Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szorulasos gyerekek anyukai,...

Szorulasos gyerekek anyukai, mit tegyek? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a gyermekem, nagyon szorulasos. Folyamatosan kap laevolacot, tamarint, mira vizet. Sajnos így is csak 3-4 naponta kakil. A gyerekorvos szerint ezeket nyugodtan adjam, mert ez a kisebbik rossz (nagyobbik ha nem kakil egy hétig se..). Persze próbálkozom szilva befottel, lekvárral, zabkorpaval, olajjal, frissen facsart gyümölcslével stb. De semmi nem segit. Megnehezíti a dolgokat, h baromi válogatós is, rossz evő. Normális főtt kaját alig akar enni, pár kanál és kész. Reggel delbe este édességet enne...nyilván nem engedem, de teljesen nem is tiltom el, ebéd után kap egy falat túró rudit (arról is félig lehamozom a csokit), joghurtot. Ha éppen jobban van kaka, akkor kap pudingot. Erőltetem a gyümölcsöt, sokszor azt se kér. Mennyiséget semmiből nem eszik és ami a nagyobb gond, h nem is iszik. Szinten erőltetem de nem issza meg amit kellene (gondolom nincs mire innia)...nyilván ezek miatt a szobatisztasággal se haladunk, én nem erőltetem mert örülök ha egyáltalán sikerül. Egyébként szobatiszta, de pelusba kakil (a bilit nem erőltetem). Sokszor egesznap van rajta pelenka, mert napi 10x próbálkozik, nem rangatom le róla mindig, pedig már nem is kellene mert WC-be pisil. Nem tudom mi lesz az oviban :((((( ettől is félek

Egyébként nem tartja vissza amennyire én látom, bár sokszor nehéz megállapítani...ráadásul állva kakil, nem hajlandó leguggolni, így meg nehezebb neki. Mi a fenét csináljak?! Mikor lesz már vége? Sokszor ott tartunk, h programokat mondunk le (idegen helyen nem tud úgy kakilni..)

Mit adjak már neki?! Ti mit csináltatok, mikor múlt ez el?!


2018. jan. 5. 09:21
1 2 3 4 5
 31/48 A kérdező kommentje:
Jó az is egy megoldás, hogy belenyomom a gyerekem fejét a kajába, meg lekötözöm a székhez. Ennek én nem vagy híve. Ha emiatt nem én iranyitok, akkor legyen.
2018. jan. 17. 18:39
 32/48 anonim válasza:

Már ne is haragudj, de hol olvastál ilyet? Azt írtam, hogy NEM úgy kell elképzelni... Nem azt, hogy így történt. Én leírtam (naivan segítségképpen), hogy nálam mi működött gyerekként, erre duzzogva már azt mondod, hogy lekötözés meg belenyomás a tányérba akkor. Nem kell infantilisnek lenni ám, mintha kötelező volna, ha valaki mást gondol a dolgokról.


Sőt, egyébként tűvel szurkáltak, ha nem azt csináltam, amit mondtak, és agyonvertek meg belenyomták a fejem a víz alá!!!... Úristen és a kutyákkal aludtam kint télen!!!


REMÉLEM ÉRTHETŐ, HOGY EZ IRÓNIA! (Ráadásul a kutyusunk bent volt velünk a lakásban a saját kis ágyán. :-))


Csak nem értem, miért kell rögtön démonizálni valamit meg kiforgatni, amiben semmi agresszió meg bántalmazás nincsen (mert manapság az a trendi, hogy a gyerekre rászólni se lehet), csak egyszerűen nem engedték a szüleim (milyen jól tették), hogy én irányítsak kényem-kedvem szerint.


Sőt, hozzá is tettem, hogy kitartást. Tanácsot is írtam, hogy tejet ne. Gyümölcsöt meg ezeket nem ismételtem meg, mert láttam, hogy már szóltál róla. Komolyan, nem értem ezt a duzzogást.

2018. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:

Jól van na, nem kell így kiakadni! Félreolvastam! Úgy olvastam, hogy nagy hirig volt nálatok :D elolvastam újra.

Na, végülis ez is egy módszer. De gondolom nagyobb lehettél, mert -lehet h én nem vagyok jó képességű anya- de egy ilyen pici gyereket egy helyben egy órán keresztül akkor tudok tartani ha alszik. Amúgy nem.

2018. jan. 17. 22:22
 34/48 anonim ***** válasza:
nem értem, anyámnak ment, hogy igenis tiszteltem már kicsiként annyira, hogy ha meg kellett enni hát meg kellett enni. És ezt egy sima nézésből már tudtam, nem volt pofon és nem volt semmi fenyítés se(székhez kötözés, te jó ég milyen fantáziád van :S). Ez ment az anyámnak, az ő anyjának és a többi. Csak a mai szülőknél van az, hogy a gyerek diktál, mert jaj a szegény kicsi lelke-.-"
2018. jan. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Neked van gyereked?
2018. jan. 18. 14:43
 36/48 anonim ***** válasza:
0%

jaaaj a neked van gyereked duma:D minden szülő ezzel jön ha sarokba szorult.

Amúgy nincs gyerekem,de (és ez nagy de)ez csak annyi különbséggel járt, hogy a szülés csodáját még nem ismerem, viszont volt szerencsém segíteni a testvérem nevelésében(miután apám nem akart dolgozni és anyám kénytelen volt több műszakot lehúzni). Szóval én már rendelkezem tapasztalattal 3-6-10 és a többi éves gyerek terén míg te még a 2,5 évessel nyűglődsz.

Mert aki nem szült annak már tapasztalata sem lehet :P

2018. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:

öcsém sem akart néha dolgokat,de tudta, hogy ha pl. nem öltözik fel rendesen akkor nincs pokemon nézés a tévében.

te esetedben addig nincs semmi édesség, amíg nem eszik főtt ételt és pont. nincs megalkuvás,mert amint ellágyulsz nincs tekintélyed és nem tudod rávenni semmire.

2018. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
ja és nem erőltetném a túrórudit ha még a csokit is le kell kaparni. Adjál neki aszalt gyümölcsöt(az kifejezetten édes), sőt ha régi módi aszalógépet szereztek még együtt is aszalhatjátok amitől élvezni fogja és szívesen eszi.
2018. jan. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Sejtettem, akkor azért ilyen nagy a szád. Elárulom, hogy eg és föld az ,h néha besegítesz a tesoval (ha van kedved 1-2 órát) vagy 0-24-ben együtt vagy egy dackorszakos 2 évessel, aki MINDENNEL dacol. És nem, nem azért mert nem jól neveltem, hanem azért mert ennek az időszaknak most van itt az ideje. Ezért is hívják DACKORSZAKNAK. Persze gondolom neked az emlékeid is megszepultek, meg nyilván nem te küzdötted végig az egesz gyereknevelést cakkumpakk, hanem anyád. Ordít rólad, h nincs gyereked de nem hibaztatlak, én is ilyen voltam. Előítéletes. Volt egy elképzelésem, hogyan kell gyereket nevelni meg úgy általában, hogy milyenek a gyerekek, aztán mindenki mást akinek nem úgy ment vagy másképp csinálta már kritizáltam, h bizony elbaszta. Hat nem csillagom. Te láttál egy vagy két típusú gyereket (testvereidet) meg esetleg kiindulsz magadból ..de elmondom, h minden gyerek más. Van aki sorban áll ebédnél, kuncsorog a konyhában mert éhenkorász, van akinek ha a torkán lenyomod se kéri inkább kihanyja. Van aki egyik napról a másikra szobatiszta lesz, van akinél meg letagadják a pelust és úgy megy oviba. Van aki 2 honaposan végig alussza az éjszakát, és van aki egy évesen is 15x kel. És sorolhatnám. És akkor szó sem volt még az átmenetekről meg az egyedi esetekről. Mert, h ezek egyébként még mind beleférnek az átlagosba is akár. És nem, hidd el nekem 10-bol 9 két évesnél nem tudod elérni, hogy egy órán keresztül üljön az asztalnál, mert 1. nem éri fel agyilag, hogy egy óra (időtartam) ott kell ülni, 2. Nem érti hogy miért bünteted (vagy ha meg is érti baromi rossz beidegződéseket okozhatsz mert összekapcsolja az evest a büntetéssel), 3. Semmit nem érsz el vele mert előbb kap hisztirohamot mint, h egyen és NEM azért mert felre van nevekbe hanem azért mert két éves és nem 7 vagy 8 vagy 10. Nem tudja másképp kifejezni az indulatait, nem tanulta még meg kezelni őket. Nincs más eszköze mint a dac meg a hiszti, h érvényre jutassa az akaratát. Aztán próbálj meg egy hisztiző gyereket megetetni. Na ezért nem értek egyet többek közt a módszereddel. És akkor még nem tértem ki ra, hogy milyen elavult nézet addig ott ültetni egy gyereket a kaja felett míg magába nem erőlteti, akkor is ha nem kívánja vagy nem szereti vagy nem éhes vagy faj a hasa...amit két évesen meg nem is tud elmondani. Aztán ebből lesznek a mindenféle evészavarok meg mentális problémák. Orulj neki h neked nem lett. És nem azért kérdeztem, h van e gyereked mert sarokba szorultam hanem azért mert biztos voltam benne, h nincs mert az írásodbol világosan látszik mennyire szűklátókörű vagy és mennyire nem tudod milyen változatos problémákkal találod magad szembe ha gyereked van. Mennyire rugalmasak és találékonyan kell lenni h egy egy gondot megoldj, h 100x kell feladnod a szilkaszilardnak hitt elveidet. Ja és addig nem beszélhetünk igazi tapasztalatról, amíg nincs SAJÁT GYEREKED, mindegy hány tesot meg barátnő gyerekét meg szomszéd kisfiút patyolgattal eddig. Még ha szakember lennél....
2018. jan. 18. 17:45
 40/48 A kérdező kommentje:

Egyebkent amit a kajakrol írtal, köszönöm, azok hasznosak...de nem kerek egy gyermektelen nő anyukájának a 30 évvel ezelőtti nevelési tippjeibol, főleg úgy h közben engem burkoltan béna meg balf@.sz szülőnek állítasz be, akit a gyereke irányít.

Aszalt gyümölcsöt nem eszik és nem ültetem felette amíg meg nem eszi.

Amúgy is valószínű más gond lesz, nem az étrendjében volt a hiba.

2018. jan. 18. 17:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!