Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek problémásabb a gyereke...

Akinek problémásabb a gyereke az hogy oldja meg a nyaralást?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Holnap megyek a lányommal ketten és a terhes nővéremmel nyaralni.

A problémám az hogy izgulok mert elég hisztis és iszonyat akaratos a lányom 26-hó.

Túlmozgó szinte egy percre sem ül le.

Pl azt sem tudom hogy hogyan fogunk ott elmenni ebédelni mivel ő ki nem várja a sort és ráadásul az asztalhoz sem ül le enni.

Nem érdekli az étel mert rossz evő így nagyon kevés mindent eszik meg.

Szóval foggalmam sincs hogy lesz

A másik hogy most jött meg a menzeszem és ugye magammal kell vinnem a gyereket a wc re mert nem hagyhatom a twsómra mert képes elszaladni ő meg ugye terhesen nem tud úgy utána szaladni.

Viszont ugye türelmetlen így foggalmam nincsen hogyan fogom elvégezni a dolgom hogy ne legyen belőle nagyon nagy hiszti.

Ti hogyan oldanátok meg ?

Kicsit tanácstalan vagyok mert eddig ugye ha voltunk ilyen helyen akkor az Apja velünk volt és segített de most nem tud jönni ezért csak magamra számíthatok úgymond.

Ilyenkor olyan rossz hogy ilyen kis hiperaktív a lányom.

Meg mindig azt kell csinálni amit ő akar mert ha nem akkor iszonyat hisztibe kezd és hempereg a Földön.



#strand #hiszti #túlmozgó
2015. júl. 19. 13:07
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Igen sokat énekelek neki meg beszélek hozzá.

Most sokat hintáztatom mert azt mondják az beindítja a szülést.

Hát nehéz szülés volt ,lett a kis buksiján egy kis vérömleny

Felszívódott neki de nem rendesen.

Illetve azt kérdezném még tőled 14-es hogy Szerinted kialakulhat figyelemzavar a tv-től??

Csak mert rá van kattanva pici kora óta és csak oda figyel.

Próbálom neki csökkenteni Mostmár csak alig alig kapcsolom be neki és javult is a figyelme.

Amúgy sokat olvasok neki ,igaz letojja de szerintem fél füllel halgatja 😊

2015. júl. 19. 15:59
 22/46 A kérdező kommentje:

Beindítja a beszédet

Nem a szülést 😊😁

Bocsi átírta a telefonom 😁

2015. júl. 19. 16:00
 23/46 anonim ***** válasza:
53%
Én is csak egy anya vagyok. Ha valami probléma van a kislányoddal ilyen téren, akkor azt okozhatta a nehéz szülés, még sérülése is lett belőle. A tv nem jó, nem rég olvastam, maximum fél óra egy nap. A fantáziájának sem tesz jót, a szemének sem, lehetne sorolni. Azt sem mindegy, hogy mit néz, de megint csak az jön le nekem, hogy nem foglalkoztok vele eleget. Több inger kellene neki. A tv-zés nyugtat, kikapcsol, lefoglal minket is, náluk ugyanígy van. A hintázás tényleg jó, az idegrendszernek is, de csak addig, ameddig neki is öröm. Azt nézd, mit szeret ő csinálni, mert azzal teszel a legjobbat neki. Szeret pörögni? Pörgesd. Forgószéken, kézen fogva. A homlokával kapcsolatban mondott az orvos valamit? Vidd el játszóházba, szabadtéri gyerekprogramokra, rengeteg van most, legyél kicsit lazább vele, mert a dackorszakot csak így lehet elviselni. Öleld meg szorosan néha, ha nagyon kivan. Te fogod látni, minek örül, minek nem.
2015. júl. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
A foglakozást úgy értem, hogy a mozgásra sokkal nagyobb hangsúlyt kellene fektetni. Ha énekelni akar, akkor énekelni, de ha izeg-mozog, akkor mozogni.
2015. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Sokat foglalkozunk vele!

Szoktam énekelni neki sokat.

Hintázunk,csúszdázunk,kint fürcsizik,bujocskázunk,

Szóval sokat mókázunk.

A tv akkor megy mikor nekem is dolgom van a háztartást is vezetni kell.

Olyankor lefoglalja a tv.

Vagy van mikor mellettem játszik.

Szoktunk rajzolni is.

Szóval sokmindent.

Azt az egyet nem lehet mondani hogy nem foglalkozom vele mert az nem igaz.

2015. júl. 19. 17:49
 26/46 A kérdező kommentje:
Ja és rengeteget sétálunk a faluban .😊
2015. júl. 19. 17:50
 27/46 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom nem egy volt soha egy nagy evő. Bár nem is egy aktív gyerek,az étkezés Sosem kötötte le.Első pár napos nyaraláskor 14 hónapos volt.A párommal és a csimotával lementünk enni. Már az etetőszékben sírógörcsöt kapott,így kivittük onnan és felváltva ettünk. Ezt a várandós tesóddal hogyan oldod megy, nem tudom. Esetleg csomagoltasd be az ételt,ha nem sikerül együtt emberek. A másodiknál 26 hónapos volt. Rájöttem,ha nem kap tízórait vagy uzsit akkor jobban eszik a főétkezésekkor és legalább 10-15 percet is tud ülni.Igaz néha feláll,de nem megy messzire. A mostani nyaralásnál 36 hónapos volt, már kezelhetőbb volt a helyzet.Az étkezőbe elszeparált helyet választottunk és olyan időbe mentünk le,amikor már kevesebben voltak. Svédasztalos étkezés volt,így olyal válaszkottunk amit szeret,és otthon nem gyakran van. De majd meglátod.Alkalom szüli a megoldást. Még kár ezen idegeskedni előre. Lehet hogy nem lesz semmi gond. Az hogy lesz jelenet az benne van a pakloba. Van olyan kicsi akinek nem lehet a figyelmét elterelni.Akkor kiviszed onnan. De hogy más mit gondol rólatok,azzal ne törődj. Olyan nincs,hogy mindenkinek megfeleljetek.Jó nyaralást!
2015. júl. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Nem szabad tv-t nézetni vele! Ez az egyik!

A másik! Az enyém is hisztis volt 2 évig! Türelem ésnem magas elvárás.Igen,egy enyi idős nem fogja kivárni a sorátésigen,ha nem ugy van valami,ahogy ő azt elképzelte világvége van.


Sok türelem,mert ha felidegesited magad, jobban rákezd. Szépen nyugodtan beszélj vele olyankor. Sose parancsolj,mindig kérj! Légyszives ülj le oda,mindjárt hozom az ebédet! Stb. Ha nem, ne bosszantson, ennél többet nem tehetsz! Nevtant még nem ajánlom, kicsi még! De mondjuk neurologiára elviheted.


Az ovoda ugyis fogja ajánlani a nevelési tanácsadót! Addig meg kitartás :) Nézd meg a neten a hiperaktiv gyerekeket hogyan kell kezelni, milyen feladatokat kell velük csinálni és mi az amit egyáltalán nem szabad! Mert tulpörög. Nem biztos, hogy figyelemzavaros is.


Mindenesetre igen menjetek és érezzéte jol magatokat. Ne hagyd, hogy elvegye a kedved a nyaralástól! :) Vegyél be egy leszarom tablettát :)

2015. júl. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
75%

Most beleolvastam a hozzászolásokba!


Egy öntörvényű, nagyon akaratos gyereket másfél éves korától 3 és fél éves koráig, hiába neveltem szép szóval szeretettel. Akkor is azt csinálta amit akart! A veszélyes dolgokat nem, ez kimaradt neki, mert alapjában véve jó és szót fogadó gyerek volt már akkor is. De amint belecseppent ebbe a hiszti korszakba, sokszor azt hittem dunának megyek. Pedig türelmes ember vagyok!


Aztán elmult a hiszti korszak és látszik, hogy jól nevelt gyerekem van :D viszont hiperaktiv! Ugyanakkor nem figyelemzavaros! Okos intelligens és 4 és fél évesen a nevtanba megcsinálta az iskola érettségi tesztet. Imásja mindenki! DE! Ha valami nem ugy van, ahogy ő azt elképzelte, világvége van! Ha nem tud a buszon a kedvenc helyére ülni, világvége van! Olyankor nyugodtan elmondom neki, hogy most máshova ülünk, vagy szeretnél gyalog menni? Ennyi! És abbahagyja. Ez nem nevelés kérdése. A nagy tudás éhség, amivel ezek a gyerekek megvannak áldva, a mindent tudni akar, ezzel szemben még az idegrendszere nincs ugy kifejlődve, hogy fel is dolgozza. Gyorsabban jár az agya, minthogy el tudná mondani.


A sok rajzolás, megteszi hatását. Kirajzol magábol mindent. Ő nem verekszik. Előbb sirva fakad, minthogy vissza adná ha bántja valaki. Érzékeny is a kis lelke. Nem könnyű eset. De több érzés van bennük, mint azokban, akiket szájba csapnak, vernek, akivel orditoznak! Ha dinokat vagy cápákat rajzol, tudom, hogy tele van agresszióval. Ez olyan, mint amikor kiirod magadbol a rosszat! Ő rajzol. Akinek a gyereke rajzol, az egy hatalmas áldás.


Kérdező, probáld meg vele a rajzolást! Nagyon jó terápia :)

2015. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
42%
Még valami! 15 hós korától egyedül maradtam vele! 3 havonta mentünk utazni hosszú hétvégékre. Minden alkalommal volt egy ügyeletes öreglány, aki beszólt, hogy miért hisztizik. Mondtam, mert 18 hós :D De csak az út első fél órájába csinálta, aztán végig aranyosan ügyesen :) 2:20 volt az út! Amikor leszálltunk, mindig mondták az utasok, hogy milyen jól viselte ezt a hosszú utat. Na hosszabbra nem indulnék el vele még! :D
2015. júl. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!