Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a baj vele, miért viselkedi...

Mi a baj vele, miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
5 éves múlt a fiam, 4 gyerekből a második. Nagyon cuki aranyos imádnivaló baba volt. Hamar kiderült, hogy borzasztó akaratos. Nagyon okos ügyes gyerek óvónénik szerint is. Én azt látom, hogy ahogy nő, egyre kibírhatatlanabb. Mindenkit irányítani akar, fontoskodik, játssza az eszét idegenek előtt főleg, idétlen feltűnősködő viselkedésével, tesók piszkálásával, nyavalygással, hisztivel. Ha nem veszek erről tudomást, dührohamot kap, üvölt mint a sakál, rugdos, üt amit ér. Mint ha élvezné, hogy minket bámulnak és irtó kellemetlen...
2017. jún. 6. 11:53
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
37%
Nem volt még jól kipics@zva. Nagyon sokat megenged magának egy elkényeztetett, túl liberálisan nevelt gyerek.
2017. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%
Sokan fogjak irni, hogy dackorszak, meg ilyen a szenelyisege. De valojaban inkabb ugy hangzik hogy eroszakos es neveletlen, gondold at nem lett-e tulsagosan elkenyeztetve, raszoltal-e amikor kellett, stb.
2017. jún. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
De sajnos volt már, hogy ki lett fenekelve, de nem megoldás. És még csak liberálisan nevelők sem vagyunk, szabályokra szükség van, elméletben tudja is remekül. A férjem szerint neki ez passzió, hogy az agyunkra menjen. De hátha valaki segít megvilágosodni. Az elmúlt napokban megint kicsúcsosodott az őrület. A családi programokat is tökéletesen ellehetetleníti, mindenen morog, mint a dulifuli törp.
2017. jún. 6. 12:01
 4/44 A kérdező kommentje:
A többi gyerekkel kb együtt nincs ennyi stressz meg nehézség.
2017. jún. 6. 12:05
 5/44 anonim ***** válasza:
82%

Túl sok tesója van és nem jut rá elég figyelem. Mint ahogy nem minden felnőttnek, úgy nem minden gyereknek való a nagycsalád. Szerintem csak úgy tudsz rajta segíteni, ha rengeteg külön figyelmet szentelsz neki. Lehetőleg a tesói nélküli programokkal. Igenis vegyél róla tudomást, akkor is ha hisztizik, mert pont azért csinálja, hogy végre ráfigyelj.

Több gyereket már ne vállaljatok szerintem, mert annak nem csak ez a gyerek, hanem a többi is megissza a levét. Így is a többitől kell elvonnod majd időt, hogy ez az egy megkapja a szükséges törődést, ami a normál fejlődéséhez szükséges. Valamelyik kevésbé törődésigényes gyereked rovására kell vele lenned, akkor is, ha azokkal könnyebb az élet.

2017. jún. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Az erőszakos és neveletlen stimmel. Általában ez lehet róla a benyomás, ami azért szörnyű, mert rengeteg energiánkat elviszi, hogy harcolunk folyamatosan. Csak egy példa: bölcsis korában szépen megtanult orrot fújni. Mostanra rá kell szólni, ne szipogjon, fújja ki, de ezen is felháborodik.
2017. jún. 6. 12:11
 7/44 anonim ***** válasza:
41%

Szakember segítségén gondolkoztatok már?

Bár nagyon nehéz normálisat találni. Mert a legtöbb pszichológus extra hiper über liberális.

2017. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
87%

Nevezési tanácsadó vagy pszichológus!

Ott kiderül, mi a gond.

Mi is átmentünk ezen. Figyelemzavaros hiperaktív (ADHD). Rá is jellemző, hogy minden disznóságra képes, csak hogy a figyelem középpontjában legyen.

Szülőtréningen javasolták, hogy csak akkor adjunk visszajelzést, ha valami jót csinál. Kis disznóságnál ignorálni kell, nagyobbnál kivonni a forgalomból: beküldeni a szobájába, pl. tíz percre. Ha nem higgadt le, akkor újra. Hogy tanulja meg: a figyelmünket akkor tudja kiharcolni, ha jól viselkedik.

Gondolom a neten is tudsz erről olvasni.

Egy próbát megér.

2017. jún. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
75%
5-össel egyet értek.
2017. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam persze. És pont arra jutottam amit írsz. Nekem, nekünk nagyon nem egyezik az értékrendünkkel ez a hiper liberális gyereknevelés. Amikor külön vagyunk csak ketten, akkor is kiidegel. Ugyanezt csinálja. Ha egyedül lenne még rosszabb lenne szerintem. Gyerekként nekem is vt időszak mikor nem örültem a tesóimnak de szerencsére megváltozott.
2017. jún. 6. 12:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!