Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Titkol, esetleg rejteget...

Titkol, esetleg rejteget valamit előlem a lányom?

Figyelt kérdés

16 éves a lányom és feltűnően sokat eszik, miközbe nemhízik tőle.. sőt az utobi időben talán fogyott is, nem tudom a súlyát megmondani, mert nekemsem árulja el. De sokszor naponta többször méregeti magát a mérlegen. Ritkán ezsik velünk, hiába szeretnék együtt vacsorázni... Ha mégis velünk vacsizik, többet eszik, mint az apja! Van hogy kisebb nagyobb időkre eltűnik, aztán megjelenik mintha mise történt volna... És valamit még kihagytam:bár rendszeresen jár sportolni, otthon is naponta edz 1-2 órákat. (Fiú tesói miatt vannak edzőgépek itthon..)

Szóval szerintetek aggódnom kéne, vagy ez egy teljesen normális, kamasz fogyizás/karbantartás akar lenni?


2012. febr. 22. 10:41
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
Nem nagyon ismerek olyan tinit, aki imádja a fagyit és mégsem kapható rá. Akkor is eszik, ha már aznap ötöt ettek. Szerintem ennyi elég ahhoz, hogy igazolni lásd, jogos az aggodalmad. Pszichológus és pszichiáter. A háziorvostól pedig kérj papírt vérvételre, vizelet vizsgálatra, hogy nincs e valami kóros vitamin és ásványi anyaghiány, illetve, hogy a szervezete nem éhezik-e. A háziorvos azt is tudja, (szerencsés esetben) hogy melyik felétek a legjobb szakember. Sajnos, ritkán oldható meg a kezelés némi bennfekvés és családterápia nélkül. Viszont ezt meg kell lépni. Nem lehet tudni, hogy a lányos anorexiás,vagy bulémiás, majd kiderül. Sajnos egyik sem jobb a másiknál és az egyik kialakulhat a másikból. Szorítok neked. Szorítok a lányodnak, hogy belássa beteg és segítségre van szüksége.
2012. febr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Mindent megfogokk tenni annak érdekében, hogy a lehető legjobb seítséget kapja. Olvastam egy történetet egy bulímiás lányról aki egyszer egy versenyén eltörte a lábát, de a combcsontját. Elvitték a balesetire, és az orvos rögtön tudta hogy téplélkozási zavara van mondván: Ha egy fiatal sovány lány súlyos töréssel érkezik a balesetire annak nagy valószínüséggel, tálálkozási zavara van.

Merthogy kiépült a szervezetéből valmi olyan anyag ami a csontok erőssségének kell.

Ez megtörténhet a lányommal is? Ugye nem!

2012. febr. 24. 09:05
 23/54 anonim ***** válasza:
Sajnos megtörténhet, de talán még nincs nagy baj.Hiszen észlelted, segítséget kérsz. Kevesen tudják, de a táplálkozási zavar esetében is akkor leghatásosabb a terápia, ha az egész család részt vesz benne. Hiszen ez a betegség a lélekből indul és csak a környezettel együtt gyógyítható. Félre ne értsd, nem vagy hibás a lányos feltehetően érzékeny.Valószínű olyasmi okozta ezt a gondot, ami másnak nem csinálna problémát. Na meg ugye a tinik még érzékenyebbek. Tehát gyorsan kérj segítséget.
2012. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy nincs semmi maradandó károsodása. Azt nem tudnám elviselni.
2012. febr. 24. 12:44
 25/54 A kérdező kommentje:

Helyzet jelentés! Elvittem a lányomat a körzeti orvoshoz, azzal az indokkal, hogy éves kivizsgálás lesz.. (Persze elötte már beszéltem az orvossal és elmondtam mindent, ő is azt mondta, hogy valószínüleg bulímia nervosája van.) Ngy nehezen de sikerült rávennem hogy jöjjön el. Ott bement az orvosi rendelőbe, én nem mehettem be vele. A mai napig nem tudom, hogy mitörtént pontosan, de sokideig volt bent,majd behívott az orvos, a kislányomnakki voltak sírva a szemei. Együtt elmondták, hogy valóban hánytatja magát és hogy már több mint egy éve!! :O (és én nem vettem észre!!) Mindig is soványka volt, és bár láttam rajta hogy fogyott nem említettem, mert tudom hogy milyen érzékenyek a lányok az alkjukra (fiatalkoti énemből kiindulva) 49kg és 172 centi!! :O Te jó ég nem sejtettem volna hogy ennyire sovány! :O Az orvos azt mondta, hogy egyszerre van bulímiája és anorexiája is, és hogy mminél hamarabb pszichológushoz kell vinni, hogy elkezdhesse a pszichoterápiát, és hogy valószínüleg családterápiára ia kell majd járnunk.. De erről részletesebben a pszichológus fog majd, választ adni. Vérvételre küldte a lányomat, és vizelet vizsgálatra utalta be ennek az eredménye még jött meg. És ha meg lesz az eredménye, azután kapunk egy időpontot a pszichológushoz. Otthon elmondtuk együtt a többieknek. Hát eléggé vegyes érzelmekkel fogadták, de megteszünk mindent hogy a lehető legjobb kezelést kapja.

:(

2012. febr. 29. 17:57
 26/54 anonim ***** válasza:
Kicsit elpityeredtem amikor olvastam, hogy sajnos bejött a megérzés. Nagyon nagy küzdelem előtt álltok. Ez a betegség nem gyógyítható, csak tünetmentessé tehető. Tehát a lányod meg fogja tanulni kezelni, leszorítani és nem figyelni a torz önképére. Gyakran az anorexiából lesz bulimia,mert hosszútávon nem bírják az éhezést. Ilyenkor tele eszik magukat, majd hánytatnak. Nagyon jól csináltad azt, ahogyan orvoshoz vitted. Nem lehetett könnyű és ez csak az út eleje az igazi küzdelmek még hátra vannak. Remélem nagyon jó szakemberhez kerül, aki sokat tud erről a betegségről és valódi segítséget tud adni. Szorítok nektek! Kitartás, kitartás, kitartás!
2012. márc. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

Szia Kedves Anyuka!


Ez valóban szomorú hír, de legalább időben kiderült! Most a szakember segítsége mellett az a fontos, hogy Tőled és a családtagoktól még több szeretetet kapjon, mert nagyon nagy szüksége van rá. Álljatok mellé, bíztassátok, hogy kemény csaj, le fogja küzdeni! Próbálja meg a lányod azt, hogy egyen naponta többször, de kicsi adagokat és próbálja bent tartani!

Nagyon drukkolok a Lányodnak, hogy mihamarabb sikerüljön ezen túllépnie! Sok sikert és kitartást kívánok!


27/L

2012. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden kommentelőnek, tudjátok sokat segít így valamivel több mindent tudok meg erről és jobban tudom, hogy mit kell tennem. Hálás vagyok érte! Belőletek merítek erőt.
2012. márc. 1. 15:25
 29/54 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Én 15 évesen szintén bulémiás voltam. Szerencsére nálam is időben észrevették a szüleim, hogy valami nem stimmel. Nagyon át tudom érezni a Lányod helyzetét. Tudom, mit érez most: szégyelli magát és tudja, hogy nem jó úton jár. Te pedig csodálatos Anya vagy, hogy letolás és hegyi beszéd helyett inkább segítesz a lányodnak. Nekem is a szüleim, a tesóim és a barátaim adtak erőt.

Nagyon sok sikert kívánok a Lányodnak, hogy túljusson a dolgon. Biztos vagyok benne az általad írtak alapján, hogy belátta már magában, hogy ez nem jó módszer és abban is, hogy vasakarata van. Hiszen aki több órát edz naponta, nem gyenge. :) Éppen ezért én biztos vagyok abban, hogy leküzdi ezt a problémát.


Sok szeretettel üdvözöllek Téged és a Lányodat is!


27/L

2012. márc. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
6%

hát én nem tudom mi lehet a baj, de azt elárulom, hogy már megbocsáss, nem neveled megfelelően a lányodat

pl.:

"nem tudom a súlyát megmondani, mert nekemsem árulja el."

ez mi már??!! nem tudod a gyereked súlyát csak mert ő "nem akarja elmondani"???!!!!


"Ritkán ezsik velünk, hiába szeretnék együtt vacsorázni..."

mi az hogy ő dönti el hogy hol vacsorázik???!!! te vagy az anya vagy nem???!!! mintha 24 éves lenne... amíg veletek lakik és a ti pénzetekből él, és még nincs 18, nem kötelessége azt csinálni amit mondasz neki??


"Van hogy kisebb nagyobb időkre eltűnik, aztán megjelenik mintha mise történt volna..."

mi az hogy eltűnik??!! nem tudod, hogy hol van a saját lányod???!!!


azért, ne haragudj, de, ne csodálkozz ha furcsán viselkedik...

és nem egy nagymama mondja ezt, én is 16 éves vok, és lány.!

én a helyedben itt kezdenék el gondolkodni...

2012. márc. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!