Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek problémásabb a gyereke...

Akinek problémásabb a gyereke az hogy oldja meg a nyaralást?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Holnap megyek a lányommal ketten és a terhes nővéremmel nyaralni.

A problémám az hogy izgulok mert elég hisztis és iszonyat akaratos a lányom 26-hó.

Túlmozgó szinte egy percre sem ül le.

Pl azt sem tudom hogy hogyan fogunk ott elmenni ebédelni mivel ő ki nem várja a sort és ráadásul az asztalhoz sem ül le enni.

Nem érdekli az étel mert rossz evő így nagyon kevés mindent eszik meg.

Szóval foggalmam sincs hogy lesz

A másik hogy most jött meg a menzeszem és ugye magammal kell vinnem a gyereket a wc re mert nem hagyhatom a twsómra mert képes elszaladni ő meg ugye terhesen nem tud úgy utána szaladni.

Viszont ugye türelmetlen így foggalmam nincsen hogyan fogom elvégezni a dolgom hogy ne legyen belőle nagyon nagy hiszti.

Ti hogyan oldanátok meg ?

Kicsit tanácstalan vagyok mert eddig ugye ha voltunk ilyen helyen akkor az Apja velünk volt és segített de most nem tud jönni ezért csak magamra számíthatok úgymond.

Ilyenkor olyan rossz hogy ilyen kis hiperaktív a lányom.

Meg mindig azt kell csinálni amit ő akar mert ha nem akkor iszonyat hisztibe kezd és hempereg a Földön.



#strand #hiszti #túlmozgó
2015. júl. 19. 13:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én nem értem, miért pontoztak le. Nagyon jól leírtad, hogy milyen egy hiperaktív kisgyerekkel, mi segíthet, te mit tudtál tenni. Egy hiperaktív gyerek nem helytelen nevelés miatt lesz hangosabb, követelőzőbb, türelmetlenebb. Egy hiperaktív gyerek nem egyenlő egy agresszív gyerekkel, aki azonnal kötözködik más gyerekkel, megüti, meglöki a másik gyereket játszótéren, óvodában. A hiperaktivitás felnőttkorban bizonyos foglalkozásoknál még előnyt is jelent, csak szükség van egy odafigyelő szülőre, aki ezt jól tudja kezelni és helyes mederbe tereli a gyerek felfokozott aktivitását, érdeklődését. Én is kaptam már rengeteg dicsérő szót a gyerekemre, hogy milyen szépen ül felnőtt társaságban is, vagy a buszon végig, csak nem tudják, hogy előkészítettem a gyereket, kitombolhatja magát játszótéren, játszóházban, biciklivel, rollerrel, de akkor is gondoskodom a lefoglalásáról, ha olyan helyen, ahol nem ő van a középpontban. A hiszti, a hangoskodás egy dackorszakos gyereknél az egészség jelének is tekinthető, mert pont azt csinálja, ami a könyvekben meg van írva :-)
2015. júl. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

úgy írok ide hogy a kislányom 1 éves és nagyon mozgékony! öntörvényű is!


ettől függetlenül leültetem az asztalhoz és ott eszik bármennyire is hisztizik. első 2 nap nem volt hajlandó leülni az ebédhez mert ő játszani akar. Adtam volna a kaját a kezébe? és játsz közben. hát nem. közöltem vele ha nem jön az asztalhoz akkor ma nem ebédel. az uzsonnára már olyan éhes volt hogy biza leült az asztalhoz és megette. persze elmagyaráztam neki először hogy ha nem ül az asztalhoz nincs kaja és annak mi a következménye.

Mi az hogy csak úgy elfut? nem hagyhatod a testvéredre amíg tampont cserélsz? ilyen egyszerűen nincsen. 1 szer futna el. fogd meg vidd be a szobába és megmondod neki nincsen pancsolás. el kell magyarázni hogy ha nem fogad szót ( ehez ersze le kell szabályokat fektetni következetessen!) akkor az a következménye hogy nem pancsolhat. másnapra átfogja gondolni garantálom! de tudod ezt nem most ennyi idős korban kéne elkezdeni. EGY GYEREKET NEVELNI KELL!!!!

2015. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
31! Én sem értem :D Biztos van aki szájba csapkodja a gyerekét és pont telibe találtam :D
2015. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Ez azért szoktatás kérdése is. Nyilván a gyerekek nem szeretnek várni, de valamennyit kell. Olyan kaját adj neki, amivel elvan, szeret, ígérj jutalmat a szép evésért, ülésért. A wc-nél meg a tesód szépen megfogj a kis kezét és nem engedi el, akkor nem fog elszaladni. Most tényleg ennyire kell parázni a hiszti miatt? Ezt érzi ám a gyerek is, azért csinál veled azt amit akar. Néhányszor nem kell neki engedni, hadd ordítson, majd rájön, hogy nem ő a főnök. Ez persze csak akkor működik, ha tényleg nem ő a főnök...:)
2015. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy a kérdező gyereke is hiperaktív. Nem olvastam az összes kommentet és választ, de attól, hogy értetlen, akaratos, és mozgékony, még nem feltétlenül hiperaktív egy gyerek.
2015. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Egyet értek előzővel. Ismerősi, rokoni és saját tapasztalati gyanúm szerint az összes másfél-3 éves kor közötti gyermek hisztis és nem szeret egy helyben ülni. (Prsze akadnak vérmérsékleti különbségek.)
2015. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Na sziasztok 😊

Az én lányom inkább iszonyat akaratos.

Sajnos 1nappal előbb hazakellett jönni a kislánnyal mert nem volt hajlandó sem enni sem aludni.

Egyszerűen más környezetben nemtudott aludni,felsem feküdt az ágyra,babakocsiban kellett elaltatnom.

Muszáj voltam hazahozni mert szegénykém nem érezte jól magát.

Hát ez van.

Azt tanultam hogy addig nem viszem el több napra nyaralni míg nem beszél rendesen hogy megtudjuk beszélni a dolgokat mert így sajnos nagyon nehéz.

Egy darabig maradunk az egynapos programoknál.

A strandon annyiban nem volt gond hogy várakozs,viszont azzal igen hogy minden gyerektől elvette a labdáját és ha nem adták oda akkor hisztizett.Pedig neki is volt de hát mindig a másé a jobb.

Hát Ennyi.

2015. aug. 1. 09:03
 38/46 anonim ***** válasza:
Annyit segithetsz neki, hogy mondjuk nem csak strandra mész vele, hanem egy másik városba átutaztok. persze nem órákat. max 30 40 perces ut. Máshol van, igy megszokja az utazást és azt, hogy nem a megszokott környezetében van. Másik strandra is elviheted. Nyisd ki neki a világot :)
2015. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
60%
Én csak ahhoz tudnék hozzászólni, hogy igenis a legtöbb ember (köztük én sem) nem fogja tolerálni, hogy jajj szegény anya egyedül van a kislánnyal mondjuk egy étteremben. Én oda étkezni megyek és nem más gyerekének a hisztijét hallgatni. Tényleg nem támadásból, de hidd el egyik vendég sem kíváncsi a te lányod üvöltésére, rosszalkodására. Sem étteremben, sem moziban, sem sehol.
2015. aug. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Kedves utólsó

Akkor valószínű neked nem való gyerek.

Nagyon sok gyerek a dac korszakban elviselhetetlen.

Nem fog egy szülő sem bezárkózni csak azért mert te kényes vagy.

Nem én vagyok az egyedüli akinek nehéz a gyerekkel mert hisztisebb.

Látszik foggalmad nincs milyen ez,de mindegy is.

2015. aug. 6. 07:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!