Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az osztály "problémás gyereke"...

Az osztály "problémás gyereke" éppen az én lányomat pécézte ki magának. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Harmadik osztályosokról van szó. A fiú folyamatosan zaklatja, sőt bántja a lányomat. Rúgdossa, bökdösi a ceruzával, megcsavarja, rángatja a kezét. A hab a tortán az volt, amikor a múlt héten az osztály szeme láttára lerántotta róla a nadrágot.

Szülei nem járnak szülőire (nevelőszülők, van még 2 testvére is), tanárnak szóltam, azt mondta, hogy nem tud ő se mit csinálni. Nevelési tanácsadóba fog járni a gyerek, ennyit mondott. (De szerintem az sem fog változtatni rajta.)

Próbáltam a gyerekkel beszélni: ennek eredménye az lett, hogy olyan szemtelenül viselkedett velem, hogy majdnem megütöttem (inkább nem részletezném, szégyellem magam miatta, hogy egyáltalán megfordult a fejemben).

Mit tudok még tenni? Esetleg az igazgatóval beszéljek?


A lány már majdnem mindennap sír az iskolában.

Kivenni egy "hülyegyerek" miatt nem fogom az iskolából! Ha ő nem lenne, szeretne oda járni.


2011. dec. 11. 22:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Egy ismerősöm olyan suliban dolgozik, ahol szinte csak „problémás” gyerekek vannak, és az ő tapasztalatai alapján úgy tudom, hogy az ilyen helyzetekkel első körben a tanítónak kéne foglalkoznia, ha ő nem tud tenni semmit, jelenteni kell az igazgatónak, akinek kötelessége értesíteni az iskolavédőnőt, aki (mert mint írtad nevelőszülőknél van a gyerek) a gyámhatósághoz fordulhat.

De sokszor ezek az ügyek sajnos elakadnak már az igazgató szintjén…

Én most úgy gondolom, első körben próbáld meggyőzni a tanítót, hogy a szülőkkel szeretnél beszélni az ügyről, ha nem adja meg az elérhetőségüket, akkor keresd fel az igazgatót, vagy rögvest iskolavédőnőt!

Ha nevelőszülei vannak a gyereknek (tehát nem örökbefogadó szülei), akkor fura, hogy nem aggódnak, mert elvehetik tőlük a gyereket, ha nem foglalkoznak vele megfelelően.

2011. dec. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat.

Hát most ugrik a majom a vízbe, megyek a szülőire. Elvileg jön a fiú valamelyik szülője is, de én erre kíváncsi leszek...

Ha kíváncsiak vagytok, majd írom a fejleményeket..

2011. dec. 12. 15:56
 13/31 anonim ***** válasza:
Mi történt a szülőin?
2011. dec. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
85%

Ne hagyd annyiban! Megdöbbentem, hogy a tanító nem tud mit csinálni. Én mindig magam intézem a problémás eseteket. Eleve fegyelmezni kell a gyereket. Fegyelmezési gondjaim már fiatalon sem voltak, ma meg már a legnehezebben kezelhető gyerekeket kapom, max 2-3 hónap alatt eredményes javulást lehet elérni, szeretet-szigorúság-következetesség. Ha a tanító végképp nem tud mit tenni, a szociális munkáshoz kell fordulnia, ő veszi fel a kapcsolatot a Gyámüggyel. Milyen dolog az, hogy eltűrjük, hogy egyik gyerek bántalmazzon egy másikat? HOL VAN ilyenkor a tanító?

Majd írd meg, sikerült-e valamit tenni a szülőin.

2011. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Szülőin sajnos túl sokat nem sikerült elérni. A "szülőkkel" nem sikerült találkoznom, igaz, eddig egyetlen szülőin se voltak benn.

A tanár a nevelési tanácsadóba küldte a gyereket, ahogy írtam is. Ennyit tudott mindössze tenni.

Nem akarom lebecsülni a nevelési tanácsadót, de szerintem semmit nem fognak vele elérni, mi is jártunk a lánnyal még első osztály előtt, állítólag csak rajzolgattak meg játszottak egy "kedves nénivel". Ennél a gyereknél pedig ez nem hiszem, hogy bármilyen eredményre is vezetne.

Szóval még 1 húzása van a gyereknek, megyek az igazgatóhoz, lehet, hogy még más szülőt is be tudok szervezni ez ügyben.

2011. dec. 12. 22:15
 16/31 anonim ***** válasza:
Helyes.Ne hagyd a lányodat!
2011. dec. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj a többi szülővel, mert valószínű másokat is piszkál. Az én lányoméknál is volt egy ilyen gyerek (3 év alatt 3 osztály, A/B/C), én felhívtam az anyját. Csak annyit értem el, hogy az ellopott játékot visszacsempészte a kölyök, de ott más gyerekeket is piszkált, mindenki utálta. Én azt tanácsoltam a lányomnak, hogy szünetben legyen mindig a tanító néni közelében, vagy ha elkezdi piszkálni, fusson oda.
2011. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Te is ugyanúgy rugdosd meg, pofozd fel.

Felháborító milyen egy szenny embernek nem nevezhető förmedvények vannak a világon.

2011. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

Fogjon össze a lányod pár osztálytársával és leckéztessék meg a fiút,csak úgy ahogy ő szokta csinálni másokkal.

A fiamnak is volt ilyen osztálytársa az ofő megengedte hogy a gyerekek visszadják neki amit ő csinált.

2011. dec. 15. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
1 sörétes. Remélem tudod mit kell vele tenni...
2011. dec. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!