Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a baj vele, miért viselkedi...

Mi a baj vele, miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
5 éves múlt a fiam, 4 gyerekből a második. Nagyon cuki aranyos imádnivaló baba volt. Hamar kiderült, hogy borzasztó akaratos. Nagyon okos ügyes gyerek óvónénik szerint is. Én azt látom, hogy ahogy nő, egyre kibírhatatlanabb. Mindenkit irányítani akar, fontoskodik, játssza az eszét idegenek előtt főleg, idétlen feltűnősködő viselkedésével, tesók piszkálásával, nyavalygással, hisztivel. Ha nem veszek erről tudomást, dührohamot kap, üvölt mint a sakál, rugdos, üt amit ér. Mint ha élvezné, hogy minket bámulnak és irtó kellemetlen...
2017. jún. 6. 11:53
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
62%

16.33.


Szerintem még a hisztiidőn kívül is nagyon vigyázni kéne a TÖBBLET foglalkozással. Hol a határ? A gyerek nem hülye, észreveszi, hogy vele többet foglalkoznak; naná, hogy nem fog változni.


Ha vele annyit "foglalkoznak" a szülők, mint minden mással -és nem is számít, hogy az a testvérek-e, vagy egyedüli gyerekként akármi más, amit a szülők szívesen csinálnának- , neki az nagyon megfelel, elérte, amit akart, körülötte forog a világ. És ez a lényeg.


És hiába is fog ideig-óráig valamilyen kompromisszummal látszólag változni. Felnőttként vissza fog térni saját magához; majd meglátod.


Nem a szülő hibája, nem a nevelés okozza.

2017. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
50%
29-es,a libsi módon nevelt gyerekek között meg sok a meleg,drogos,EMO stb.Jönnek az életükben a nehézségek,pofonok.Ahhoz vannak szokva,hogy libsi anyuci-apuci prédikál nekik.Csak sajnos az élet nem ilyen.A nagy világfájdalmuk következménye meg a Kék Bálna meg a többi kreténség.
2017. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
49%
3 gyerekem van én úgy szoktam csünálni, hogy egyik alkalűmmal a nagy fiamnak kedvezünkprogram ügyileg, másik alkalommal a lányomnak utána a harmadik gyermekemnek. Pl a nagy fiam nagyon szereti a vonatokat imád villamosozni akkor elmegyünk a közlekedési múzeumba stb. Viszont amikor a lányom aki 6 éves hisztizik én elszoktam mondani hogy nyugodjon meg és amikor képes tombolás nélkül elmondani mi a baja akkor mondja el. Ha olyan megoldjuk ha nem elmondom miért nem. Énnamikor hisztiznek nem ölelem meg őket, hanem beküldöm a szobájába és megkérem csituljanak le. Nekünk ez az öleljük meg a gyereket amikor hisztizik nem megy. Az más ha tudom azért teszi, mert fáradt, éhes és azért nyűglődik.
2017. júl. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
53%
zard be valamelyik helyisegbe a lakasba egyedul minden alkalommal ha ilyet csinal. de ne 10 percre hanem legalabb egy orara. kozold vele hogy ha maskor is csinalja akkor dupla annyi ideig marad ott. es zard ra az ajtot.
2017. aug. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!