Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek problémásabb a gyereke...

Akinek problémásabb a gyereke az hogy oldja meg a nyaralást?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Holnap megyek a lányommal ketten és a terhes nővéremmel nyaralni.

A problémám az hogy izgulok mert elég hisztis és iszonyat akaratos a lányom 26-hó.

Túlmozgó szinte egy percre sem ül le.

Pl azt sem tudom hogy hogyan fogunk ott elmenni ebédelni mivel ő ki nem várja a sort és ráadásul az asztalhoz sem ül le enni.

Nem érdekli az étel mert rossz evő így nagyon kevés mindent eszik meg.

Szóval foggalmam sincs hogy lesz

A másik hogy most jött meg a menzeszem és ugye magammal kell vinnem a gyereket a wc re mert nem hagyhatom a twsómra mert képes elszaladni ő meg ugye terhesen nem tud úgy utána szaladni.

Viszont ugye türelmetlen így foggalmam nincsen hogyan fogom elvégezni a dolgom hogy ne legyen belőle nagyon nagy hiszti.

Ti hogyan oldanátok meg ?

Kicsit tanácstalan vagyok mert eddig ugye ha voltunk ilyen helyen akkor az Apja velünk volt és segített de most nem tud jönni ezért csak magamra számíthatok úgymond.

Ilyenkor olyan rossz hogy ilyen kis hiperaktív a lányom.

Meg mindig azt kell csinálni amit ő akar mert ha nem akkor iszonyat hisztibe kezd és hempereg a Földön.



#strand #hiszti #túlmozgó
2015. júl. 19. 13:07
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Ja a másik meg az hogy tudom mi az hogy SNI nem kell bemutatni.

Az én lányom is figyelemzavaros

Ezért mondtam hogy gyanítom hogy hiperaktív is.

Szóba ne nekem próbálj okoskodni

2015. júl. 19. 15:28
 12/46 anonim ***** válasza:
78%

Pancsi 25!

Sosem válaszolok privát üzenetre. Köszönöm a velemenyed: van gyerekem, nem vagyok szuper anya és nem is könnyű eset a gyermek, ellenben nevelve van.

Kérdező!

1, Az öntörvényű gyereket is neveli a szülő. Vagy akkor nem jelent az se problémát, ha az on törvény szabopistike majd leonti csak úgy jókedvében a gyerekeket mondjuk egy pohár jeges colaval, csak mert öntörvényű?

2, Miután nem a pusztába készülsz, hanem emberek közé, illik tekintettel lenni a másikra. Ja persze, neked ez ismeretlen fogalom lehet, biztosan te is öntörvényű gyerek voltál.

Nem javasoltam semmi olyat, hogy üsd agyon, sőt, egyáltalán nem írtam olyat, hogy kezét kellene emelni rá. A nevelés nem verés, bár ezek szerint neked fogalmad nincs róla hogy mi.

Kapaszkodj meg: egyedülálló szülő is képes gyereket nevelni.

2015. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Mit jelent neked a nevelés szó?

Igen is nevelem.

Nincs ráhagyva semmi olyan amit nemszabad.

Nem én nem voltam öntörvényű gyerek.

Semmi olyan rosszat nem szokott csinálni csak hisztizni.

Ez akkor neveletlenség mert hisztis?

Vagy mert nem ül asztalhoz enni?

Örülök hogy egyeltalán eszik valamit.

2015. júl. 19. 15:31
 14/46 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más. Van akinek egy is sok, van aki néggyel is elbír, mert nyugodtabb temperamentumúak a gyerekei. Ebben a korban még alakítható, de éppen most van dackorszakban. Viszont hamarosan ovis lesz, ott is le kell majd ülni az asztalhoz, tehát vannak dolgok, amihez hozzá kell szoktatni őt. Idegen helyen nem viselkedünk úgy, mint otthon. Elérkezett az elbeszélgetések ideje, tehát szépen mondhatod neked a dolgokat. Lehet, hogy sokszor tiltasz, azért is ilyen. Kössél vele kompromisszumot. Több játék, ha szépen leül és eszik, nem hisztizik, hanem mondókáztok, énekel.. Bár a kérdésed nem erre vonatkozott, valamit muszáj tenned, mert a megoldás csak itt van. Enélkül én sem tudom, hogy lehetne. Az én gyerekemet megkérem, hogy forduljon háttal nekem a wc-ben, ha éppen kínos, amit látna. Vagy megkérem, menjen a szobába, hogy ott vagyok-e. :-) Tudja, hogy viccelek és nevetve elmegy :-), aztán visszajön. Humorral sok mindent meg lehet oldani. Késztesd gondolkodásra, mi lenne, ha te is sikítanál, kérdezd meg tőle? Ha ráhagyod, azt hiszi, hogy nem is olyan nagy gond ez. Pedig ez tényleg nem jó senkinek. Játszótéren sikoltozhat majd, de az étteremben nem. Adj neki feladatot, amit szeret csinálni. Vidd sokat játszóházba, ha tudod, ugrálóvár, trambulin. A mozgás a legjobb "terápia" egy ekkora gyereknek. Vedd figyelembe jobban az igényeit, akkor jobban kezelhető is lesz.
2015. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ra hagyva semmi amit nem szabad. Tehát ezek szerint a sort nem kívánni, nem asztalnál ülve enni, elszaladni és hisztizve a földön hemperegni azt szabad. Oké. Nincs több kérdés. Jó szórakozást a nyaralashoz. Mellesleg merre mentek? Csak hogy még véletlenül se fussunk össze
2015. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Hű kedves utolsó nagyon jópofa vagy 👎

Nagyon csúnyát tudnék most írni.

Hát remélem engem meg az ilyen gerinctelen emberek kerülnek el nagy ívben.

Ha Ennyire a nevelésen jár az eszed kár hogy anyuci nem tanított téged jómodorra 😁

De hát ez van

Biztos nehéz eset voltál és nem tudott megnevelni

Nagyon szomorú

2015. júl. 19. 15:39
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
14-es vagyok. Most olvasom, hogy figyelemzavaros a kislány. Ezt orvos állapította meg? Mert ha igen, akkor utána kellene nézni, mi az, ami segíthet. Léteznek az ún. okosító tornák, amik tudnának segíteni. De egy átlagos játszóház is megtenné a magáét, vagy az otthoni kanapé feláldozása. Megfelelő ingerekre is szüksége van. A sorban állás még egy átlagos kisgyereknek is unalmas, fárasztó. Ha a kislány kapna elég külső ingert máskor, akkor nem lenne annyira nyugtalan.
2015. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

14-es neked köszönöm a normális választ.

Sajnos még nem nagyon beszél így nehezebben tudok vele szót érteni

Illetve sokszor nem figyel mert irtam hogy figyelemzavaros.

Sokszor nem érdekli amit mondok neki.

Mert ugye nem figyel.

Alapjába véve nem rossz gyerek csak hisztis.

Vannak nehezebb illetve könnyebb napok

Igen ez kőkemény dac korszak.

Mi sajnos nagyon beleestünk

2015. júl. 19. 15:43
 19/46 A kérdező kommentje:
14-es a védőnővel gyanítjuk hogy figyelemzavar illetve hogy ADHD
2015. júl. 19. 15:45
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha terhesség, szülés rendben volt, akkor szerintem egyszerűen csak dackorszakban van és több odafigyelést igényelne. Próbáld ki azt, amiket írtam. Beszélj hozzá sokat, mondókázzatok és mozogj vele sokat, amennyit csak akar és bír. Ha nem is beszél, érti már, amit mondanak neki, ha az ő szintjén mondják.
2015. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!