Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 éves fiúgyerek önkifejező...

16 éves fiúgyerek önkifejező megnyilvánulásai. Mire utalnak ezek a neveltetéséből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Már általános iskolában is elkezdődött nála ez, most kezd egyre jobban előjönni, ami....megmondom kicsit zavar, talán azért, mert én nem ilyen vagyok.

Párom gyerekéről van szó, a párom sem ilyen, de a gyerkőce...divatjelleggel fejtetőn a napszemüveg, még a szobában is, de valami borzalmasan néz ki a szemüveg is, mint ami egy sci-fi filmből került elő, meg a tetoválásokhoz is elkezdett vonzódni, firkálja össze magát, nem tudom hogy működik ez, meg mikkel.

Honnan látta ezt, vagy mitől ilyen ő, amikor az anyja egyáltalán nem.

Annyit tudok, látok, hogy a nagyszülők kényeztették el nagyon a gyereket, sosem szóltak rá semmiért, és bármit csinált, dicséretet kapott, annyira körülrajongták mindig, mint valami világsztárt. Most meg persze nagyon rosszul teljesít a középiskolában, és nem érti a gyerek, miért, kollégiumból jár be. De a nagyszülei sem ilyenek, ők is inkább szerény, hétköznapibb módon öltözködnek, viselkednek.

Ha megyünk valahova, látom, hogy sok embernek ez nagyon nem tetszik, és kissé aggódok, nehogy baj legyen akkor, amikor nincs ott vele valamilyen ismerőse.

Én nem akarok szólni neki, az anyjának már mondtam, de semmi változás.



2014. jún. 9. 07:29
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
82%
"És amilyen pályára lesz állítva a gyerkőc" Ez a megfogalmazás is borzasztó. Te melyik században élsz?? Mennyi az IQ-d?
2014. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
98%
A 29 éves suhanc vagyok, a négyes ;) Azért írok választ a kategóriába, mert publikusan kérdeztél. Látom sikerült lefagyasztanom az agyadat, a Beatlest és a dauert példaként hoztam, nem konkrétan a te életed szolgáltatta az alapot. Azért örülnék, ha ezt a hozzászólásomat is lepontoznád, jelezve hogy mennyire különbözik a véleményünk az élet "fontos" dolgait tekintve.
2014. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
72%
Nahát,a gyerek kamasz lett! Most lehet szembesülni azokkal a dolgokkal, amikkel annak idején a szüleink is, csak napszemcsi helyett feketében jártunk és Depeche Mode-t hallgattunk, vagy tarajat növesztettünk, és természetesen mindent jobban tudtunk, mink a szüleink. Ha helyes értékrendet, bizalmat, támogatást kapott a gyerek kiskora óta, akkor nem hiszem, hogy nagy baj lenne. Ebben a korban teljesen természetes a különbözni akarás, ugyanakkor csoporthoz tartozás vágya. Ilyen idős korban klasszikus értelemben nevelni nem lehet, a tiltások sorozata pedig csak ront a helyzeten. Ha elkényeztették, túlzott önbizalommal rendelkezik, akkor esetleg majd a való életben kelleténél több pofon fogja érni, amikor rájön, nem minden működik úgy, ahogy ő szeretné. Ekkor kell mellette állni, és beszélgetni vele, nehogy a csalódások rossz irányba vigyék. Ezt a munkahelyi dolgot meg nem értem, elképzelhető, hogy az ő jellemére is hatással volt ez a felszínes, állandóan azt nézzük, mit gondolnak mások gondolkodás ?! A nagy részét majd kinövi, ahogy érik a jelleme.
2014. jún. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Annyiból van köze az én munkahelyemhez, hogy hasonló területen dolgozna ő is majd, ilyen iskolába van, lesz íratva.

Csak valószínű már késő, túl sokáig volt olyan környezetben, iskolákban, amik lehet, befolyásolták.

Végül is a nevelési elmélet oldalára lettem volna kíváncsi, milyen közeg, környezet, nevelés kell ahhoz, hogy valaki felvegye ezeket a jellemvonásokat.

Nyilván megbántok vele valakit egy ilyen fórumon, ha felvetem ezt a témát, mert sokan magukra veszik ezt, nekik is vannak olyan dolgok, amikkel nem tudnák magukat azonosítani, és a bicska nyílik ki a zsebükben ezek látványától, nekem is vannak ilyen dolgok.

A 29 éves is suhanc már nekem, nem vagyok egy mai emberke sajnos.

A Magyar emberek 90 százaléka pl a Konchita Wurst-tól lesz kiütéses, nekem pl vele nincs semmi bajom. Valahogy ezek a külsőségeket előtérbe helyező, a pénzügyi értékeket is képviseltető kifejeződések, amiket nehezebben emésztünk meg mindketten a párommal.

2014. jún. 9. 12:08
 15/34 anonim ***** válasza:
87%
Mi az a terület?
2014. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
73%

Fel nem fogom, hogy mi a bajod. Most őszintén, akkor baj, hogy neked személy szerint nem tetszik a gyerek napszemüvege? Szerintem el kellene menned valami szakemberhez, aki kiderítené az ilyen szintű beteges, mániákus viselkedésednek az eredetét.

Attól, hogy valaki kamaszként mit tanul, még nem biztos ám, hogy élete végéig azzal fog dolgozni. Elköltözhet, pályát módosíthat, kitanulhat valami tök mást is.

Másrészt NEM a te gyereked, szóval fölösleges eljátszanod a főnököt, aki most hirtelen átnevelné.

2014. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
82%
Könyörgöm, egy 16 éves kamaszgyerekről beszélünk, nem fog varázsütésre kis öltönyös üzletember lenni, nem lesz apa kicsi én-je, csak ha megérett rá. Egy ennyi idős gyereknek lételeme a lázadás. Ha arra gondolsz, hogy az értékrendjével van probléma, azaz pl az a menő és valaki, akinek jó autója, menő telója, márkás ruhája van, sajnos ez vagy otthonról hozott, vagy éppen nem hozott, hanem a haveroktól felvett értékrendből alakul ki. Ezt csak helyes iránymutatással, következetes neveléssel lehet korrigálni, pl hogy nem kapunk meg mindent azonnal, esetleg meg is kell dolgozni érte, stb. Hány bulizós, csajozós, slampos, hosszúhajú egyetemistából lesz később felelős cégvezető, orvos, mérnök, amikor itt az ideje
2014. jún. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%

Előző vagyok, még annyit, hogy ezt kérdezed:

"milyen közeg, környezet, nevelés kell ahhoz, hogy valaki felvegye ezeket a jellemvonásokat".

Először is kell egy saját jellem, ami kisgyermekkorban kialakul a nevelés (határok szabása, önértékelés erősítése, vagy éppen gátlása, dicséret, szidás, elvárások, szeretettség kifejezése) hatására.

Ezen kívül, otthon, iskola, barátok. Semmi különös, csak társas kapcsolataink. Ha ezt nem ismeritek, az elég gáz. Ha most akarjátok megnevelni, már késő, kialakult személyiséggel rendelkezik, amiben csak erősíteni, illetve gyengíteni lehet jellemvonásokat. Megváltoztatni nem lehet, csak motiválni, lehetőségeket adni, mutatni neki, dönteni úgyis ő fog.

2014. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
57%
Az ilyen jóindulatú mostoha anyuktol kíméljen a sors mindenkit...huu de ismerem ezt az ártatlan csak jot akarok a gyereknek hozzaallast, aztan meg a repülő legybe is belekot apuci uj asszonya..nalunk már tizenöt éve megy édes mostoha..na perszwe.huzd le magad!!!!!
2014. jún. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
63%

milyen karótnyelt vagy :)

nekem a 4 évesem is a fejére teszi a napszemüveget ha bejövünk a kertből. na jó, bevallom, nekem a munkahelyemen se fapi.. dolgoznak, mindenki büszke a gyerekére, nem pedig szégyenkezik miatta :P

remélem nem lesz nagyobb problémád az életben!

2014. jún. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!