Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Titkol, esetleg rejteget...

Titkol, esetleg rejteget valamit előlem a lányom?

Figyelt kérdés

16 éves a lányom és feltűnően sokat eszik, miközbe nemhízik tőle.. sőt az utobi időben talán fogyott is, nem tudom a súlyát megmondani, mert nekemsem árulja el. De sokszor naponta többször méregeti magát a mérlegen. Ritkán ezsik velünk, hiába szeretnék együtt vacsorázni... Ha mégis velünk vacsizik, többet eszik, mint az apja! Van hogy kisebb nagyobb időkre eltűnik, aztán megjelenik mintha mise történt volna... És valamit még kihagytam:bár rendszeresen jár sportolni, otthon is naponta edz 1-2 órákat. (Fiú tesói miatt vannak edzőgépek itthon..)

Szóval szerintetek aggódnom kéne, vagy ez egy teljesen normális, kamasz fogyizás/karbantartás akar lenni?


2012. febr. 22. 10:41
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocsi, hogy azt írtam " nem tudom mi a baja" rosz vlt a net nem adta ki a többi választ de a véleményem akkoris ugyan az!
2012. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ utolsó kommentelő. Igen valóban elhibáztam. Csak azt akartam, hogy ne legyen olyan mint a többi kamasz aki nincs túlságosan oda az anyukájáért, és amíg kitűnő tanuló addig bizonyos dolgokat meg engedtem neki. Bármentségemre szolgáljon, hogy sokszor nem is tudot velünk enni mert edzésen volt. Csak egy kis magán életet akartam neki hagyni, hogy majd önálló lehessen késöbbi életében. Persze voltak szabályok, amit egytől egyig betartott, ráadásul kitűnő tanuló, nem gondoltam volna akkor hogy ilyen problémákkal kell szebenéznéie. A legtöbb ilyenkorú lány nem szereti elárulni a súlyát.(kollegáktól tudom, hiszen nekik hasonló korú gyermekeik vannak. Talán tévedés volt, de mégis csak jobb,mintha kint lenne az utcán és drogozna vagy cigizne.. Mert ha találkoznál vele akkor látnád, hogy jól nevelt és inteligens, de az emberek hoznak döntéseket amik néha rosszak és vele is ez volt. De mindent megteszek annak érdekében hogy ez előne fordulhasson máskor.
2012. márc. 6. 07:29
 33/54 anonim ***** válasza:
Kedves 16 éves válaszoló. Azért írtad le, hogy az anyuka szerinted mit hibázott, mert még nincs gyereked. Ha lenne, akkor tudnád, hogy ilyenkor a legtöbb anya (szerintem a kérdező is) először magát veszi elő,magában keresi a hibát. Egy hibás soha nincs, itt sem. Éppen ezért nem a fejünket kell ütni a falba. A pszichológus úgy is elmondja majd, hogy mi az amiben változtatni kell. Az egész családnak. Annak, meg, hogy nem együtt vacsoráznak, semmi köze ennek a betegségnek a kialakulásához. A terápiának viszont szerves része lesz, hogy napirend szerint legyen az étkezés és ha minden igaz, együtt történjen. Gyakran a jól nevelt, rendes lányok betegednek meg. Nagyon jó teljesítenek a suliban, jó sportolók, betartják a szabályokat. Az egyetlen rendetlen dolog az életükben, hogy evés után eltűnnek. Nem világgá mennek, nem csavarognak, hanem hánytatnak. Mert ez nem szabályhoz kötött, itt csak ők irányítanak. Ám nem feltétlen, hogy a lányodnál kedves kérdező is így van. Nem ismerlek sem téged, sem a lányod. Azt viszont tudom, hogy ha nem lennél jó anya, nem keresnéd a megoldást. Mert az első lépés, hogy fölismerjük baj van. A második kicsit nehezebb az a segítség kérés. Az első két lépést már megtetted. A többit majd a pszichológussal és a családdal együtt megoldjátok. Ne hibáztasd hát magad, mert ezzel biztosan nem juttok előre. Kitartás.
2012. márc. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
én nem mondtam, hogy rossz anya, csak én a helyében itt kezdenék el gondolkodni, mert az nem magánélet, hogy nem tudod a saját gyereked súlyát. jogod van tudni, hiszen te vagy az annya. bocsi, csak az én véleményem mondtam, mert szerintem ez volt a probléma: nem vagy elég közel a lányodhoz. (szerintem.!) hisz ha mindent megbeszélnétek, akkor lehet, hogy ez a betegség nem alakul volna ki. próbálj meg vele egy kicsit szórakozni mint "csaj a csajjal" beszélgessetek, nevessetek, így közelebb kerültök egymáshoz. Aztán meg lehet, hogy már nem fogja folytatni, mert úgy fogja érezni, van akire támaszkodhat, és elmondhat neki mindent :)
2012. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Igazából azt gondoltam, hogy jó kapcsolat van köztünk, mert rengeteg mindent meg tudtunk beszélni. Nem vitatkozunk és egy tündéri aranyos lány, pedig az ilyenkorúak lázadni szoktak, de ő nem.Ezért nem gondoltam,hogy van valami a háttérben... De tévedtemés beismerem, hogy hibás vagyok. De amúlton már kár rágódni, azt kell nézni, hogy miben tudok segíteni neki. Most megyünk egy beszélgetésre,mert sajnos elképzelhető, hogy kórházi kezelést igényel. A vérében is rossz lett egy két eredmény sajnos.
2012. márc. 7. 14:46
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
Az én egyik kedves orvos ismerősöm szokta mondani, hogy a rossz gyerekekkel sosincs baj. A jó gyerekek gyakran szereznek lélekbetegséget. Mert jók és jók is akarnak maradni. Ez pedig nagy teher. Szinte minden esetben szükség van első körben kórházi kezelésre. Egyrészt pótolni kell a szervezet tápanyag hiányát, másrészt el lehet kezdeni a pszichoterápiát. El kezd enni bent, ellenőrzött körülmények között. Otthon nagyon könnyen kijátssza a betegségük a szülőket. Tehát most ez a legjobb ami történhet. Érdemes lenne a barátok szüleivel is óvatosan puhatolózni, mert a lányok gyakran kéz a kézben fogyóznak és korántsem biztos, hogy ő az egyetlen bulimiás a csapatban. Ám ez csak akkor működik, ha jó kapcsolatban vagytok a szülőkkel. Ha így van és vevők rá összefoghattok és segíthetitek is egymást. Mert most neked is elkél a segítség.
2012. márc. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
Na hogy halad a pszihiátria? használ? :)
2012. márc. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Akkor legyen.Ismét helyzet jelentés.

A kislányom jelenleg egy bentfekvős rehabilitációs pszichiátriai intézetben van. Gyógyszeres kezelés alatt áll sajnos. Pszichoterápián, csoporterápián és egyébb fogalkozásokon vesz részt, nagyon hiányzik nekünk és neki is hiányzunk, de így a legjobb. Nagyon kedves az orvosa, mindent elmagyarázott. Pontos időpontot még nem kaptunk, hogy mikor jöhet ki, azt mondták hogy ez tőle függ.Mert egyedül ő tud rajta változtatni. Nem aggódom amiatt hogy jó helyre kerüt e , mert megnéztem és szép tiszta minden rendben van, a fürdőszobák egész igényesek, a csapot sem kell megnyitni mert érzékelős és magától folyik. Élmény terápián is részt vesz aminek nagyon örülök. Még mindig nehezen szabadul a gondolatoktól,hányni nem igen tud, mivel megfigyelik (de volt rá példa hogy próbálta). Nagyon le van gyengülve lelkileg, sok bíztatásra van szüksége. Még sokat sír, de úgy tűnik azért kezd gyógyulgatni. Az orvos azt mondta, hogy 2 véglete van általában a dolognak, vagy hirtelen egyik napról a másikra kigyógyul, vagy a gondolat megmarad egész életében és vissza is eshet. Remélem az elöbbi valósul meg. Gyakran meglátogatjuk, jelenleg még hétvégén nem jöhet haza, de az állapotától függően, idővel hétvégékre hazaengedik majd. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nagyon aranyosak vagytok hogy ennyire szíveteken viselitek a sorsunkat, igazán jól esikés erőt ad. Üdvözlök mindenkit.

2012. márc. 13. 17:50
 39/54 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy a lányod jó helyre került. A kezdeteknél ez nagyon sokat jelent. Az meg ne bántson, hogy gyógyszert kell szednie, meg kissé legyengült (lelkileg és valószínű fizikailag is megviseli a betegség) Mert az esetek 100% szerintem így kerül orvoshoz. Hiszen akkor látszik, ha már tart egy idelye s mint ilyen bizony károsítja a szervezetét. Az nem mindegy, hogy helyrehozható-e.Mivel észrevetted és nem egy rosszullét alkalmával derült ki nagy eséllyel gyógyul teljesen. Sajnos vannak akiknél a betegség akkor derül ki amikor valahol a leány (vagy fiú) rosszul lesz és kórházba kerül. Ott meg a kivizsgáláskor szembesülnek a szülők, hogy valami nincs rendben. Egyébként ezek a lányok gyakran dugják össze a fejüket, hogy ötleteket cseréljenek. Ezért lenne jó megtudni, hogy a barátai között van-e hasonló. Mert hogyha hazajön, akkor nem mindegy, hogy a barátai esetleg benne vannak-e? Szorítok nektek.
2012. márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:

Én is örülök, hogy haladtok előre (én vagyok a csajos program javaslatos), és ne aggódj, most már minden egyenesbe kerül, több figyelmet fog kapni, érdemi figyelmet és ő is rájött, hogy változnia kell a dolgoknak.

Minden rendben lesz, sok erőt és kitartást!

2012. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!