, hogy az egyébként jó képességeimet valahol kamatoztassam is, és soha nem szenvedtem hátrányt abból, hogy egy elég alacsony színvonalú általános iskolában tanultam, sőt bizonyos tantárgyakból kifejezetten jobb voltam, mint a többiek. De nem lettem lelkileg nyomorék, aki fél mindentől, ha valamit meg kellett tanulni megtanultam, de sose vittem túlzásba.

Figyelj, az a lényeg, hogy általánosban olyan helyre vidd a lányodat, ahol kedves az osztályfőnök. Ennyi. Teljesen tökmindegy mit tanulnak, az a lényeg, hogy ne érezze magát lelkileg terrorban, mert ez fogja később visszafogni. Esetleg egy 8 osztályos gimin elgondolkozhattok, én szerettem.

2011. dec. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Az utolsóval teljesen egyetértek, és tök jó, hogy leírta, mit tapasztalt.

Azt nem értem ebben az egész kérdésben, hogy miért kell nyomni ezt az iszonyú teljesítménykényszert már alsóban.

Honnan indult ez? Az iskoláktól vagy a szülőktől? Merthogy a szülők igénylik a minél „versenyistállóbb” jellegű iskolákat, hogy első végén minden gyerek legyen már kis zseni mindenből, nyolcféle különóra járjon – az iskolák meg adják alájuk a lovat, és kiszolgálják az igényeiket. És a vége mi lesz? Sok kis boldogtalan banki alkalmazottat termelünk, akik naphosszat ülnek az unalmas munkájuk felett, majd elválnak, mert szánalmas életüket csak a félre***el tudják feldobni valahogy… de – mivel a gyermekeiknek jobb jövőt akarnak – beadják őket versenyistállókba és nyolcféle különórára…

2011. dec. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszodat kedves 20 éves lány!Szerintem is ez a fontos amit te leírtál!
2011. dec. 4. 20:56
 24/31 anonim ***** válasza:

Ha elégedetlenkedik a tanár az eredményével, akkor írasd át egy másik iskolába, de előre közöld az ott lévő tanerőkkel, hogy milyen teljesítményre volt képes a gyereked az előző iskolában, és ha ugyanazt nyújtja majd az újban, akkor kap-e érte szekálást.

Ha azt mondják, hogy nem, akkor írasd át.


Érdemes lenne kideríteni, miért közepes tanuló a lányod.

Gyengébb képességű, vagy lustaságból nem tanul?

Ha gyengébb képességű, nincs mit tenni, valamennyire lehet fejleszteni, de látványos nemigen lesz. Nyilván gyakorlással érhető el eredmény, de ha te azt nem akarod, akkor lőttek az egésznek.

Ha pedig a lustaság az oka, akkor rád, mint szülőre van bízva, hogy engeded-e. Nem arról van szó, hogy egy pék, stb. ne lenne ember, csak minden szülő azt szeretné, ha minél jobban tanulna a gyereke, jó jegyei lennének, akkor is, ha végül pék lesz.


Nekem furcsa a gondolkodásmódod, hogy nem muszáj jó tanulónak lenni, elég a 3-as is.

Márcsak azért is, mert ezzel kb. a kiközösítés felé sodrod a gyerekedet. Visszagondolva, mikor én voltam ennyi idős, nálunk nemigen volt olyan, aki 3-ast kapott volna bármiből is, illetve volt egy cigány fiú, aki bukdácsolt, de ő kivétel volt, hozzánk is úgy bukott, de a többiek ebben a korban még mindenki 4-5-ös tanuló volt.

Furcsán is néztünk arra a társunkra, aki nem tanult, igazából ki volt közösítve.

Ezt akarod a lányodnak?

2011. dec. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy nem is igazán mi közösítettük ki, hanem a rossz tanuló saját magát, hiszen kívülállónak érezte magát, és jogosan, csak neki kellett szégyenkeznie, mikor kiosztották a dolgozatokat, vagy felelt.

Nem akarhatod ezt a lányodnak! A végén egy barátnője sem lesz. De a nyakamat rá, hogy most sem népszerű, sőt, kínos neki, hogy ő csak közepes tanuló.

Vagy ha tényleg nem képes elsajátítani az anyagot, írasd be egy gyengébb iskolába, de ne hozd ciki helyzetbe! Ott majd nem fog kínlódni.

2011. dec. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Semmi gond a népszerűségével.Vannak barátnői és nagyon közvetlen ,barátságos kislány.Nem ezzel van gond.Igazándiból a tanítónéni az aki nem gyerek centrikus.Amit ez a tanítónéni tanít neki mindenből 3-4-es amit más tanárok tartanak órát abból szín ötös.Az osztályban nem egyedül vagyok ezzel a problémával! Félre értettél nem azt mondtam hogy soha nem gyakorolunk otthon hanem azt,hogy nem minden nap.Más anyukákkal is beszéltem az osztályból és hasonló véleményen vannak mint én,a gyakorlással kapcsolatban is.

Ezek a gyerekek egyébként nagyon aranyosak egymással nincs senki kiközösítve sőt aki gyengébb azt a pártfogásukba veszik.De tényleg nem értem miért baj az ha valaki nem mindenből ötös tanuló.Ő matekból 3-4-es de mert nem ez az erőssége,és a tanítónéni sem segítőkész(ez nem csak az én véleményem),de például környezetből kítünő tanuló.

Neked van gyereked?

2011. dec. 5. 08:43
 27/31 A kérdező kommentje:
Másik iskolába nem íratom át mert hallani sem akar arról hogy a barátait elveszítse.Akkor inkább megfeszíti magát a tanulásban.
2011. dec. 5. 08:45
 28/31 anonim ***** válasza:

4 gyerekes Anyuka vagyok. Iskola után,mikor a fiam hazajött(kb 5-re)volt még olvasnivalója rendszeresen.

NEM ENGEDTEM hogy tanuljon(2.volt)Elvégre reggel 8-tól volt a suliban.

Olvassátok Vekerdyt: [link]

2011. dec. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

A tűl sok tanulás gyakorlás pont az ellenkezőjét éri el.

28 voltam

2011. dec. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
4 gyermekes anyuka köszönöm a válaszod és az újság cikket! Nekem 3 gyermekem van.Jó tudni hogy nem vagyok bolond azért mert azt szeretném,hogy boldog legyen a gyerekem!
2011. dec. 6. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!