Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a baj vele, miért viselkedi...

Mi a baj vele, miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
5 éves múlt a fiam, 4 gyerekből a második. Nagyon cuki aranyos imádnivaló baba volt. Hamar kiderült, hogy borzasztó akaratos. Nagyon okos ügyes gyerek óvónénik szerint is. Én azt látom, hogy ahogy nő, egyre kibírhatatlanabb. Mindenkit irányítani akar, fontoskodik, játssza az eszét idegenek előtt főleg, idétlen feltűnősködő viselkedésével, tesók piszkálásával, nyavalygással, hisztivel. Ha nem veszek erről tudomást, dührohamot kap, üvölt mint a sakál, rugdos, üt amit ér. Mint ha élvezné, hogy minket bámulnak és irtó kellemetlen...
2017. jún. 6. 11:53
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
57%

Jesszusom, 17-es! Isten óvja a kisbabádat, hogy belépjen a dackorszakba! Hogy fakanállal kettőt ráhúzni a fenekére??? Észnél vagy te? Ha ezt fogod csinálni a saját gyermekeddel, bántalmazni fogod, ami büntetőjogi kategória. Én simán rád hívnám a rendőrséget és a gyámügyet, ha a szomszédomban lennél, és vernéd a gyereked. Jól gondold meg! Neked kell sürgősen pszichiáter!

Kérdező! Ennek a kisfiúnak az ég világon semmi mentális baja nincs, viszont a lelke nagyon nincs rendben. Soha sem érezte azt, hogy körülötte forog a világ, azt, hogy egyedülálló, különleges, mert alig, hogy magára eszmélt (másfél évesen), jött a következő gyermek. Egy gyermeknek igenis szüksége van arra, hogy azt érezze, ő a szülei kincse. A világnak jó helynek kell lennie egy gyermek számára, ahol őt szeretik, figyelnek rá, tiszteletben tartják az érzéseit. A kisfiad elhanyagolva érzi magát, még lehet, hogy féltékeny is valamelyik tesójára, esetleg a nagyobbra, mert ő a legnagyobb, vagy a picire, mert ő a legkisebb.

Kérdező! Ha nem kezdesz el külön figyelmet szentelni a gyermekeidnek, ott fogod találni magad, hogy a sorban a 3. gyermeked is figyelemhiányos lesz.

Külön programot kell csinálni mindegyikkel, amikor azt érzik a gyermekeid, hogy csak ők léteznek számodra. Ahol nincs ott egy tesó sem.

És soha többet ne verd el a fenekét! Nem tehetsz ilyet! Sokkal nagyobb, erősebb vagy nála, nincs jogod megverni.

Ha tombol, lépj oda hozzá és öleld meg! Akármilyen furcsán hangzik is, meg az is lehet, hogy elsőre nem fogja érteni a helyzetet, és elutasító lesz. De el kell hinned, hogy a szeretet a legerősebb fegyver minden viselkedészavar ellen. Amikor a legelviselhetetlenebb, akkor vágyik a legjobban a szeretetedre! Annyira tudom sajnálni az olyan gyermekeket, akiknek a szülei ezt nem értik meg, és képesek a dühöngő, tomboló gyereket még jól el is verni. A gyermeknek biztonságérzetre van szüksége. Szerinted, kérdező, mit érezhet a gyermeked akkor, amikor szerinted pusztán rosszaságból hisztizik, tombol, holott a lelke tombol, és megértésre vágyna...te meg megvered. Az eszem megáll!

2017. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
32%
Mondom nagyobb korában én is kaptam 5 êvesen semmi bajom nem lett de legalább megtanultam a szüleim iránti tiszteketet nem úgy mint ez a kölök
2017. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
63%
Én pedig egyszer sem kaptam sem öt évesen, sem tíz évesen, sem semmikor. Mégis szerintem jó ember lett belőlem, aki imádja és nagyon tiszteli a szüleit. Nem kell verni a gyermeket ahhoz, hogy tiszteljen. Ha azért tisztelt téged, mert többször jó alaposan elfenekelted, akkor sikeresen megfélemlítetted. Amint teheti, elmenekül majd mellőled.
2017. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
60%
Én is azt javaslom h sportoltasd. + éreztesd vele h szereted és fontos neked, nektek, ez nagyon fontos! De a fegyelmezést sem szabad elhanyagolni. Egy gyereknek kellenek korlátok, így tud majd alkalmazkodni, különbséget tenni jó és rossz között. Nem vagyok a verés híve, ezer más módon is lehet fegyelmezni, de ha mindenképpen szükséges akkor muszáj a fenekére csapni h kizökkenjen. A fejét semmilyen körülmények között nem szabad megütni! Egy pofonnál nincs megalazóbb...egy gyerek számára is. Kitartás neked!!! Sztem hamarosan megoldódik a helyzet.
2017. jún. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
62%

"Engem is vertek, mégis ember lettem!" Ilyen még van?

Ó, drága istenem! Nem, nem lettél. :-(

Kérdező, milyen gyakran vagytok kettesben? Ugye dicséretet is hall, nem csak at,hogy milyen rossz?

2017. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
64%

#1

Régen láttam már ekkora baromságot. Tudod, honnan lehet megismerni azt, akinek a véleményét nem szabad figyelembe venni? Hogy olyan szavakat használ, aminek tudj a a jelentésüket.

2017. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
50%

#22

"megtanultam a szüleim iránti tiszteletet"


Gratulálok. Magyarul a szüleid belédVERTÉK a kussolás és meghunyászkodás képességét, mert magától nem jött.


Akkor most megleplek: a szeretet része a tisztelet. Azaz, ha szeretsz valakit, azt tiszteled is automatikusan. Isteni egy viszonyod lehetett a gyerekverő mintaszüleiddel, ha beléd kellett verniük, hogy tiszteld már őket, mert magától nem ment ... azaz a szeretet sem.

2017. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
80%

HA (!!!!!) nincs szervi és pszichés baj, akkor egyszerűen figyelemhiányosnak tűnik. Azt írod, az óvónők szerint nem viselkedik így, azaz csak veletek. Nyilván túl kevés törődést, figyelmet, szeretetet kap, és azért szélsőséges a viselkedése, mert azt már megtanulta, hogy ha így cselekszik, akkor tutira törődtök vele.


Pszichológust javaslok, de közös terápiát. Hogy megtanítson benneteket figyelni a gyerekre, azon a módon és mennyiségben, ahogy és amennyire neki szüksége van rá. Mert amit kap, az nem elég.

2017. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
39%
Régen kaptál egyett az iskolàban alig értél haza kaptad a következő 2 pofont. Mégis tisztességes emberek lettek nagyanyáinkból szüleinkből és egyikük se lett fogyatékos vagy lelki beteg. Csak a mai divat ez hogy jaj rá húzol a fenekére mert már hiàba beszélsz ugyanúgy tojik rád akkor lelki bajos lesz meg szellemi fogyatékos. Szerintem itt már az se segítene ha kérdező szentelne pár napot a gyerkőcre mert ahogy nem kapja meg a 100%-os figyelmet újra tomból ez a gyerek tökéletesen megtanulta hogy hisztivel mindent elér mert Anya úgy se hagyja mert nem akar szégyenkezni. Már kicsi korában meg kelett volna tanulnia hogy Nem Ő irányít hanem a szülő. Mert ha a szülő időben szóvá teszi nem tetszését nem fajúl idáig a dolog és nem került volna arra se sor hogy elverjék. Ennyi de sokszor a szépszó nem segít hiába viszi pszichológushoz. Valószínűleg úgy viselkedik majd mint egy kiangyal vagy megkukul. Általában orvosok jelenlétében össze húzzák magukat mert a legtöbb gyerek fél aztán elindultok és ahogy kiléptek a klinikárol kezdődik előröl.
2017. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hozzászólást azóta. A további félreértések elkerülése végett: hogy kapott már kettőt a fenekére az nem jelent rendszeres elverést és a továbbiakban sem tervezzük megoldás helyett alkalmazni. A többi gyerek köszöni jól van, nem lesznek figyelemhiányosak, megértik, elfogadják a szabályokat. Én / mi nem hiszünk abban, hogy a gyereknek kéne a világ közepének lenni, sokkal inkább azt tartjuk fontosnak, hogy tudjon harmóniában lenni a környezetével. Ez most a család, de később az iskola, munkahely sokkal keményebb terep. Aki nem tanul meg alkalmazkodni és csapatban gondolkodni, szomorú és magányos ember lesz, mert ez a fajta öntörvényű énközpontúság általában ellenszenvet vált ki az emberekből. Ettől szeretném a fiam megóvni, csak egyelőre nem találom a módját sajnos.
2017. jún. 6. 16:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!