Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szorulasos gyerekek anyukai,...

Szorulasos gyerekek anyukai, mit tegyek? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a gyermekem, nagyon szorulasos. Folyamatosan kap laevolacot, tamarint, mira vizet. Sajnos így is csak 3-4 naponta kakil. A gyerekorvos szerint ezeket nyugodtan adjam, mert ez a kisebbik rossz (nagyobbik ha nem kakil egy hétig se..). Persze próbálkozom szilva befottel, lekvárral, zabkorpaval, olajjal, frissen facsart gyümölcslével stb. De semmi nem segit. Megnehezíti a dolgokat, h baromi válogatós is, rossz evő. Normális főtt kaját alig akar enni, pár kanál és kész. Reggel delbe este édességet enne...nyilván nem engedem, de teljesen nem is tiltom el, ebéd után kap egy falat túró rudit (arról is félig lehamozom a csokit), joghurtot. Ha éppen jobban van kaka, akkor kap pudingot. Erőltetem a gyümölcsöt, sokszor azt se kér. Mennyiséget semmiből nem eszik és ami a nagyobb gond, h nem is iszik. Szinten erőltetem de nem issza meg amit kellene (gondolom nincs mire innia)...nyilván ezek miatt a szobatisztasággal se haladunk, én nem erőltetem mert örülök ha egyáltalán sikerül. Egyébként szobatiszta, de pelusba kakil (a bilit nem erőltetem). Sokszor egesznap van rajta pelenka, mert napi 10x próbálkozik, nem rangatom le róla mindig, pedig már nem is kellene mert WC-be pisil. Nem tudom mi lesz az oviban :((((( ettől is félek

Egyébként nem tartja vissza amennyire én látom, bár sokszor nehéz megállapítani...ráadásul állva kakil, nem hajlandó leguggolni, így meg nehezebb neki. Mi a fenét csináljak?! Mikor lesz már vége? Sokszor ott tartunk, h programokat mondunk le (idegen helyen nem tud úgy kakilni..)

Mit adjak már neki?! Ti mit csináltatok, mikor múlt ez el?!


2018. jan. 5. 09:21
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, de nálam például az öt hónapos gyerekemnek, amikor még kizárólag szopott, hasfájása és hasmenése (napi több laza széklete volt). Emiatt elhagytam a saját étrendemből minden tejterméket (laktózt és tejfehérjét is). Pár napon belül durva szorulása lett, ami elmúlt neki az egyéb ételek (pürék) bevezetésével, majd kétéves korában, amikor elváltunk az apjával (gondolom pszichés alapon) ismét visszatért a szorulása és kb. négyéves koráig tartott, orvosnál is jártunk. Nálunk a tejtermékek inkább a székrekedés ellen voltak. A laevolac egyébként tiszta tejcukor (laktóz), azért, mert a laktóz hashajtó hatású. De ahogy gondolod, tegyél próbát a tejtermékek elhagyásával, lehet, hogy a tejfehérjének van szorulást keltő hatása. A kevés folyadék mellett egyébként a sok rost besűrűsödhet, a zabkorpa szerű rost nem mindenkinek jó, a pektin típusú, ami az almában van az viszont igen. A jó minőségű zsiradékot, pl. növényi olajat, húsokban található zsiradékot nem szabad kihagyni az étrendből, egyértelműen könnyítik a székelést.
2018. jan. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
A tejtől biztos ,h nem megy a hasa, sőt meg se hajtja mert amikor napi több decit megivott akkor sem törtent semmi, sőt...A laevolac valóban kakukktojás mert azt kapja, de már egyértelműen abban se vagyok biztos ,h az segít. Totál elbizonytalanodtam. Tudom, h a laevolac laktukoz, szeretnek is helyette másik szekletlazito hatású gyógyszert de egyelőre nem tudtam a gyerek orvossal beszélni. Makrogol tartalmú lenne jó, addig is a laevolacot nem merem elhagyni.
2018. jan. 10. 22:10
 23/48 A kérdező kommentje:
Olajat is kap, húst is, almát se tiltom. Igazából változatosan eszünk (amennyire lehet mert válogatós amúgy)...
2018. jan. 10. 22:12
 24/48 anonim ***** válasza:

Nem volt más jele. Igazából csak azért lett ő is kivizsgálva, mert a tesója és én is tejérzékenyek vagyunk. Így utólag még annyit vettem észre, hogy amióta kerüljük a tejet, azóta minket is kerülnek a hurutos nyavalyák. Előtte egész télen egyik betegségből mentünk a másikba, volt, hogy a kisfiam hetekig nem tudott kigyógyulni az orrfolyásból, már kezdett rámenni a fülére is.

Amikor kiderült az érzékenység, kb. 1 évig semmi tejterméket nem fogyasztottunk. Most már néha lazulunk, nyáron pl. néha ehet 1 gombóc tejes fagyit, vagy néha kap egy pici sajtot vagy egy kanál tejfölt. Egy-egy alkalomtól nem lesz baja, de volt, hogy egy hétig minden nap terheltem, és visszajött a szorulás, úgyhogy jobb az óvatosság.

Nekem már nem okoz gondot a tejtermékek helyettesítése, mivel négyből hárman nem bírjuk a tejet, és olyan jól érezzük magunkat nélküle... Csak arra kell vigyázni, hogy ne olyan dolgokkal helyettesítsünk, ami még rosszabb, pl. a vajat margarinnal, a növényi tejföl és sajt is borzalom. Jobb, ha egyszerűen kihagyod a tejet, vagy kókusztejet használsz.

Egyébként olyat is olvastam, hogy néha pont a túl sok rost okoz emésztési problémákat, főleg a gabonákban lévő.

2018. jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
Hat gyerekek, tanácstalan vagyok...létezik olyan h csak simán szorulasos, nincs oka és hiába eszik megfelelően???!!!
2018. jan. 11. 08:11
 26/48 anonim ***** válasza:

Gondolkodtam, mi lehet még a háttérben. Nem kap véletlenül vaspótlást?

Találtam egy jó cikket, a végén írnak a hashajtókról is:

[link]

Azt is írják, hogy lehet pszichés oka is.

2018. jan. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 A kérdező kommentje:

Rendes vagy, hogy írtál!

Vas pótlást a tejitalban kap, azt jövő héten elhagyjuk hátha...

Pszichés okokról tudok, nálunk semmi nem történt (válás, kistesó, költözés, stb nem volt). Max az lehet h egyszer fajt neki és nem nyomja ki de igazából nem úgy látom h vissza tartaná...hat nem tudom.

Az óvoda miatt aggódok, nehogy romoljon a helyzet. :(

2018. jan. 12. 18:02
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
én nem értem mi ez a gyerek nem hajlandó megenni cucc. Nálunk muszáj volt megenni és pont. Nem volt választási lehetőség, már az elejétől fogva. itt nyilvánvaló, hogy a gyerek figyelemközpontban akar a kajával lenni(erről több tanulmány is van). És az is nyilvánvaló, hogy szimplán a nem ghelyes táplálkozás és folyadékbevitel miatt van az egész. Tessék az anyukának irányítani és nem a gyerek kegyét keresni...
2018. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Ha ilyen okos vagy áruld már el hogy eroltetsz bele bármit egy 2 évesbe, ha egyszer nem akarja megenni. Nyilvánvalóan jó evő gyerekeid vannak, azok szoktak ilyen blődségeket írni. Majd megnéznélek hogy boldogulsz egy válogatós nem evő gyerekkel. Erőszakkal lenyomnád a torkán?! Lefogod és megtomod mint egy libát? Vagy mégis hogyan? Elhiheted nem kap mást ha nem eszi meg de akkor se eszi. És nem is iszik ha nem akar. Téged sikerült már megetetni bármivel akratod ellenére? Nem hiszem. Én nem fogom bántalmazni a gyereket csak hogy egyen. Próbáltam már erőltetni de csak oklendezes lett belőle. Úgy meg aztán sok értelme van. Ugyh elhiheted, van ilyen gyerek. Tedd össze a két kezed és adj halat, h neked nem kell ezzel kuzdened.
2018. jan. 17. 14:42
 30/48 anonim válasza:

Az utolsóhoz szólnék hozzá. Utolsó kettőhöz. :-) Én is válogatós gyerek voltam, meg feszegettem a határaimat, hogy ezt nem akarom megenni, mert nem, meg így meg úgy... Mamám mindig azt mondta ilyenkor, hogy meg kell kóstolni és csak utána mondjam, hogy nem fogom megenni. Nyilván az elején lázadtam meg hiszti, de meg kellett kóstolni. Egy falatba nem haltam bele. Aztán jééé, ez finom. :-)

Édesanyám se engedte, hogy én irányítsak ebben, volt, hogy egy órán keresztül ültem valami kaja felett. Nem ettem meg, de éhes voltam, hiszti, ördögi kör... Anyum mondta, hogy egyem meg. Én meg hogy nem. De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy belenyomta a fejem meg csendben ott kellett ülnöm. Üldögéltem felette, játszottam valami játékkal az asztalnál, néha bevettem egy kanállal. Aztán a végén elfogyott. Legközelebb megettem normális időben. Annyit mondott csak anyum, hogy addig nem csinálhatok mást. Nyilván ha olyan ételről volt szó, amit utáltam, nem szerettem, az más téma volt. De csak a hisztiből elkövetett ételszelektálást majd az éhségből fakadó hisztit nem tűrték.


Amúgy a tejet nem szabadna. Felnőttnek sem, gyereknek sem. Nem hiába van annyi laktóz- meg tejérzékeny. Nem bírja a szervezetünk, és próbál szólni. Amúgy se értem, hogy miért szükséges egy másik élőlény anyatejét inni, amit ráadásul szétbombáznak mindenféle természetellenes anyaggal, meg stresszelik a tehenet, hogy legyen teje... Miért nem akkor csimpánztejet iszunk vagy egy másik ember anyatejét? :D Több értelme lenne. :-) Nem egészséges, nagyon nem, főleg a mai tejiparral.


Kitartást!

2018. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!