Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szorulasos gyerekek anyukai,...

Szorulasos gyerekek anyukai, mit tegyek? Mikor lesz ennek vége?

Figyelt kérdés

2,5 éves múlt a gyermekem, nagyon szorulasos. Folyamatosan kap laevolacot, tamarint, mira vizet. Sajnos így is csak 3-4 naponta kakil. A gyerekorvos szerint ezeket nyugodtan adjam, mert ez a kisebbik rossz (nagyobbik ha nem kakil egy hétig se..). Persze próbálkozom szilva befottel, lekvárral, zabkorpaval, olajjal, frissen facsart gyümölcslével stb. De semmi nem segit. Megnehezíti a dolgokat, h baromi válogatós is, rossz evő. Normális főtt kaját alig akar enni, pár kanál és kész. Reggel delbe este édességet enne...nyilván nem engedem, de teljesen nem is tiltom el, ebéd után kap egy falat túró rudit (arról is félig lehamozom a csokit), joghurtot. Ha éppen jobban van kaka, akkor kap pudingot. Erőltetem a gyümölcsöt, sokszor azt se kér. Mennyiséget semmiből nem eszik és ami a nagyobb gond, h nem is iszik. Szinten erőltetem de nem issza meg amit kellene (gondolom nincs mire innia)...nyilván ezek miatt a szobatisztasággal se haladunk, én nem erőltetem mert örülök ha egyáltalán sikerül. Egyébként szobatiszta, de pelusba kakil (a bilit nem erőltetem). Sokszor egesznap van rajta pelenka, mert napi 10x próbálkozik, nem rangatom le róla mindig, pedig már nem is kellene mert WC-be pisil. Nem tudom mi lesz az oviban :((((( ettől is félek

Egyébként nem tartja vissza amennyire én látom, bár sokszor nehéz megállapítani...ráadásul állva kakil, nem hajlandó leguggolni, így meg nehezebb neki. Mi a fenét csináljak?! Mikor lesz már vége? Sokszor ott tartunk, h programokat mondunk le (idegen helyen nem tud úgy kakilni..)

Mit adjak már neki?! Ti mit csináltatok, mikor múlt ez el?!


2018. jan. 5. 09:21
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

Tejitalt is kap meg tejet is. Tejitalt el fogom hagyni, tej helyett pedig adok laktozmenteset hátha... banánt nem adok neki, turmixban is igazából magunknak csináltam és megkóstoltattam vele, de mindegy mert nem is szereti. Aszalt dolgokat nem eszi meg, talán a mazsolát, pár szemet. Én is rakok olajat a joghurtjaba, meg zabkorpat.

Nem merem elhagyni a szereket, anélkül nem kakil :((( amúgy a tejitalt is csak azért erőltetem mert azzal is nőtt a folyadék mennyiség amit megivtt.

2018. jan. 5. 14:15
 12/48 A kérdező kommentje:
Aszalt szilva levet szoktam adni neki gyümölcs lehez keverve.
2018. jan. 5. 14:18
 13/48 anonim ***** válasza:

Magokat szereti? dió vagy sósmogyoró, kesudió, mandula...

És az enyémek a legós újságot szeretik olvasgatni a vécén :)

2018. jan. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
Igen, azokat szereti és gyakran kap is. Valahol olavsatam h van olyan is mint a laevolac, csak vízben kell oldani és citrom ízű. Valami luxacor rémlik de nem ez a neve. Hallott már róla valaki?
2018. jan. 5. 14:58
 15/48 anonim ***** válasza:
Amúgy nálunk is az van, hogy mindennek ellenére csak bogyózik.. de legalább már 2naponta. Mondjuk 3 napnál se aggódtam még túlzottan, pláne mikor alig evett. Úgy gondoltam, azzal nyugtattam magamat, hogy felhasználja teljesen, amit bevisz, azért jön csak ki napok múlva és kevesebb. Az enyém is ettől függetlenül jókedvű volt. Nem tudom ezekhez, amiket adsz hozzá lehet-e szokni, mert akkor még nehezebb lesz később. Rost és sok folyadék, többet nem tudsz tenni. :-(
2018. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj laktózmentes tejet, a laktóz hajt. Az van a laveolacban is. A kesudió fog. A zsíros, olajos dolgok megkönnyítik a kakilást. (Nem egészségtelen, zsírban tocsogó dolgokra gondolok, hanem pl. egy szelet serpenyős húsra vagy vajon párolt köretre, esetleg rántott zöldségekre, például rántott brokkoli,karfiol. Ha szereti a halat, érdemes tengeri halat adni neki, arra biztosan inni fog.) A bilire rá kellene szoktatni, hogy ne állva kakiljon, mert a guggoló pozíció elősegíti a gyors és fájdalommentes kakilást. Mi 2-től 4 éves koráig küzdöttünk. Miközben a bilin ült, hátulról mögé guggoltam, a térde alatt megfogtam a lábát és kicsit még feljebb, a mellkasa felé húztam, ilyenkor mindig hamar kijött. Orvosnál is voltunk, a Heim Pálba jártunk a Manometria osztályra. Ajánlom.
2018. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:

A tejtől sokaknak szorulása lesz.

A lányom 3éves kora óta küzd ezzel, már 5 éves múlt.

Neki lelki eredetű sajnos, tudatosan tartja vissza, volt egy fájdalmas, kemény kakiélménye és azóta visszatartja amivel bekerült az ördögi körbe, hiszen így törvényszerű, hogy az újabb adag is kemény, fájó lesz.

Vannak jobb szakaszok amikor glicerines kúp után 1-2 napig magától kinyomja, meg is ígéri, hogy mostantól minden nap megy a wc-re, aztán ismét eltelik 4-5-6 nap és semmi :((

Azt mondják, legjobb, ha nem is beszélünk előtte erről a témáról, de ezt iszonyat nehéz betartani, elkeserítő látni, hogy tönkreteszi magát.

A kúptól pedig retteg, úgy húzódik el, takarja magát és üvölt, mintha izzó vasat akarnék a fenekébe dugni :((

Próbáltunk már mi is ezerféle dolgot, laevolac, paraffin olaj, tamarinlax lekvár felnőtt adagban, szilvalekvár kilószámra, gyümölcsök, húsleves stb.

Mostanában már néha kúp után sem kakál, szörnyen el vagyok keseredve.

Most vettem mira vizet és írattam fel makrogol port, ez utóbbit nagyon dicsérik hasonlóan széklet visszatartásos gyerekek szülei, kíváncsi vagyok, nálunk lesz-e hatása.

2018. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Utolsó, ne add fel, egyszer úgyis kinövi. Tudom baromi nehéz

!

Közben eszembe jutott laxacur a neve, az is macrogol tartalmú. Írd meg kérlek a tapasztalatokat vele kapcsolatban!

A laktóz nem feltétlenül hajt, van akinek szorulast okoz, és a fiam tényleg sok tejterméket eszik/iszik. Ki próbálom a laktóz mentességet, hátha...majd meg írom mi lett.

2018. jan. 6. 23:30
 19/48 anonim ***** válasza:

A lisztes ételek és a sok keményítő is okozhat szorulást. Az én fiamnak egyértelműen a tejtermékektől volt durva szorulása. Amióta (5 éves korában) kiderült, hogy tejfehérje-intoleranciája van, és nem kap tejes dolgokat, azóta teljesen rendbejött a széklete.

Bármilyen nyers gyümölcs hajt kicsit, nem csak a rostok, hanem a lé is (kivéve a banán). Emellett nagyon jók a darált apró magok (pl. lenmag), és nagyon ajánlom a probiotikumokat is.

Sajnos a hashajtó szerek sok bajt csinálnak, többek között bélrenyheséget okozhatnak, és kevesebb tápanyag tud miattuk felszívódni. Én úgy tudom, szorulásnál nem az a lényeges, milyen gyakran van széklet, hanem az, hogy mennyire kemény, mennyire nehéz kinyomni. Ha kevés a rostbevitel, lehet ritkább a széklet, és ez nem feltétlenül probléma. Ahogy az előzőek is írták, valahogy rá kellene venni, hogy bilibe vagy vécébe kakiljon, nálunk bevált a kedvenc mesefigurás bili és vécészűkítő :)

2018. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó! Nálatok a tejfehérje intolererancianak voltak más jelei is vagy csak a szorulas?

Nekem azt mondta a gyerekorvos h éppen a kemény szeklet okoz renyheseget és a kisebbik rossz ha adom a szirupot. A laevolacon kívül csak természetes szereket adok (mira, tamarin, szilva). Guttalaxot csak végső esetben.

Most mindenből laktozmentest kap, ha továbbra is szorulasos lesz akkor minden tejterméket kiiktatok. Nálatok már kis mennyiségben is szorulast okoz vagy van amit még toleral?

Fogalmam sincs hogy oldom meg a főzést majd tejtermekek nélkül....

Amúgy valami tok nem okes, mert adok neki zabkorpat, főtt ételt (mindenből teljes kiőrlésűt), gyümölcsöt, annyi folyadékot amennyit lehet, nulla édesség és probiotikum és emellett is kemény a kaka! Ma egy olyan kemény kis bogyot nyomott h el se hiszem ennyi rost meg minden után...Ja és esténként 5 ml laevolac....lehet tényleg a tej fehérje lesz a ludas.

2018. jan. 10. 16:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!