Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 7 évest a hazudozásròl?

Figyelt kérdés
2 éve kezdte, de akkor még betudtam életkori sajátosságnak a füllentést, azt olvastam normalis jelenseg. Elmagyaraztam neli akkor is, hogy nem szabad, volt bunti is robbedik alkalommal. Most 7 eves, ertelmws lany, tudja mar hogy mit lehet mit nem, de meg most is sokazor elofordul. Normalis meg ebben a korban a hazidozas, mit lehet tenni ugy erzem semmi nem hat neki, en meg erre a dologra sajnos nagyon erzekeny vagyok, utalom mikor barki is hazudik. Legutobb olyan tortenetet kerekitett, hogy a hajam egnek allt, egyik hazugdagot pakolta a masikra, mikor mondtam hogy tudom nem ugy tortent akkor meg kitalalt egy masik verziot. Ugy felidegesitett, hogy kapott ket nagy pofont, sajnos mar nem tudtam mit csinalni, a szep szo nem hat, most buntiben van, nincs tv a heten, de tudom hogy ez sem fog hatni max par hetig. Mit lehet tenni ami hatasos is, bantani nem akarom de felodegesit vele nagyon. Az apja is egyebkent ilyen, minimalis felelossegvallalas helyett is inkabb kitalal valamit. Orokolhette, vagy meg mondig eletkori sajatossag? Egyebkent nincs vele gond, okos, ugyes, segit stb "csak" ez. Bocsi ha hosszu lett.
2015. júl. 30. 08:10
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
A kérdezô sem cselekszik helyesen, de te,66%-os elmebeteg vagy az biztos....
2015. aug. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom 8 éves. Szétvált szülők vagyunk. Nálunk úgymond a mindkétszülőnek megfelelni akarás miatt hazudik..De a pszichológus azt mondta hatalamas képzelőereje van, ami nem baj. Akarom mondani ő nem akart becsapni, csak szebbé tenni az eseményeket. És persze azt sem szeretné ha őt dorgálnád meg olyan miatt amit nem követett el, nem érzi annyira felelősnek magát. Nálunk a miért sír Öcsi kérdésre mindig kibúvóként a nem én voltamot kapom. És tényleg nem mindig ő a hibás. De meg kell bízni benne és elhinni amit akar és este meseként egy nyugis pillanatban fülön csípni (képletesen) hátha elmondja miért is mondta. Én meséltetni szoktam. Kitalált névvel hasonló helyszínnel, magára ismerjen de nem őrólaszóló mese..és hatásszünet hol istartottam kérdésre segíti majd szőni a mesét és elő fog bukanni az amire kíváncsi vagy csak türelem. egyébként igaz h utánoz minket szóval ha kegyesen füllentesz, mond el miért tetted el kell mondani!!! kitartást mosolyt türelmet kívánok.
2015. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Igen orokolhette a tulajdonsagot es raadasul ha eszreveszi hogy az apja is hazudik es kulonosebb kovetkezmenye nincs akkor vegkeppen nehez befolyasolni.

A noverem fia mindig hazudos volt, ma 27 eves es szinte igaz szava nincs. Hazudik a kornyezeteben, a csaladban a munkahelyen es az sem erdekli hogy rajtakapjak es szembesitik a hazugsagaival. Nem tudok semmi biztatot mondani, szerintem szamithatsz ra hogy a jovoben sem lesz ez maskeppen.

2015. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!