Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a baj vele, miért viselkedi...

Mi a baj vele, miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
5 éves múlt a fiam, 4 gyerekből a második. Nagyon cuki aranyos imádnivaló baba volt. Hamar kiderült, hogy borzasztó akaratos. Nagyon okos ügyes gyerek óvónénik szerint is. Én azt látom, hogy ahogy nő, egyre kibírhatatlanabb. Mindenkit irányítani akar, fontoskodik, játssza az eszét idegenek előtt főleg, idétlen feltűnősködő viselkedésével, tesók piszkálásával, nyavalygással, hisztivel. Ha nem veszek erről tudomást, dührohamot kap, üvölt mint a sakál, rugdos, üt amit ér. Mint ha élvezné, hogy minket bámulnak és irtó kellemetlen...
2017. jún. 6. 11:53
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
81%
Különfigyelem és add be sportolni, lehet, hogy az segít rajta. Járjatok ketten futni, biciklizni, így az anyaigényt is kielégíti és nem marad ereje rosszalkodni. Nagyon nehéznek tűnik ez így, a legtöbb szülő nem vállalt volna még be plusz 2 gyereket egy ilyen nehezebben kezelhető után. Ne azt gondold, hogy nem szereti a tesóit, csak egyelőre nem rájuk van szüksége, hanem rád és az apjára, esetleg nagyszülőre, de mindenképp felnőttre, aki rajong érte és különlegesnek találja. nem akar egy lenni a sorban.
2017. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. ADHD is felmerült már ahogy a férjemmel olvasunk sokfélét. Viszont mindig elbizonytalanodtam, hogy az óvónéniket kérdezgettem fogadó órán szerintük meg nem valószínű, mert olyan okos és jó gyerek. Igaz, de ott nyilván a jobbik formáját hozza.
2017. jún. 6. 12:29
 13/44 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó neked is. Nem szoktam így kitárulkozni, de amikor a következő tesó lett, még pici volt ő is (másfél év van köztük), illetve többet nem is akartunk, de mégis sikerült... Akivel nagyon bírják egymást az egyik nagynéni, csak keveset találkoznak. Sportra is gondoltunk, itt nagycsoporttól fogadják a gyerekeket szinte mindenhol, úgyhogy be is fogjuk vetni.
2017. jún. 6. 12:36
 14/44 anonim ***** válasza:
24%
És amikor erőszakos, megveritek, nem jól értettem?? Jó ötlet a pszichológus, a szülőkkel is foglalkozik...
2017. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
14. Nem jól érted kedves... olvasd újra légyszi.
2017. jún. 6. 12:38
 16/44 anonim ***** válasza:
35%
Gyermek pszichiátriára vidd el kivizsgálásra.
2017. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
62%
Ne pszichiáterhez vidd, hanem pszichológushoz!!!
2017. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
79%
5-sel értek egyet, szerintem is több törödést igényel
2017. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Az én kisfiam is hasonló kaliber volt abban a korban. Amikor az oviban új csoportba került évvesztesség miatt, nagyon sok gond lett vele, és összeadódva az otthoni problémákkal, elvittük gyermekpszichológushoz. Igazából nem állapított meg semmit, csak azt, hogy nagyon magas az IQ-ja és nagyon dinamikus, energikus gyerek, aki öntörvényű. Jártunk kicsit terápiára, elindult a változás útján. Az iskolában újra kezdődött az egész. Ha valami nem úgy történt, ahogy azt Ő kigondolta, egyből hisztizett, csapkodott. Elküldték ADHD kivizsgálásra. Onnan visszaküldték, hogy nincs a gyereknek ilyen jellegű problémája, csak nem azt fajta hozzáállást kapja, ami neki való lenne, pl magasabb szintű, nehezebb feladatok. Megint jártunk pszichológushoz, aki azt tanácsolta, hogy írassuk be sportolni, de csakis csapatsportra. A foci mellett döntöttünk, ami telitalálat lett. A pszich. és a foci (hozzá kell tennem, hogy nagyon jó edzőt kapott) együttes hatására a gyerek óriási fordulatot vett. Már nem csak a saját kis önös érdekei léteznek, hanem a többiek helyzetét is figyelembe veszi, próbál alkalmazkodni. Persze ehhez az is kellett ,hogy elkezdjen kicsit komolyodni. Ő nemsokára 9 éves lesz, kezd benőni a feje lágya. :)


Én azt tanácsolnám, hogy mindenképpen indulj el vele valamerre. Vagy pszichológus vagy Nevtan. Ártani biztosan nem fogsz neki vele.

2017. jún. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is azért fontoskodik és feltűnősködik, mert figyelemre vágyik. Azt írod, hogy 4 gyerekből ő a màsodik és még csak 5 éves. Biztos a két 5 év alattid is rengeteg figyelmet igényel és rá már nem jutt annyi, amennyit igényelne. Ne értsd félre, nem azt mondom, hogy rossz szülők vagytok, biztosan nehéz 4 gyerekkel egyszerre, de jót tenne neki, ha néha kapna egy kis "személyes időt". Mondjuk elmehetnél vele játszótérre, még apuka vigyaz a többire vagy esetleg apukával sportolhatnának valamit közös program keretében.
2017. jún. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!