Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Titkol, esetleg rejteget...

Titkol, esetleg rejteget valamit előlem a lányom?

Figyelt kérdés

16 éves a lányom és feltűnően sokat eszik, miközbe nemhízik tőle.. sőt az utobi időben talán fogyott is, nem tudom a súlyát megmondani, mert nekemsem árulja el. De sokszor naponta többször méregeti magát a mérlegen. Ritkán ezsik velünk, hiába szeretnék együtt vacsorázni... Ha mégis velünk vacsizik, többet eszik, mint az apja! Van hogy kisebb nagyobb időkre eltűnik, aztán megjelenik mintha mise történt volna... És valamit még kihagytam:bár rendszeresen jár sportolni, otthon is naponta edz 1-2 órákat. (Fiú tesói miatt vannak edzőgépek itthon..)

Szóval szerintetek aggódnom kéne, vagy ez egy teljesen normális, kamasz fogyizás/karbantartás akar lenni?


2012. febr. 22. 10:41
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval mindenképp orvos kell neki, mert ehez én kevés vagyok. Előre félek a reakciójától. De ugye nem kell majd befeküdni sehová?
2012. febr. 22. 14:12
 12/54 anonim ***** válasza:

Először is próbáld meg kideríteni, hogy evés után hová tűnik el! Ha a vécébe, fürdőszobába, akkor valószínűleg kihányja az ételt vagy esetleg hashajtózik. Mindkettő bulémia. Amennyiben kiderül, hogy hánytatja magát vagy hashajtót szed, mindenképp szakember segítségére lesz szükség, hiszen az állandó hányástól vagy hasmenéstől komolyan károsodik az egész szervezet!


Írj majd, mi lett!!!


26/L

2012. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Rendben kiderítem, és akkor majd megírom mi lett.
2012. febr. 22. 14:38
 14/54 anonim ***** válasza:

befeküdni csak akkor kell, ha már tényleg az saját egészségét komolyan veszélyezteti, annyira erős a helyzet.

A csajos programot azért írtam, mert egy ismerős lányának bulímiája volt, ott is titkolt valamit, fogyott stb és végül pszichológust is felhívott az anyja, akinek tanácsára elkezdett közös csaj-programot csinálni a lánnyal (kamasz ezt persze eleinte utálta, de azért a szép firzura meg a ruhaválogatás meg csak bejött neki szóval csak volt pár óra amikor kettesben lehettek és nem szülő-lány viszonyban) és pár alkalom után csak kibökte, hogy miket nem szeret magán, meg hogy xy így néz ki meg ő de kövér stb. és akkor ezt elkezdték óvatosan megbeszélni (nem győzködni, hogy ááá, dehogy vagy dagadt) és végül egy idő után belátta, hogy jobb lenne elmenni beszélgetni valakivel persze ez nem rögtön történt(ők direkt nem "pszicológushoz járatták" hanem kötetlenebbül hívták, hogy a terapeutám vagy mi, szerintem még menőzött is vele lány a barátai előtt) aztán kibukott belőle, hogy a szülei válása miatt van ez stb.

Teljesen rendbe jött azóta.

2012. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 A kérdező kommentje:

Nagyon jó lesz a közös program, már úgy is hiányoznak a régi jónagy beszélgetések... Az okát nem tudom, viszonylag jól elvagyunk a férjemmel, a gyerekeknek saját szobájuk van, persze vannak szabályok, mint minden családban. (gondolom)

Ha tényleg bulímiás akkor jó hogy nem adtuk oda neki a saját fürdőszobás szobát... De az már egy éve volt.. Egy 16 éves lánynál lehet a költözés miatt mindez? Kisgyerekeknél hallottam, na de egy tininél? Ráadásul ő várta is.. legalább is azt mondta...

2012. febr. 22. 15:19
 16/54 anonim ***** válasza:

14 vagyok.

hát, kiderül,miért van ez. Lehet hogy csak valami hülye ötlettől vezérelve lehet, hogy elhanyagoltnak érzi magát, ki tudja... de majd úgyis kiderül/elmondja, csak türelem.

2012. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
Na ma megyünk, ruhákat vásárolni,amit hazajön a suliból.. Tegnap megbeszéltük. Gondoltam rá, hogy utána elmehetnén egy mekibe, de ha valóban bulímiás, akkor ez nem lenne jó ötlet ugye? Csak azért gondoltam a mekire mert minden ilyenkorú odajár...
2012. febr. 23. 12:10
 18/54 anonim ***** válasza:
NYugodtan mehettek mekibe.
2012. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:
De van egy gyümölcs yoghurtos fagyizó is ott, akkor inkább odaviszem, mert az a kedvence, az csak nem lesz ellenére.
2012. febr. 23. 12:39
 20/54 A kérdező kommentje:
Megvolt a találkozás, vettünk ruhákat, de nem ettünk fagyit.. Azt mondta, hogy nem éhes meghogy ma már amúgy is evett fagyit a barátaival.. furcsa. Kiderült, hogy cseppet sem elégedett magával, pedig igazán sovány...
2012. febr. 23. 21:00
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!