Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az osztály "problémás gyereke"...

Az osztály "problémás gyereke" éppen az én lányomat pécézte ki magának. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Harmadik osztályosokról van szó. A fiú folyamatosan zaklatja, sőt bántja a lányomat. Rúgdossa, bökdösi a ceruzával, megcsavarja, rángatja a kezét. A hab a tortán az volt, amikor a múlt héten az osztály szeme láttára lerántotta róla a nadrágot.

Szülei nem járnak szülőire (nevelőszülők, van még 2 testvére is), tanárnak szóltam, azt mondta, hogy nem tud ő se mit csinálni. Nevelési tanácsadóba fog járni a gyerek, ennyit mondott. (De szerintem az sem fog változtatni rajta.)

Próbáltam a gyerekkel beszélni: ennek eredménye az lett, hogy olyan szemtelenül viselkedett velem, hogy majdnem megütöttem (inkább nem részletezném, szégyellem magam miatta, hogy egyáltalán megfordult a fejemben).

Mit tudok még tenni? Esetleg az igazgatóval beszéljek?


A lány már majdnem mindennap sír az iskolában.

Kivenni egy "hülyegyerek" miatt nem fogom az iskolából! Ha ő nem lenne, szeretne oda járni.


2011. dec. 11. 22:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen fiú. Ő is mindig zaklatott egy csajszit, lehúzta a gatyáját, lökdöste, fogdosta.

Egyszer a lány rossz passzban volt, elpattant nála a húr, és jól megrugdosta a srácot (már bőgött), aki utána egy ujjal nem mert hozzáérni.

2011. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
azóta csinált még ilyeneket a gyerek?
2011. dec. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Most aránylag nyugi van, a gyerek a tanárokat nyúzza. Szerintem most már ezt a két napot ki fogja bírni komolyabb piszkálódás nélkül (Hogy jövőre kezdhesse előről)
2011. dec. 18. 22:18
 24/31 anonim ***** válasza:
elore szolok, ha nem oldodik meg a baj, akkor ki kell, hogy vegyed! velem ugyan ez tortent, egy eletre megvaltoztatott, az onertekelesemet teljesen 0-ra verte... nagyon nehez kiheverni!
2011. dec. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is volt egy ilyen C-típusú állampolgár ivadéka.A fiam első-másodikban járt vele, második elején untam meg a dolgot amikor úgy megharapta a fiamat a hátán hogy lila duzzadt csomók lettek.Mélyen izomig harapta.Reggel elvittem a gyereket a suliba, megvártam a kis mocskot a kapuban és szó nélkül olyan pofont nyomtam le neki hogy seggre ült!Másnap jött apuci(Dagadt, arannyal telerámolt kan)kérdőre vont.Kihúztam mind a 159 centimet és közöltem vele ha még egyszer a kölke csak ránéz a fiamra, garantálom hogy törött kézzel megy haza,plusz egy feljelentéssel a szülők ellen!


A büdös kis mocsok soha többet nem szólt és nem nyúlt a gyerekemhez de máséhoz sem.Ezekkel nem szabad türelmesnek lenned(az a tanár dolga!)e húzd ki magad, ha kell ragadd meg a karját, kicsit rázd is meg, és legyél nagyon fenyegető.Hidd el lehervad az arcáról a vigyor és megszeppen.És lehet hogy ezáltal végre a nevelőszülők is felbukkannak!

2011. dec. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Ezen az utolsón is gondolkodtam már, ha az igazgatónál nem járok sikerrel.
2011. dec. 20. 15:16
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Helyes!


HA senki nem látja mikor lecsatolsz neki, még gondod sem lesz belőle.A kislányodat küldd be az iskolába, ne is lássa mi történik.Ne legyen lelkiismeretfurdalásod.Mire lenne?Nekik sincs.

2011. dec. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Beszélj az igazgatóval, végső esetben kilátásba helyezheted az önkormányzat oktatási osztályát is, ha nem változik pozitív irányba a helyzet.


Minek van az osztályfőnök is, ha nem azért, hogy figyeljen a problémákra, és megoldja őket segítséggel is akár?

"Nem tud mit csinálni." - Sz*rik az egészre rá, magasról.

2011. dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Azóta mik a fejlemények?

Most itt a félév, érdemes lenne másik iskolába vinni a lányodat, ha már nem akarják kirúgni azt az alja kölyköt.

2012. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Valószínű, hogy a jövő évet más iskolába fogja kezdeni. Nemcsak a "hülyegyerek" miatt, az osztályfőnökkel támadt nézeteltérések, viták miatt (Állítólag az én lányom viselkedik minősíthetetlenül, magatartásbeli zavarai, viselkedésproblémái vannak.... Ez a modern oktatás...)
2012. jan. 31. 10:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!