Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Titkol, esetleg rejteget...

Titkol, esetleg rejteget valamit előlem a lányom?

Figyelt kérdés

16 éves a lányom és feltűnően sokat eszik, miközbe nemhízik tőle.. sőt az utobi időben talán fogyott is, nem tudom a súlyát megmondani, mert nekemsem árulja el. De sokszor naponta többször méregeti magát a mérlegen. Ritkán ezsik velünk, hiába szeretnék együtt vacsorázni... Ha mégis velünk vacsizik, többet eszik, mint az apja! Van hogy kisebb nagyobb időkre eltűnik, aztán megjelenik mintha mise történt volna... És valamit még kihagytam:bár rendszeresen jár sportolni, otthon is naponta edz 1-2 órákat. (Fiú tesói miatt vannak edzőgépek itthon..)

Szóval szerintetek aggódnom kéne, vagy ez egy teljesen normális, kamasz fogyizás/karbantartás akar lenni?


2012. febr. 22. 10:41
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
Hogy van azóta a lányod?
2012. máj. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Egész jól, bár júniusig bent fog maradni.. köszi a kérdésed, lesz családterápia is hamarosan..
2012. máj. 3. 09:12
 43/54 anonim ***** válasza:

Szia, Kedves kérdező!


Nagyon meghatott ez a történet, és már ugye augusztus van.Mi van a lányoddal? Újra egészséges? Normális súlya van? Reélem minden rendben veletek.:)

2012. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

nekem is mostanában jutottál eszembe, mi van Veletek?

Sikeres volt a terápia?

2012. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Na már most december van, de azért válaszolok. Nagyon jól van a lányom, ismét minden a régi jól megszokott módon megy. Nem kell orvoshoz járni, még kontrollra sem. Köszönöm hogy velem voltatok mindig, igazán sokat segített, hogy jobban tudjam kezelni a helyzetet. Sok mindent megbeszélünk, sportolni még mindig jár, de már nem annyira sokat, ma reggel pedig egy hatalmas pizza szeletet is megevett, és ugye legtöbbször (nem mindig) együtt eszünk, és vacsi után kialakult egy rendszer, miszerint evés után rögtön filmet nézünk (így elkerülhető az esetleges hányás). Persze ezzel nem egy idilli családi képet akarok mutatni ahol minden rendben van, mert nem. Csak a hozzá állásunk változott a dolgokhoz. Bízom a lányomban és ezt tudja is.. Ha mond valamit elhiszem neki, így ha nem mond igazat, lelki ismeret furdalása van és bevallja, mivel érzékeny típus néha el is sírja magát.. Olykor vannak konfliktusaink, ha bulizni akar menni, de végül elengedem, mert legalább boldog..


Még egy általános iskolai barátnőjével kezdték, mivel az a lány modell akart lenni csak kövérnek érezte magát.. De ballagás után külön váltak útjaik és az én kislányom benne maradt ebben az egészben, a barátnője viszont nem.. Tehát igazad volt kedves angyalka, ezt sokszor együtt csinálják a lányok.


De a lényeg, hogy már jól van, nem depressziós 53kiló.

2012. dec. 20. 11:33
 46/54 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, hogy minden rendben van! Sok erőt, egészséget kívánok! Boldog karácsonyt!
2012. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
A történetedet elteszem magamban karácsonyra. Örülök, hogy jól vagytok. Csak így tovább. Erőt és kitartást neked, nektek. Áldott karácsonyt.
2012. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Le a kalappal a kitartásod és az erőd előtt és főleg gratulálok a lányodnak, hogy túljutott egy ilyen krízisen. A vacsi utáni mozizás tök jó ötlet, nagyon ügyesek vagytok, hogy sok közös programot csináltok és nem kényszerből, hanem mert jól is esik.

Ismeretlenül is sok puszi :)

2012. dec. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

A kérdést én tettem fel, de azóta letöröltem. Azt hittem végleg vége. De az igazii kemény része most jött. Miután új munkahelyem lett, sokat voltam távol otthonról. És tudom, hogy hibás vagyok, hogy nem vettem észre, de a lányom visszaesett. 36kilóra fogyott. 2hónapig volt kórházban és szondázni is kellett. Jelenleg folyamatosan súlykontrollra járunk..

Úgy érzem, hogy kudarcot vallottam, mint anya.

2014. febr. 4. 13:48
 50/54 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Először is ne hibáztasd Magad!!! Te mindent megtettél, hogy megóvd a lányodat az evési zavaroktól!!! NEM VAGY SZ*R ANYA!!! Sőt!!! Ha annak idején az én anyám így állt volna hozzám, a két kezem összetettem volna!

Sajnos az anorexia/bulímia tipikusan az a dolog, amit nagyon nehéz felismerni és nehéz távol tartani tőle a lányokat! Te nem vagy hibás!!!!!!

Továbbra is állj a lányod mellé, de ne okold Magad!


28N

2014. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!