Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek egy 2 éves hisztis...

Xomorqa kérdése:

Mit tegyek egy 2 éves hisztis gyerekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Kisfiam 2 éves lesz 24.én,és kezelhetetlen.Nem lehet vele kimenni mert ordít,hisztizik,a földre fekszik (bárhol és bármikor),a kezem nem akarja megfogni,de ha elengedem úgy fut mint akit kilőttek.Verekszik harap és sikoltozik,álladón hisztizik.Még nem beszél,sőt már szavakat se mond,csak mutogat.El vagyok keseredve mert más babák olyan arayosan mennek az anyukájuk melett,de ha én kimozdulok vele már a kapuban mindenki minket néz úgy visitozik.Mit tehetnék?Ismerősök szerint ez azért van mert mindent megengedek neki,de ez nem igaz.De nen fogom megütni sem kiabálni vele nem akarok,bár néha mégis összejön.
2016. júl. 4. 20:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
én ezer féle módszert próbáltam ki,semmi nem vált be csak a bünti. ha nagyon rossz,rászolók,hogy mész büntibe, aztán még egy 1-2 szólás után megy az utazóágyba,de ez lehet karám,kiságy bármi. nem minden dolognál, de ő pl. képes és felmászik a konyhaasztalra!! most pl. erről próbálom leszoktatni,szolok már mászik is le,egyre kevesebbszer csinálja.kint ha mondom,hogy mész büntibe,megáll és nem szalad. vagy be a babakocsiba,a kocsiba ha ott az apja is stb. ha ledobja magát a földre,felesleges kérlelni,hogy kelljen fel,és az is,hogy vonszold, kapd fel,vágd a hónod alá a lábai kezei lógnak lefelé akkor nem tud fenékkel letolatni sem,és megrúgni sem. ha nem sürgős dolgod van,a kapuból fogd meg,és menj be vele, magyarázd el neki,azért jöttetek be,mert hisztizett és a földre dobta magát vísítva,és ezért most nem mehet sehová. nehéz korszak, mást akar mint te,és nem tetszik neki ha te felülírod amit ő szeretne
2016. júl. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nehéz korszak, az egyik legnehezebb.

Nálunk bevált elég jól a sarokba állítás. Ott elég gyorsan abbahagyta a hisztit és akkor kijöhetett.

Töltsetek sok időt a szabadban, kiránduljatok erdőben, használjátok ki a jó időt! Egy-két év, és könnyebb lesz.

2016. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Azt írod, nem beszél. Mennyire érti, amit te mondasz?

Amíg a beszéd nem indul be, segíthetsz kis rajzos kártyákkal, amiken szerepelnek a napi szokásos tevékenységek, helyszínek. Még olyan jelet is csinálhattok, hogy "fogom anya kezét", "elengedhetem anya kezét". Érdemes kartonból csinálni, és laminálni a lapocskákat.

Reggel vegyétek elő a kis kártyákat, és pakoljátok fel pl. egy mágnestáblára, hogy öltözés, reggeli, játék otthon, boltba menés(+ fogom anya kezét), játszótér, stb.

Ami megvolt, azt leszeditek. Persze nem némán, közben egyszerű szavakkal el is kell mondani, mi történik vagy fog történni.

Ez valójában egy autisták számára kidolgozott módszer, de más gyereknek se lesz tőle baja. Átlátja a napi rendszert, és kevésbé érzi úgy, hogy össze-vissza rángatják.

2016. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Nagyon okos kisfiú,annak ellenére hogy nem beszél.Én úgy veszem észre hogy mindent ért amit mondok,de elkezdi a sikítós hisztit,amikor a dobhártyám beszakad,én hiába kezdem el a mondókámat,mert a saját hangom nem hallom.Ilyenkor elég mérges leszek,és engedek neki.Próbáltam már a büntis dolgot,amikor rájötta hiszti beratam a kiságyba,mondtam hogy most büntiben vagy.Ez sem jött be,mert többet nem akart a kiságyban aludni,azt hitte valami roszat csinalt.Kipróbáltam amit javasoltatok,még nem látom jelét a javulásnak,de nem adom fel.Csak bírjam idegekkel...
2016. júl. 7. 18:25
 15/21 anonim ***** válasza:
igen nálunk akkor azért működhet a bünti,mert másik ágyba teszem,még elfér az utazóágyba :s
2016. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne a kiságy legyen a büntetőhely, mert akkor megutálja az alvást. A kiságy maradjon csak egy kellemes hely. A sarokba állítsd, ha bömböl és mondd neki, hogy akkor jöhet ki, ha megnyugszik, addig nem.
2016. júl. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálam is két éves(ek). Azért írom így, mert ikrek de csak az egyik lányom csinálja ezt. Persze, néha az az eredménye, hogy a másik is elkezdi. Néha azt érzem megbolondulok. De nem fogok rájuk ütni, még kiabálni sem szoktam. Pedig gondolhatod, két 2 éveshez mennyi türelem kell. Én amiben lehet, hagyom hogy döntsenek. Nyilván ami rájuk nem jelent veszélyt, olyan dolgokban. Nálunk én is látom, hogy az a baj, hogy mindent lehet és ha valamire véletlenül nem a válasz, akkor jön elő ez az oldaluk. Az akaratosabb a húgát meg is üti, harapja vagy a haját húzza. Nem tudok vele mit csinálni. Érdekes, hogy nálunk pont a hisztisebb beszél. Szerintem a szomszédok este azt hiszik, hogy verjük őket. Egy sima fürdésből olyan cirkusz van... Egyszer majd csak vége lesz ennek kornak is :)
2016. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%

Egy dolgot ne csinálj, ne akkor engedj neki ha hisztizik, ha szeretne valamit az előtt engedj hogy hisztizne, máskülönben azt tanulja meg hogyha elég sokat és hosszan ordít akkor bármit megkap.

Okosak a gyerekek és gyorsan meg tudják tanulni hogy ha rendesen kérnek valamit jobban figyelnek rájuk mint a földhöz csapkodós bömbölésre.

2016. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi idősen vannak hisztik de legtöbb esetben oka is van .
2016. júl. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Jobb mint ha beléd rúg egy 11 éves
2016. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!