Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szorulasos gyerekek anyukai,...

Szorulasos gyerekek anyukai, mit tegyek? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a gyermekem, nagyon szorulasos. Folyamatosan kap laevolacot, tamarint, mira vizet. Sajnos így is csak 3-4 naponta kakil. A gyerekorvos szerint ezeket nyugodtan adjam, mert ez a kisebbik rossz (nagyobbik ha nem kakil egy hétig se..). Persze próbálkozom szilva befottel, lekvárral, zabkorpaval, olajjal, frissen facsart gyümölcslével stb. De semmi nem segit. Megnehezíti a dolgokat, h baromi válogatós is, rossz evő. Normális főtt kaját alig akar enni, pár kanál és kész. Reggel delbe este édességet enne...nyilván nem engedem, de teljesen nem is tiltom el, ebéd után kap egy falat túró rudit (arról is félig lehamozom a csokit), joghurtot. Ha éppen jobban van kaka, akkor kap pudingot. Erőltetem a gyümölcsöt, sokszor azt se kér. Mennyiséget semmiből nem eszik és ami a nagyobb gond, h nem is iszik. Szinten erőltetem de nem issza meg amit kellene (gondolom nincs mire innia)...nyilván ezek miatt a szobatisztasággal se haladunk, én nem erőltetem mert örülök ha egyáltalán sikerül. Egyébként szobatiszta, de pelusba kakil (a bilit nem erőltetem). Sokszor egesznap van rajta pelenka, mert napi 10x próbálkozik, nem rangatom le róla mindig, pedig már nem is kellene mert WC-be pisil. Nem tudom mi lesz az oviban :((((( ettől is félek

Egyébként nem tartja vissza amennyire én látom, bár sokszor nehéz megállapítani...ráadásul állva kakil, nem hajlandó leguggolni, így meg nehezebb neki. Mi a fenét csináljak?! Mikor lesz már vége? Sokszor ott tartunk, h programokat mondunk le (idegen helyen nem tud úgy kakilni..)

Mit adjak már neki?! Ti mit csináltatok, mikor múlt ez el?!


2018. jan. 5. 09:21
1 2 3 4 5
 1/48 A kérdező kommentje:

Ja annyit még h egyébként jókedvű, játszik. Időnként fájlalja a pocijat, de játszik amellett is, nem sír.

Viszont sok tejet iszik és tejitalt is kap még. Az lehet gond?

Súly vesztes nincs.

2018. jan. 5. 09:30
 2/48 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt/sőt vannak ilyen időszakok. Először sikerült azzal kiimádkozni belőle, hogy meséltem neki kakiországról. Tudom, vicces, de használt. Hogy van ott is anya meg apakaki, és neki is ki kéne engednie a "babakakit" mert szeretnének együtt lenni, ő is mennyire szomorú lenne, ha nem lehetne velünk. Ez eleinte bejött, sőt, még mindig integetünk, mikor lehúzzuk a kakit a wc-n, és megy kakiországba. Egy próbát talán megér.

De aztán mostanában is előfordul, hogy nehezen kakil. Kevés gyümit, zöldséget hajlandó enni. Meg az ivással is küzdünk. Trükközni kell. Itasson meg minden babát, mindegyik után ő is igyon egyet. Vagy csak arra kérem, kostolja meg nem hideg-e a víz... Valamit kitalálok mindig, és csak rá lehet venni. Talán egyszer elmúlik.

Mondjuk azt is észrevettem, hogy ha csesztetem, hogy kakiljon, akkor már csak azért sem. Amikor meg békénhagyom ,akkor hajlandóbb. Szoktunk még közben könyvet nézegetni, figyelemelterelésnek.

2018. jan. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, mert ő amikor kakilnia kell, akkor ki is küld és szól h most kakil. Ezért nem is gondolom, h visszatartja bár ki tudja.. napi 15 ml laevolacot kap már ilyenkor, Mira vizet meg egy kis kanál tamarint is csak legyen már valami. Végső soron guttalaxot is adok. Nagyon elegem van és nagyon nagyon sajnálom őt :(((( most az jutott eszembe h esetleg laktóz intoleranciaja van, az is okoz szekrekedest...
2018. jan. 5. 10:15
 4/48 anonim ***** válasza:
Turmixokat nem szereti? Az enyémek sem esznek gyümölcsöt és zöldséget, viszont leturmixolva szinte bármit beléjük lehetett (és lehet) lapátolni. És annak a víztartalma is nagyobb.
2018. jan. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
Egyszer csináltam neki banán turmixot, azt nem itta meg. Apró magvas gyümölcsökből gyümölcslevest csináltam (gyakorlatilag turmix az is) de a magvak miatt nem ette. Hidegen sajtoló gyümölcs presunk van, azzal készítek frissen facsart dolgokat, azokat issza általában.
2018. jan. 5. 10:42
 6/48 anonim ***** válasza:
Ugyanezt főtt vagy párolt zöldségekkel vagy nyers salátákkal is el lehet játszani. Akár kanállal, akár szívószállal.
2018. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
Kremleveseket szoktam készíteni, abból 5-6 max 10 kanállal eszik.
2018. jan. 5. 11:14
 8/48 A kérdező kommentje:
Nincs valami szer vagy valami biztosabb módszer?
2018. jan. 5. 11:18
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
Már adsz neki szereket, 3félét is írtál. Lehet azért nem jön ki semmi napokig, mert olyan keveset eszik. Tejitalt, tápszert szerintem csökkenteni kellene, hátha éhesebb lenne. Banánturmix inkább megfogja. Az én kislányom is nagyon szorulásos, bogyók jönnek csak. Mióta ovis, ott mindennap eszik a levesből legalább pár kanállal, szerintem ez is segít. Amit én csináltam, sok natúrjoghurt, ezt bármikor megette. Minden nap frissen facsart narancslé, rostokkal együtt és még a szilvalekvart hajlandó megenni azt szoktam neki adni pár kanállal, hogy könnyebb legyen. Az általad írt szereket nem adnám. Aszalt szilva lenne a legjobb, de csak az aszalt barackot eszi meg, szóval azt veszek még neki. Jó lehet még a levesébe, fözelékébe tenni kiskanálnyi olíva olajat, de az enyém az íze miatt nem ette meg ezeket, úgyhogy ezt inkább hagytuk, de egy próbát megér.
2018. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
Látom nem tápszert iszik, hanem sok tejet, bocsi. Ami meg eszembe jutott, hogy volt nekünk is olyan, hogy csak a pelusba akarta a nagydolgot, de nem hagytam, bilire ültettem és vittem gyurmát, hogy közben azt gyömöszölje. Imádott gyurmázni, és ez nálunk úgy bevált, hogy kétszer kellett így trükközni, sose kérte többet a pelust.
2018. jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!