Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 éves fiúgyerek önkifejező...

16 éves fiúgyerek önkifejező megnyilvánulásai. Mire utalnak ezek a neveltetéséből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Már általános iskolában is elkezdődött nála ez, most kezd egyre jobban előjönni, ami....megmondom kicsit zavar, talán azért, mert én nem ilyen vagyok.

Párom gyerekéről van szó, a párom sem ilyen, de a gyerkőce...divatjelleggel fejtetőn a napszemüveg, még a szobában is, de valami borzalmasan néz ki a szemüveg is, mint ami egy sci-fi filmből került elő, meg a tetoválásokhoz is elkezdett vonzódni, firkálja össze magát, nem tudom hogy működik ez, meg mikkel.

Honnan látta ezt, vagy mitől ilyen ő, amikor az anyja egyáltalán nem.

Annyit tudok, látok, hogy a nagyszülők kényeztették el nagyon a gyereket, sosem szóltak rá semmiért, és bármit csinált, dicséretet kapott, annyira körülrajongták mindig, mint valami világsztárt. Most meg persze nagyon rosszul teljesít a középiskolában, és nem érti a gyerek, miért, kollégiumból jár be. De a nagyszülei sem ilyenek, ők is inkább szerény, hétköznapibb módon öltözködnek, viselkednek.

Ha megyünk valahova, látom, hogy sok embernek ez nagyon nem tetszik, és kissé aggódok, nehogy baj legyen akkor, amikor nincs ott vele valamilyen ismerőse.

Én nem akarok szólni neki, az anyjának már mondtam, de semmi változás.



2014. jún. 9. 07:29
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:

Igen, sokmindenben tévedtem, de ezért is kérdeztem ezt, próbálok csak hozzáértő embereket felkeresni, mert nagyon érdekel, mitől válik valaki olyanná, amilyen lesz.

Szétnézve a világban egyre jobban különböző embereket látunk, persze hogy egy gyerkőc nem mehet az utcán csukott szemmel.

Csak a polgárpukkasztóan kirívó külsőségekre gondolok, nem arra, amik a hétköznapokban is előfordulnak, sokan biztos erre gondoltak, a kérdésem miatt.

Mert tudom jól, hogyan ítélik meg az embert, ha első ránézésre látszik rajta, hogy rettenetesen öntelt, beképzelt, téves értékrenddel rendelkezik.

De talán olyan dolog ez, ha valaki túl jól nevelnek, manapság már csak a hibákra fog figyelni. :(

És ezt már jópár híres író megírta a műveiben is, milyenné válhat egy olyan ember, lásd, Raszkolnyikov.

2014. jún. 13. 07:13
 32/34 anonim ***** válasza:
100%

Veled az az alapvető proléma, hogy valakit a külseje alapján ítélsz meg, mielőtt ismernéd, mert ha van már 1-2 tetoválása, akkor az szerinted "beképzelt bunkó barom". Képzeld, ismerek extra lágyszívű, kedves, szerény, segítőkész heavy metalos motoros fickót, a fiúm egyik legjobb haverja. Mindenben lehet rá számítani, és nem rendelkezik egy olyan tulajdonsággal sem, amit Te leírtál.

Neked nincsen tetoválásod, viszont válaszaid alapján nagyon is kötekedőnek és beképzeltnek tűnsz. Na, akkor hol a logika?

2014. jún. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
75%

"olyan helyen dolgozom, ahol a vezetőségnél látom, hogy állnak az "ilyen" emberekhez"

Jézusom, 16 éves... Miért kéne a te munkahelyedhez alkalazkodni??? Persze hogy munkahelyen nem tolerálják a "suttyókat", de ő nem munkakereső felnőtt. Ráadásul most komolyan az a problémád hogy napszemüveg van rajta, meg érdeklik a tetkók? Tini, ennyi az egész! Nem is értem ilyen dolgokon minek fennakadni, másrészt majd kinövi az ilyen kis diliket. Hagyd már békén...

2014. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Ja és kiegészítés: ne dobálózz "híres írókkal", már eljátszottad az esélyt hogy értelmesnek tűnj. Egyrészt arrogánsan és minősíthetetlen stílusban hordasz le mindenkit aki nem ért egyet veled. Másrészt helyesen írni se tudsz (avval, stb)

Lehet hogy frusztrál hogy mindenki magasról tesz a véleményedre, még a gyerek anyja-apja is, de attól még hiába kapálózol, nem lesz mindenki barom és sznob és a többi :)

2014. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!