Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 7 évest a hazudozásròl?

Figyelt kérdés
2 éve kezdte, de akkor még betudtam életkori sajátosságnak a füllentést, azt olvastam normalis jelenseg. Elmagyaraztam neli akkor is, hogy nem szabad, volt bunti is robbedik alkalommal. Most 7 eves, ertelmws lany, tudja mar hogy mit lehet mit nem, de meg most is sokazor elofordul. Normalis meg ebben a korban a hazidozas, mit lehet tenni ugy erzem semmi nem hat neki, en meg erre a dologra sajnos nagyon erzekeny vagyok, utalom mikor barki is hazudik. Legutobb olyan tortenetet kerekitett, hogy a hajam egnek allt, egyik hazugdagot pakolta a masikra, mikor mondtam hogy tudom nem ugy tortent akkor meg kitalalt egy masik verziot. Ugy felidegesitett, hogy kapott ket nagy pofont, sajnos mar nem tudtam mit csinalni, a szep szo nem hat, most buntiben van, nincs tv a heten, de tudom hogy ez sem fog hatni max par hetig. Mit lehet tenni ami hatasos is, bantani nem akarom de felodegesit vele nagyon. Az apja is egyebkent ilyen, minimalis felelossegvallalas helyett is inkabb kitalal valamit. Orokolhette, vagy meg mondig eletkori sajatossag? Egyebkent nincs vele gond, okos, ugyes, segit stb "csak" ez. Bocsi ha hosszu lett.
2015. júl. 30. 08:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%

A verést/pofont soha senki semmilyen körülmények között nem érdemli ki!


Az, hogy te nem tudod máshogy lereagálni a szituációt, és agresszíven reagálsz, azt ne arra fogd, hogy megérdemelte...

2015. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Elég beszűkült gondolkodásmódod van már ne is haragudj, ha egy lapon említed a Mikulás, Jézuska sztorit a hazudozással. És nem, nem szoktam hazudni neki hiába írod hogy ha én megtehetem akkor ő is. Soha nem hazudok neki és éppen ezért várom el fordítva is az őszinteséget. Az hogy most először kapott pofont, nem jelenti azt hogy folyamatosan verem a gyereket, ne ezen lovagoljatok már. És nyilván a férjemet se verem, rá már nyilván nem tudok hatni, de a gyereknél még el tudom érni hogy ne szokjon rá és ne váljon jellemhibává, mert az csak neki lesz rossz a későbbiekben.
2015. júl. 30. 10:42
 13/23 anonim ***** válasza:
18%
Szóval ugyanazért a dologért a férjedet nem pofozod meg, de a gyereket igen? Miért? Mert a gyereked kisebb és gyengébb? Mert ő nem üt vissza?
2015. júl. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
4-es neked köszönöm az értelmes választ aki a pofonnál van leragadva és csak ahhoz tud kommentelni menjen máshova észt osztani, különösebben nem vagyok kíváncsi rá és nem is vitának indítottam a posztot. Ha valaki tud érdemben hozzászólni és tanácsot adni, hogy hogyan szoktathatnám le a hazudozásról azt megköszönöm.
2015. júl. 30. 10:49
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Kérdező: mindenki hazudik, te is. Ilyet ne kamuzz, hogy nem. A gyerek meg látja ezt, csak te olyan buta vagy, hogy nem akarod elhinni, illetve a saját szemedben a gerendát sem veszed észre. Honnan tudod, hogy ő mit gondol a te füllentéseidről?


Tipikus szituáció:

Elmentek egy vendégségbe, megkínálnak valami pocsék süteménnyel. Te mit csinálsz? Megmondod őszintén, hogy sz...r? Vagy udvariasságból megeszed, és közlöd, hogy diétázol, ezért nem kérsz többet?


Minden nap így telik, hazudozunk reggeltől estig. Értelmes gyerek ezt 7 évesen is látja, sőt már korábban is, és gyakorolja, amivel nincs semmi baj. Legfeljebb még ügyetlen, és lebukik. Szerintem viszont rá kell hagyni sokszor, és nem faggatni meg büntetni, mert az sehová sem vezet. Ha valami baja van, akkor legyen őszinte, ez a fontos, nem az, hogy féljen a pofonoktól.

2015. júl. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, arra még mindig nem válaszoltál, hogy milyen konkrét helyzetekben és mit hazudik.
2015. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Velem a 12 éves gyerekem csinálja ezt. Már beleőrülök a sok hazugságba...mindig mindenkor őszinte voltam hozzá és őt is erre neveltük. Teljesen tehetetlen vagyok ...és ezt csak az tudja aki ezt nap mint nap átéli. Könnyű az észt osztani főleg olyannak akinek lehet hogy gyereke sincs. Kedves kérdező nagyon együtt érzek veled, de segíteni nem tudok.
2015. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne miben hazudik? Mert azért ezek lényeges dolgok. Az én esetemben nem piti dolgokról van szó...gondolom nálad sem.
2015. júl. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17-es vagyok. Én soha nem bántottam semmiféle hazugságáért, még rosszabb lett volna szerintem.
2015. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

[link]


33:10-től érdemes nézni, ha még nem láttátok.

A gyónás nagyon jó.

- Szoktál hazudni?

- Hát rá vagyok kényszerítve!


Most egy gyerek mit csináljon, ha akkor is megbüntetik, ha az igazat mondja el, és akkor is, ha hazudik? Nyilván hazudni fog, akkor azért van némi esélye, hogy megússza.

2015. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!