Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szorulasos gyerekek anyukai,...

Szorulasos gyerekek anyukai, mit tegyek? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a gyermekem, nagyon szorulasos. Folyamatosan kap laevolacot, tamarint, mira vizet. Sajnos így is csak 3-4 naponta kakil. A gyerekorvos szerint ezeket nyugodtan adjam, mert ez a kisebbik rossz (nagyobbik ha nem kakil egy hétig se..). Persze próbálkozom szilva befottel, lekvárral, zabkorpaval, olajjal, frissen facsart gyümölcslével stb. De semmi nem segit. Megnehezíti a dolgokat, h baromi válogatós is, rossz evő. Normális főtt kaját alig akar enni, pár kanál és kész. Reggel delbe este édességet enne...nyilván nem engedem, de teljesen nem is tiltom el, ebéd után kap egy falat túró rudit (arról is félig lehamozom a csokit), joghurtot. Ha éppen jobban van kaka, akkor kap pudingot. Erőltetem a gyümölcsöt, sokszor azt se kér. Mennyiséget semmiből nem eszik és ami a nagyobb gond, h nem is iszik. Szinten erőltetem de nem issza meg amit kellene (gondolom nincs mire innia)...nyilván ezek miatt a szobatisztasággal se haladunk, én nem erőltetem mert örülök ha egyáltalán sikerül. Egyébként szobatiszta, de pelusba kakil (a bilit nem erőltetem). Sokszor egesznap van rajta pelenka, mert napi 10x próbálkozik, nem rangatom le róla mindig, pedig már nem is kellene mert WC-be pisil. Nem tudom mi lesz az oviban :((((( ettől is félek

Egyébként nem tartja vissza amennyire én látom, bár sokszor nehéz megállapítani...ráadásul állva kakil, nem hajlandó leguggolni, így meg nehezebb neki. Mi a fenét csináljak?! Mikor lesz már vége? Sokszor ott tartunk, h programokat mondunk le (idegen helyen nem tud úgy kakilni..)

Mit adjak már neki?! Ti mit csináltatok, mikor múlt ez el?!


2018. jan. 5. 09:21
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

először is, nem 1-2 óra nevelés jutott ki nekem sajnos-.-" apámnak köszönhetően anyámnak sokat kellett dolgoznia(és ezt nem lehetett látni előre, mert öcsém születésééig minta apa volt), ezért én segítettem abban hogy egy rozoga kanapén kellett pelenkáznom(régi sz&r pelenkával és nem a mai felpattan a popsira fajtával), képzeld el ezt egy dacos 1 évessel aki izeg-mozog, mert nem akar egy helyben maradni. És öcsém is dacevő volt,de ez van én nem voltam agyatlan tutujgató anyuka én a nővére voltam. Suli után egyből oviba mentem érte, elsős korában én álltam sorba a könyvekért és szülőire is volt hogy elmentem (sok év van köztünk ugyanis).

A nővér létnek van egy naaaaaagy előnye, az, hogy nem anyuka aggyal gondolkozom, így nem bepánikolok amikor történik valami, hanem úgy gondolkozom mintha más gyerekéről lenne szó. Kérdezd meg magadtól, ha egy vadidegen gyerekéről lenne szó AKKOR mit tennél. Hidd el ilyenkor megtisztul az ember agya és nem a túlféltés irányítja a gondolkodását.Kiscsillag attól még neked nincs annyi tapasztalatod, hogy szültél, pont hogy el vagy veszve és csak simogatással akarsz valamit elérni, pedig a dackorszakban már szabályok kellenek! Miért? Mert a dackorszakban a gyerek tesztel téged, hogy meddig mehet el és kíváncsi hol húzod meg a határt és őszintén te sehol nem húzol, pedig a szabályok biztonság érzetet ad egy gyerek számára.

Például nálunk addig nem lehetett desszert amíg nem ette meg az ebédet. Ha nemet mondott akkor így járt nem kapott desszertet. Ezt pár napig eljátszotta, aztán feladta, mert rájött, hogy nálam nem jut semmire a hisztivel. Ezt követően egyáltalán nem fájlalta, hogy ennie kell, elfogadta, hogy ez a szabály sőt idővel már rámszólt, ha nem ettem meg rendesen az ebédet:D

Szóval gyereknek szabály KELL, nem pedig cirógatás és vonatkoztass el, hogy a te gyerekedről van szó, hanem vedd úgy hogy a barinőd kér segítséget tőled hasonló ügyben és hidd el előbb fog eszedbe jutni mit kéne tenni.

2018. jan. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

ja és az étkezéssel van probléma, mert:

- nem eszik főtt ételt ami nem jó mert a meleg ételek, levesek stb. segítik a gyorsabb emésztést

- a nem kellő folyadékbeviteltől a kaki összeáll egy nagy darab kemény masszává és ez könnyebben megreked, ez pedig szorulást okoz, sőt lehet fáj neki a wc-zés és emiatt a kedve is elmegy

-a mennyiség hiánya szintén csak rátesz egy lapáttal

Szóval de a kaja a gond egyrészt, másrészt most már frusztrálja a figyelem a kakilás körül és a túl nagy feszkótól is összeszorul a feneke, végülaz összevisszaság, mindenféle próbálkozás is összezavarhatja az emésztését. Pont.

2018. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
16-os voltam, tényleg ajánlom neked, hogy menj el szakorvoshoz, nem tudom, budapesti vagy-e, a Heim Pál kórház manometria ambulanciáját (kifejezetten a tápcsatornával foglalkozó szakrendelés) javaslom. Ott megnyugtatnak és tényleg személyre szabott, hasznos tanácsokat kapsz, meg is vizsgálják a kicsit hasi ultrahanggal (ami nem fáj, de kimutatja nincs-e szűkület, nem panganak-e valahol székletrögök, stb.). Nemcsak egyszer kell elmenni, ez egy folyamat, ami nekünk majdnem két évig tartott (két-három havonta mentünk, az orvosunk Dr. Koszo Péter volt), de megfigyelhető volt a folyamatos javulás, az apróbb sikerek, ezért nem adtuk fel. Látom, itt a fórumon már kezdenek teljesen összezavarni meg belemászni nevelési kérdésekbe, engem annak idején a rokonok kergettek ugyanígy őrületbe. Szerintem tényleg legjobb szakemberhez fordulni és következetesen csak az ő tanácsait követni. Amúgy az viszont tényleg jó lenne, ha sikerülne (mesével, jutalommal?) rászoktatni a bilire, mert guggolva tényleg sokkal könnyebb nagy wc-zni.
2018. jan. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
Az már más kérdés, hogy én is már rég elvittem volna orvoshoz a Heim Pálba. Ez már rég túl van az egy kis szorulas határán. Oviban lehet, mivel nem foglalkoznak annyit majd vele, egyrészt muszáj lesz megenni a kaját, másrészt eltűnik a stressz szóval simán lehet, hogy ott majd tud wc- ni.
2018. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Off: Szégyellem, de én megcsináltam védőnői bíztatásra elsőszülöttemmel másfél évesen, hogy nem kap mást, csak vizet... ebédtől másnap reggelig bírta, többféle kaja közben végig kitéve elé -, utána beadtam a derekam, de már öklendezett. Egyébként nem csak én nem tudtam megetetni, az egész rokonságnak is beletörött a bicskája (pedig kaptam a nagyiktól, hogy majd ők), két évesen ment bölcsibe, ott sem evett fél évig, csak üres kenyeret. Aztán fokozatosan kinőtte olyan 4 éves korára.
2018. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:

Ne pattogj Legyszives, hiába bizonygatod, még mindig messze vagy attól, hogy igazi tapasztalatod legyen, mert ismétlem: NINCS gyereked.

Vannak egyébként szabályok, senki nem mondta, h nincsenek ezt csak te találtad ki (fogalmam sincs honnan). Sok mindent elérhetsz egy gyereknél, de azt h akarata ellenére egyen vagy kakiljon-ha egyszer ő nem akar- azt nem. Persze vannak trükkök meg módszerek de ha nem akar akkor nem. Nincs édesség nálunk se amíg nem evett legalább pár falatot főtt ételből de az egészet nem erőltetem le a torkán (főleg ha látom h kirazza a hideg vagy undorral eszik). Ennyit erről, nem kívánok veled tovább vitatkozni, nincs erre időm. Majd ha születik egy gyereked és anyuka leszel akkor rájössz, h nem minden fehér vagy fekete. Kissé el vagy tevedve.

A többieknek köszönöm. Elmegyünk első körben allergia vizsgálatra aztán ultrahangra. A többit meglátjuk.

Habár kitaláltam egy új jutalmazasos módszert, ami után 4 nap zsinórban kakilt, vissza tarthatja ezek szerint.

2018. jan. 19. 23:10
 47/48 anonim ***** válasza:

csakhogy pont a nincs gyerek felállás miatt én nem állok nyakig a kakiban, emiatt kicsit más szemszögből látom a dolgokat, mint te. Pl. említed hogy egy új jutalmazós módzserrel már megy a dolog, vagyis nem a szervezetével van a gond, tehát bár nem árt a sok kivizsgálás(hisz az ember inkább elmegy mindenhova minthogy az ő lelkén száradjon bármi is),de inkább a gyerek lelki világával van valami. Valamiért frusztrálja a wc-zés, szóval olvass el pár könyvet erről a témáról(van belőle bőven). Itt a gyerek irányítja ezt az egészet, mert egy sima jutalmazástól elmúlt az egész probléma.

Kívülről néha hamarabb vesz valamit észre az ember mintha benne lenne a közepében(nálam is sokszor volt olyan, hogy igenis az ismerősöm előbb látta mi a probléma mint én, csak mert nem stresszelt rajta annyit).

2018. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
például gyerekkoromban sok problémám volt a wc-sel szintúgy. Nálam meg a stressz volt az oka mindennek, sajnos a lélek sokat tehet a testi problémákról, kis gyereknél elég az is, ha túlságosan figyelik mikor megy végre kakilni és máris befeszül,de ennek sokféle lelki problémája lehet, nem csoda ha több könyvet is tudtak erről írni...
2018. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!