Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 16 éves fiúgyerek önkifejező...

16 éves fiúgyerek önkifejező megnyilvánulásai. Mire utalnak ezek a neveltetéséből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Már általános iskolában is elkezdődött nála ez, most kezd egyre jobban előjönni, ami....megmondom kicsit zavar, talán azért, mert én nem ilyen vagyok.

Párom gyerekéről van szó, a párom sem ilyen, de a gyerkőce...divatjelleggel fejtetőn a napszemüveg, még a szobában is, de valami borzalmasan néz ki a szemüveg is, mint ami egy sci-fi filmből került elő, meg a tetoválásokhoz is elkezdett vonzódni, firkálja össze magát, nem tudom hogy működik ez, meg mikkel.

Honnan látta ezt, vagy mitől ilyen ő, amikor az anyja egyáltalán nem.

Annyit tudok, látok, hogy a nagyszülők kényeztették el nagyon a gyereket, sosem szóltak rá semmiért, és bármit csinált, dicséretet kapott, annyira körülrajongták mindig, mint valami világsztárt. Most meg persze nagyon rosszul teljesít a középiskolában, és nem érti a gyerek, miért, kollégiumból jár be. De a nagyszülei sem ilyenek, ők is inkább szerény, hétköznapibb módon öltözködnek, viselkednek.

Ha megyünk valahova, látom, hogy sok embernek ez nagyon nem tetszik, és kissé aggódok, nehogy baj legyen akkor, amikor nincs ott vele valamilyen ismerőse.

Én nem akarok szólni neki, az anyjának már mondtam, de semmi változás.



2014. jún. 9. 07:29
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

remek, beírt az összes idegbajos, összetetovált, agyatlan, baromi menő, sznob, kretén ide, akikre aztán nem lettem volna kíváncsi. Úgy látszik a családi kapcsolatok részt kinőtték...

Aki nem érti a kérdést, minek ír ide?

Senkinek se tartanak a fejéhez revolvert.

Jellemzően még a kérdést se olvassák el, csak hányják ide a hülyeségeket.

Tiszteletem a pár kivételnek, akik valóban értelmes válaszokat írtak.

Nem, nem kis öltönyös gyereket akarok belőle csinálni, de azt sem akarom, hogy ilyen agyatlan ökrök kölkei között legyen, akiknek a külsőségek, meg a menő dolgok, a sznobéria a fontos, mert ők csóró környezetből származnak, és a szerencsétlen gyerekükre erőltetik rá a saját bénaságukat, mert az olyan jópofa, és ettől érzik különbnek magukat.

2014. jún. 9. 15:41
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

A Suhanc vagyok, négyes :D

"remek, beírt az összes idegbajos, összetetovált, agyatlan, baromi menő, sznob, kretén ide, akikre aztán nem lettem volna kíváncsi." - Megmutatkozik az elit származásod kőkeményen. :D

"Aki nem érti a kérdést, minek ír ide?" - Publikus fórum, publikus válaszokkal (te minek írtál ide?)


"Jellemzően még a kérdést se olvassák el, csak hányják ide a hülyeségeket." - Akkor mire válaszolnak? minden válasz kapcsolódott a kérdésedhez, idióta. Csak nem tetszettek neked, mert senki nem ad neked igazat. (Még a gyerek anyja és apja is leszarja amit mondasz)

"Tiszteletem a pár kivételnek, akik valóban értelmes válaszokat írtak." - Örülök, hogy megtiszteled azokat, akik a seggedet nyalják

"Nem, nem kis öltönyös gyereket akarok belőle csinálni, de azt sem akarom, hogy ilyen agyatlan ökrök kölkei között legyen," - ELIT :D

"akiknek a külsőségek, meg a menő dolgok, a sznobéria a fontos, mert ők csóró környezetből származnak, és a szerencsétlen gyerekükre erőltetik rá a saját bénaságukat, mert az olyan jópofa, és ettől érzik különbnek magukat." - Ha ilyen rohadt sokat keresel, miért itt tárgyalod a magánéletedet a prosztó származásúak között? Van pszichológus, alkalmanként 20 rugóért, vidd oda a gyereket. Ja és PONTOZZ LE, mert az előző válaszomat is elfelejtetted lehúzni :D

2014. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
97%
Kedves Kérdező! Azt hiszem, az utolsó hozzászólásoddal mindent elmondtál magadról, ez mindent elárul, a szegénységi bizonyítványt kiállítottad magadról. Szegény gyerek. Ha kiteszel ide egy kérdést, nem biztos, hogy azt fogod olvasni, amit hallani akarsz, ahhoz elég megkérdezni a "hasonló társadalmi közegből" származó barcsinőidet, majd ők helyeselnek neked. Hogy az mennyire lesz hasznos, az más kérdés. Hogy is mondják, ha megharagszol a kritikusra, akkor lehet, hogy igaza van. Nem a gyerekkel van itt a probléma,ő egy teljesen átlagos tini, hanem mostohaanyuval.
2014. jún. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező én értem a kérdésed lényegét. Az zavar ugye hogy a fiad nem ugy viselkedik ahogy illene azaz nem uriember hanem bunkó buta ember modjára. Igen sajnos a világ megválltozot és a fiatalok meg az emberek nagyképüsködnek. Én is elitélem az olyan viselkedéseket hogy a napszemüveg nem a fejbe a hajra biggyesztve való. Az napszemüveg azért találták ki hogy a nap ellen védjen.Ja most az a menü a fejükbe biggyesztik és gondolják ök a sztár. A tetoválás se szép a börön igazad van.
2014. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Hm, érdekes, hogy meglepődnek emberek akkor, ha visszaszólnak nekik a hülyézésre, sértegetésre. Meglepő mi?

Lehet, a szabályzatban nem ez van benne, de valahogy nem bírom a retardált embereket, akik csak provokálni járnak ide, meg kötözködni.

Mivel én egy értelmes kérdést tettem fel, és nem kaptam rá értelmes válaszokat, nem valószínű, hogy birka módjára tűrni fogom mindenféle senkiházitól a sértegetést.

Volt, aki adott, nekik köszönöm külön.

Amúgy nem tudom, ki, és hol olvasta, hogy én nő vagyok? :-)

Egy ereje teljében levő pasas vagyok, akit érzékenyen érintenek a primitív, gyáva emberek, mint itt a kis kedves 29 éves kis cukibogár is.

Kíváncsi lennék, szemtől szemben is ekkora szája lenne-e...nem hinném, ő meg avval állítja ki a szegénységi bizonyítványát, hogy egy gyáva valaki, aki csak itt meri játszani a nagylegényt. És provokálja a kérdezőket, bár lehet, belegázoltam a kis érzékeny lelkébe.

2014. jún. 9. 20:37
 26/34 anonim ***** válasza:
90%
Kezdődik a nyári szünet, megjelennek a hülye trollok.
2014. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim válasza:
46%

A manapsàg tinédzser gyerkőcök a másoknak való megfelelés céljából követik a divatot, hasonlítani szeretnének 1-1 hírességre, stb.

A mai ifjúság már csak ilyen :-) tudom, hisz ez a szakterületem.

A te esetedben semmi köze a normákhoz, értékekhez, neveléshez, hiszen, mint minden serdülő, önmaga helyét keresi a világban.

Az, meg hogy melyik utcán szembejövő emberke tetszését nem nyeri el az öltözködése... hát, azzal miért kell foglalkozni? Elsősorban önmagának kell megfelelnie, nem a szembejövő idegennek. :-)

2014. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
86%
Érdekes, hogy elítéled azokat, akik túl sokat adnak a külsőségekre, ugyanakkor a kérdésed azzal kezded, hogy téged mennyire zavar egy napszemüveg egy gyerek fején.
2014. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
16%
Nem értem, miért nem értik meg a kérdezőt. Ilyen korban nagyon sok, az egész életre kiható hülyeséget lehet elkövetni. (Tetoválás, fültágítás) Sajnos ebben az életkorban teljesen média irányítottak, és egymástól is átveszik amit nem kellene.
2014. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Ez kamasz dolog. Lány vagyok. Sosem akartam tetoválást. De egyszer én is festettem violinkulcsot golyóstollal a kézfejemre, mert azon a napon úgy éreztem, hogy az kifejezi az én személyiségemet. 14 éves voltam. Este lemostam, azóta sem csináltam ilyet, de akkor jól esett. Nem hinném, hogy a kamaszkori szokásaiból/személyiségéből meg tudnád állapítani, hogy milyen felnőtt lesz belőle.
2014. jún. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!